Skocz do zawartości

najniższa krajowa i premia a podwyżka płacy minimalnej

minimalna płaca premia podwyżka

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 09:02

Witam, w zeszłym roku dostałem umowę o pracę - w podstawie mam wpisaną płacę zasadniczą - najniższą krajową w kwocie "1.750,00 plus premia uznaniowa". Premię dostaję co miesiąc. Czy w związku z podwyżką płacy minimalnej moja kwota 1.750,00 ulegnie podwyższeniu skoro dostaję premię?

#2 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:30

.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:44

Najniższa krajowa podniesie się o 100 zł czyli na 1850zł brutto  ... powinieneś zarabiać o 100 brutto więcej, ale nie wiadomo czy pracodawca nie potrąci sobie tego z Twojej premii..bo w umowie nie masz wpisanej kwoty premii w umowe.. jeśli szef będzie ''d*p..kiem'' to Ci potrąci, a jeśli nie to Twoje wynagrodzenie podniesie się o 100 BRUTTO.

#4 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:58

Dziekuje.

Ale jesli dostane wynagrodzenie w niezmienionej wysokosci (bo po otrzymaniu premii zarabiam wiecej niz najnizsza krajowa)
to moj pracodawca nie ma obowiazku podwyzszania mi pensji o te 100zl?

W przypadku gdybym tej premii nie dostal - logiczne, ze musi mi wyrownac, ale co w sytuacji jw?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 15:27

Tak jak pisałam wcześniej masz premię uznaniową czyli np raz możesz dostać premii 100 zł a raz np 200zł czyli jak będzie nie w porządku to odejmie Ci to z premii... nikt mu tego nie zabroni... nie powinien jeśli jest uczciwym człowiekiem ale nigdy nie wiadomo... powinieneś zarobić 1850 brutto + premia jak zawsze...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: minimalna, płaca, premia, podwyżka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych