Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkolenie bhp dla jednoosobowej firmy

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 aniatyb11

aniatyb11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 12:08

Proszę o pomoc    .     Prowadzę  jednoosobową firmę Usługi Remontowe.Otrzymałam telefon od pani z firmy prowadzącej szkolenia bhp i informację ,że muszę mieć certyfikaty na przebyte szkolenia.Wydaje mi się,że jednoosobowe firmy nie muszą ich miec.Pani zaatakowała mnie,że prowadząc usługi remontowe jako kobieta na pewno nie wykonuję sama tej pracy.Faktycznie,pomaga mi mąż,ale z tego co się orientuję, to małzonkowie prowadzący wspólne gospodarstwo domowe mogą pomagać sobie bez nawiązywania formalnych stosunków pracy ,w związku z tym nie ma obowiązku szkoleń bhp.Poza tym pani powiedziała,że mogę te szkolenia zrobic przez internet .Kurier przywiezie mi materiały,ja płacę za pobraniem 450,00zł.Czy to nie jest jakieś oszustwo?aniatyb11                               

#2 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 15:07

Bzdura - w firmie jednoosobowej szkolenie bhp nie jest wymagane, nie jest również wymagane zapewnienie odpowiednich warunków bhp. Jeśli jeszcze raz ktoś zadzwoni, że jest taki wymóg poproś o podstawę prawną i nazwę firmy - powiedz że rozmowa jest nagrywana. Więcej znajdziesz na stronach google:

BHP w jednoosobowej firmie

Użytkownik tadeusz8 edytował ten post 13 styczeń 2016 - 15:09

#3 Guest_Waldek

Guest_Waldek
  • Goście

Napisano 14 marzec 2016 - 12:11

Może kurs online po prostu zrób? Wiem, że u nas w firmie przeprowadza to firma bhp consulting. Mają korzystną ofertę, znajdziesz cos dla siebie zapewne.

#4 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 11:52

Kursy nie dają tyle co szkolenia bhp. To alternatywa dla leniwych.

#5 Ewania

Ewania

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:48

Dopóki nie zatrudnisz pracownika na podstawie umowy o pracę dopóty nie jestes pracodawcą i nie dotyczą Cię przepisy kodeksu pracy (i wykonawcze, np. o szkoleniach bhp).

"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę" (Bertrand Russel)

#6 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2016 - 10:40

Firma BHP Consulting ma ogromna wiedze na ten temat. Szkoli pracowników, prowadzi wykłady. Maja super zespół wyszkolonych ludzi. Od jakiegoś czasu korzystam z ich usług i mogę godnie ich polecić :)

#7 Ewania

Ewania

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:08

mogę godnie ich polecić :)

Taa... Ale - po co? Skoro piszemy, ze szkolenie nie jest wymagane?

"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę" (Bertrand Russel)

#8 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 05:45

Bo takie www.szkoleniebhp.com.pl/ szkolenie bhp jest bardzo ważne i często od tego czy masz je zrobione czy nie zależy czy dostaniesz pracę czy nie.

#9 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2016 - 12:46

Dla mnie szkolenie prowadziła firma bhp consulting z ul. chłodnej w Warszawie

#10 Patryk Kuliński

Patryk Kuliński

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2017 - 19:36

Dopóki nie zatrudnisz pracownika na podstawie umowy o pracę dopóty nie jestes pracodawcą i nie dotyczą Cię przepisy kodeksu pracy (i wykonawcze, np. o szkoleniach bhp).

Ogólnie to prawda- tzn. jeżeli nie zatrudniamy nikogo na etat to nie jesteśmy pracodawcą i nie musimy odbywać szkolenia okresowego BHP dla pracodawców ale co do tego, że nie obowiązuje nas Kodeks Pracy to bym się stanowczo nie zgodził. Zgodnie z art 304 § 3.KP osoby na rzecz których pracę wykonują osoby fizyczne nie będące pracownikami mają i tak zapewnić im warunki zgodne z przepisami BHP. Szczególnie, jeżeli te prace są wykonywane w wyznaczonym miejscu i czasie. To temat na całą pracę ale w zawiązku z tym część przepisów Kodeksu Pracy oraz część przepisów wykonawczych jak najbardziej będzie obowiązywało oraz występuje też odpowiedzialność karna za niedopełnienie tych obowiązków. Podstawowe obowiązki pracodawcy w zakresie BHP opisane są tu : http://www.purebhp.p...-w-zakresie-bhp

#11 Ewania

Ewania

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2017 - 20:06

Ogólnie to prawda- tzn. jeżeli nie zatrudniamy nikogo na etat to nie jesteśmy pracodawcą i nie musimy odbywać szkolenia okresowego BHP dla pracodawców ale co do tego, że nie obowiązuje nas Kodeks Pracy to bym się stanowczo nie zgodził. Zgodnie z art 304 § 3.KP osoby na rzecz których pracę wykonują osoby fizyczne nie będące pracownikami mają i tak zapewnić im warunki zgodne z przepisami BHP. Szczególnie, jeżeli te prace są wykonywane w wyznaczonym miejscu i czasie. To temat na całą pracę ale w zawiązku z tym część przepisów Kodeksu Pracy oraz część przepisów wykonawczych jak najbardziej będzie obowiązywało oraz występuje też odpowiedzialność karna za niedopełnienie tych obowiązków. Podstawowe obowiązki pracodawcy w zakresie BHP opisane są tu : http://www.purebhp.p...-w-zakresie-bhp

Patryk,

oczywiście, ale zwróć uwagę na kontekst sprawy i na to, komu i w jakiej sprawie odpowiadałam :-)  Autorka ani nie jest pracodawcą, ani nie zatrudnia osób na podstawie innej niż umowa o pracę. Autorka pisała >>

Prowadzę  jednoosobową firmę Usługi Remontowe.

i w tym kontekście nie dotyczą jej przepisy kodeksu pracy.

To mialam na mysli, a nie to, co w sposob oczywisty wynika z art. 304, JEŚLI się nie-pracowników zatrudnia.

#12 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 532 postów

Napisano 09 październik 2017 - 12:40

W firmie jednoosobowej nie jst wymagane szkolenie bhp, więc nie ma też o czym gadać

#13 Patryk Kuliński

Patryk Kuliński

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 październik 2017 - 21:11

Patryk,

oczywiście, ale zwróć uwagę na kontekst sprawy i na to, komu i w jakiej sprawie odpowiadałam :-)  Autorka ani nie jest pracodawcą, ani nie zatrudnia osób na podstawie innej niż umowa o pracę. Autorka pisała >>

i w tym kontekście nie dotyczą jej przepisy kodeksu pracy.

To mialam na mysli, a nie to, co w sposob oczywisty wynika z art. 304, JEŚLI się nie-pracowników zatrudnia.

Oczywiście, jeżeli prowadzi się jednoosobową działalność i nikogo się nie zatrudnia (nawet na zlecenie) to w 100 % się zgadzam, że KP nie obowiązuje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych