Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile trzeba wydać na zakup mieszkania w Warszawie?

118 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102224 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 07:28

Ile trzeba wydać na zakup mieszkania w Warszawie? Polacy marzą o mieszkaniach o powierzchni powyżej 100 metrów. Wg przeprowadzonych badan, w roku 2014 za zakup 1 mkw. mieszkania w warszawie, trzeba było zapłacić ok. 7315 zł za metr.

Powrót do artykułu: Ile trzeba wydać na zakup mieszkania w Warszawie?

#2 Guest_Sylwek

Guest_Sylwek
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2016 - 07:28

Nie ma to jak własny dom. Mieszkanie w bloku jest wygodne, bo jak to się mówi nic nas nie obchodzi. Ale, ceny mieszkań w dużych miastach są porażające, a i czynsze mocno wyśrubowane. Taką kasę lepiej zainwestować w swój własny, dom, gdzie będziemy się cieszyć swobodą i komfortem. Ja trzy lata temu ukończyłem razem z firmą Wikpol z małopolski, budowę swojego całorocznego domu z bali syberyjskich. W takim domu, to dopiero się wypoczywa. A w bloku, to słychać jak jeden sąsiad tłucze schabowe, drugi kłuci się z żoną, a trzeciemu dziecko płacze.

#3 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 13:10

Oczywiście,ze wygodniej mieszka sie w domu ale nie każdego na to stać. Druga sprawa to to,że są różni ludzie. Niektórzy nie mają czasu na zajmowanie sie domem, koszenie trawy oraz dlugie dojazdy do pracy. Razem z żoną należymy do tego typu osób tak wiec szukaliśmy wygodnego lokum w dobrej lokalizacji. Komunikacja była dla nas bardzo ważna bo nie chcielibyśmy marnować dwóch godzin dziennie na dojazdy. W końcu zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania na Teodorowicza. Znajduje sie tam nowo wybudowany apartamentowiec Zora Wilanow. Nie wiem czy jeszcze sa tam mieszkania na sprzedaż ale możecie się zorientować ( jak kupowaliśmy miesiąc temu to coś tam jeszcze bylo ). Może cena za m2 nie była taka niska ale jest to prestiżowe osiedle, dobry dojazd do innych części Warszawy oraz wokól wiele sklepów oraz zieleń. 

#4 kajka

kajka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 15:26

Choć istnieją pewne widełki co ceny są różne. Wszystko zależy od lokalizacji, standardu itd. Warto śledzić promocje deweloperów z Warszawy. Koleżanka trafiła na fajną ofertę. Czy ktoś może na wręcz przeciwne doświadczenia z mieszkaniami kupionymi w promocji? 

#5 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 10:31

Nie wszędzie jest drogo, można w Warszawie znaleźć niedrogie mieszkania z niskim czynszem, dzielnica Białołęka,osiedle Zielona Dolina gdzie powstaje kolejny etap oferuje niedrogie mieszkania które mieszczą się w limitach dopłat.

#6 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 295 postów

Napisano 15 luty 2016 - 07:14

Dalsze dzielnice Warszawy są tańsze ale dojazd jest kiepski. Niby jest metro ale każdy widzi, że na razie mamy jedynie dwie linie oraz w najbliższych latach raczej się to nie zmieni bo nie ma w planie kolejnych ( no są ale nie wiadomo kiedy tak naprawdę zostanie to wszystko zrealizowane).

Ja szukam mieszkania na Mokotowie czy WOli. Wolę dopłacić więcej ale nie męczyć się z dalekimi dojazdami. Ciekawe są te apartamenty na Mokotowie: http://bobrowiecka10.pl/- inwestycja jest jeszcze w budowie ale szybko postępuje i sam zastanawiam się czy nie zakupić tam mieszkania. 

sisi

#7 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 09:29

Mieszkam w Radzyminie od kilku lat - nie wyobrażam sobie powrotu do stolicy, bo to żadna jakość, tylko ogromne koszty, stare blokowiska, tłok i wysokie koszty życia. Kiedyś przyznaję, stolica była atrakcyjna, ale teraz nie widzę choćby jednego plusa, który by za nią przemawiał. Stolica się przejadła, jest droga i prędko nie będzie miała tendencji wzrostowej w ilości mieszkańców.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 09:28

A tak jeszcze apropo - są jakieś statystyki odnośnie do liczby osób, które sprowadzają się do Wawy, a tych, które uciekają pod miasto? Kojarzycie coś takiego?

#9 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 29 marzec 2016 - 13:37

Nie zgodzę się, że z dalszych dzielnic dojazd jest gorszy, bo nie piszesz gdzie chcesz dojechać. Dalsza dzielnica nie jest zła, jeśli jest dobrze skomunikowana, jak np. Bemowo. Są tam autobusy, tramwaje i ma być metro - to jest zły dojazd?

#10 Guest_melwi

Guest_melwi
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2016 - 09:01

Teraz Bemowo wcale nie jest takie złe, a jak się wybierze lokalizację w pobliżu S8 np Lazurowa 168 można na Mokotów si dostać w 15 min, poza tym metro jest w perspektywie.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 06 maj 2016 - 08:31

Czy jest zły? Spod miasta dojedziesz szybciej, a za mieszkanie zapłacisz nawet 200 tysięcy mniej. Jak dla mnie to jest po prostu kosmiczna i totalna różnica, ale to już oceńcie sobie sami. Moim zdaniem życie w stolicy ze względu na koszty, przestało mieć sens.

#12 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 09 maj 2016 - 08:24

Pewnie, że tak - życie poza miastem jest po prostu dużo lepsze. Otoczenie jest przyjemniejsze, każda usługa jest znacznie tańsza. Jeśli macie pracę od tej strony, tj. od strony danego miasta, to znacznie mniej czasu zajmie wam nawet docieranie do pracy. Tak więc gdzie ten cały urok dużych miast?

#13 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 19 maj 2016 - 10:38

Ale nie zawsze dalsze dzielnice to trudny dojazd. Nawet z bliskich dzielnic może być utrudniony dojazd jak np. do przystnaku jest daleko albo jest miejsce gdzie tworzą się korki. A ceny w dalszych dzielnicach też są inne, chyba warto kupić sobie super mieszkanie za mniejszą cenę, niż wydać majątek za mieszkanie w centrum, gdzie jest głośno, non stop ktoś wraca z imprez itd. Na Białołęce budują tego tyle, że aż żal nie zainteresować się tymi ofertami. Mi osobiście najbardziej podobają się te mieszkania na Sprawnej. Piękny budynek, blisko parki. I nawet nie jest to takie drogie - jakby postawić przy tym ceny mieszkań w Centrum, a nawet Mokotów, Ursynów, gdzie też nie jest za blisko.

#14 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 30 maj 2016 - 08:25

Radzymin i Akacjowa Aleja, ale akurat to normalne. Polacy nie chcą mieszkania w dużych miastach ze względu na kosmiczne koszty, ale to akurat jest chyba całkowicie normalne, prawda? Zresztą... czy mieszkanie na zatłoczonym blokowisku to w jakimkolwiek stopniu przyjemność? Pewnie, że zdecydowanie nie.

#15 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 05:32

Uciekają z miast jeśli ich nie stać. Nie mierz każdego swoją miarą. Mnie było stać na ładniejsze mieszkanie w dobrej dzielnicy i kupiłam. Moja mama mieszka w domu pod Warszawą. Jak chcę mieć naturę to do niej przyjeżdżam :) A tak wolę mieszkać w Wawie gdzie nie męczy mnie dojazd do centrum. Mieszkanko kupiliśmy w Zorze. Długo się nad nim zastanawialiśmy bo jedna dzielnica nie jest taka tania ale teraz jesteśmy zadowoleni. Jest rachunek powierniczy , w tym roku się tam wprowadzamy bo budowa ładnie się posuwa do przodu . Mieszkanie dość spore bo  3 duze pokoje plus osobna kuchnia. Dzieciaki również zadowolone bo nie będą się wyprowadzały w okolicy ( sprzedajemy kawalerkę na Wilanowie). 

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 08:34

Uciekają z rozsądku i dlatego, że myślą. Ile zapłaciłaś za mieszkanie i jak duży masz kredyt?

Dla mnie idiotycznym jest decydowanie się na zobowiązanie, które sprawia, że nie możemy normalnie korzystać z życia!

#17 Guest_julita

Guest_julita
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 16:54

A jak inaczej kupić własny kąt nie biorąc kredytu... My skorzystaliśmy co prawda z promocji w inwestplanie, ale trochę pomogli nam rodzice. Inwestycja dopiero powstaje, jeszcze nie wiem kiedy zamieszkamy ale już się cieszymy, że pójdziemy na swoje.

#18 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 08:22

Kupujecie dziurę w ziemi?

Niestety - bez kredytu mało kto jest w stanie sobie kupić mieszkanie, bo to wszystko wymaga wyłożenia ogromnej kasy, tym bardziej w tym regionie. A Polacy chcą normalnego życia, a nie pracy na ciągłe spłacanie rat.

#19 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów

Napisano 15 sierpień 2016 - 22:16

Ceny są tak naprawdę bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, w jakiej lokalizacji znajduje się mieszkanie. Na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://www.mazoviade...ment.pl/oferta/ . Oferta jest ciekawa i uważam, że warta uwagi.

#20 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 08:27

W Markach powstanie obwodnica. Jeszcze więcej ludzi ucieknie do Radzymina. Zresztą takie postępowanie jest całkowicie logiczne. W jakim celu mieszkać w stolicy i przez całe życie pracować głównie na kredyt? Warszawa nie jest przeznaczona dla średnio zarabiających, no chyba że ktoś nie ma od zycia specjalnie dużych potrzeb.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych