Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Prawo do zasiłku chorobowego gdy jesteśmy zarejestrowani w Urzędzie pracy

chorobowe urząd pracy

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:20

Witam,

Stosunek pracy - umowa o prace - zakończył się 31 grudnia 2015 roku. 5-go stycznia zarejestrowałem się w Urzędzie pracy jako osoba bezrobotna bez możliwości "kuroniówki", samo ubezpieczenie do  darmowej opieki zdrowotnej. 13 stycznia otrzymałem skierowanie do szpitala na najprawdopodobniej dłuższy pobyt - choroba zakaźna, która powstała podczas trwania umowy o pracę, datę "położenia" do szpitala wyznaczono na 18 stycznia. Czy należy mi się chorobowe przez czas pobytu w szpitalu? Czy obowiązuje mnie jeszcze 30 dniowy okres możliwości chorobowego po ustaniu stosunku pracy? Jeżeli tak co mam powiedzieć w szpitalu, gdzie mam zawieść zwolnienie? Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedź

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21589 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 styczeń 2016 - 21:41

Choroba musiałaby powstać w ciągu 14 dni od ustania stosunku pracy i trwać nieprzerwanie przez 30 dni,abyś miał prawo do zasiłku chorobowego, zwolnienie wystawione na ostatniego pracodawcę dostarczasz do zus z drukiem Z 03

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:38

ale pytajacy już się zarejestrował jako bezrobotny, więc nie wiem czy ma prawo do zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia

#4 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 09:04

Chodzi właśnie o to że wyczytałem gdy jest to choroba zakaźna - przysługuje mi 3 miesiące od daty ustania stosunku pracy :

"Zasiłek chorobowy przysługuje także z tytułu niezdolności do pracy powstałej po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypad- kowego, jeżeli niezdolność ta trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała: q nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubez- pieczenia chorobowego (wypadkowego) albo q nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego (wypadkowe- go) – w razie choroby zakaźnej lub innej choroby, której objawy ujaw- niają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby."

Jak mam się do tego odnieść, do tych nie później niż w ciągu 3 miesięcy, gdyż z tego co mi wiadomo jeśli diagnoza lekarzy się potwierdzi - jest to choroba zakaźna.

Co w tedy z urzędem pracy ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chorobowe, urząd pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy