Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno mieszkania czy budowa domu – na co się zdecydować?

67 odpowiedzi w tym temacie

#41 Franek74

Franek74

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 23:17

Mój dom zaprojektowała firma http://www.stanysurowepomorskie.pl. Efekt jest niesamowity. Dom prezentuje się pięknie. Koszt budowy nie był wysoki. Firma spełniła wszystkie moje oczekiwania. Współpraca układała się bez żadnych zastrzeżeń.

#42 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 591 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 00:26

Musisz sobie dobrze odpowiedzieć na pytanie, co będzie dla Ciebie korzystniejsze, budowa domu, czy jego zakup, pomoże Ci w tym blog http://www.przytulny...ednorodzinnego/  ten artykuł jest o kalkulacjach, powinien wyjaśnić wszystko 

#43 Danieloo

Danieloo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 luty 2018 - 13:11

Też bym przemyslał bardziej zakup domu, niż jego budowę. Rozmawiałem ostatnio z moim znajomym, który miał podobny dylemat, ale ostatecznie zdecydował się właśnie na zakup domu bodajże na tym osiedlu http://panoramabiskupice.pl/i mówi, że jest zadowolony. Trzeba po prostu wszystko przekalkulować i wysunąć wnioski. Ale jak się chce nieduży domek jednorodzinny to na pewno bardziej opłaca się go kupić. 

#44 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 06 luty 2018 - 12:55

Budowa domu tania nie jest, więc na pewno trzeba do tej kwestii podejść przede wszystkim z rozsądkiem i przekonać się na co można sobie pozwolić.

#45 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 640 postów

Napisano 28 luty 2018 - 22:15

Zobaczcie sobie koniecznie na te http://www.dsdevelop...rmony-debogorze nowe mieszkania Kosakowo. Warto dobrze się przyjrzeć tej inwestycji. Osiedle mieszkań willowych Harmony powstaje w otoczeniu lasu w Dębogórzu.

#46 wiori

wiori

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 10 marzec 2018 - 15:11

Ja zdecydowanie wolałabym nowe mieszkanie, niż cały proces związany z budową domu, może kiedyś jak będę miała rodzinę ale nie teraz. Na razie interesuje mnie nowe osiedle Leśny Kwiat, w południowej części Warszawy, gdzie także pracuję.

#47 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 12:18

Zawsze powtarzam znajomym, jak nie możesz się zdecydować, to kup "kompromis" - mieszkanie z ogórdkiem :)

#48 Guest_adabbb

Guest_adabbb
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 08:19

Dobrze nam się korzysta z oferta jaką ma Osiedle Zielone w Gdańsku. To już chyba czwarty rok jak u nich jesteśmy i żadnych problemów póki co nie było. Pamiętam jak jeden z sąsiadów rozwalił zamek od klatki schodowej to była chwila moment i naprawione przez naszego konserwatora.

#49 Guest_adabb

Guest_adabb
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 09:01

Wiem, że siedemklonow.pl zapewnia sprzedaż domów jednorodzinnych w cenie mieszkania. Nie znam dokładnie szczegółów, ale widziałem na FB spore zainteresowanie. Właśnie z grupy trafiłem, bo zawodowo się interesuje deweloperką, trochę też działam w inwestycjach na rynku kapitałowym. Mieszkam w Łodzi i jestem na bieżąco.

#50 PaveloS

PaveloS

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 15 maj 2018 - 18:47

Dom jest fajny ale jednak za dużo z nim problemów. Dlatego mieszkanie, spodobało nam się takie na osiedlu Pszczelin w Brwinowie http://ekobud.com/ jest fajnie położone, dookoła zieleń, staw i park, dobry układ samego mieszkania.  Niedaleko też  do stacji WKD i PKP, więc do Warszawy można się szybko dostać, to też dla nas bardzo istotne.

#51 Mobiliser

Mobiliser

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 18 maj 2018 - 20:16

Ja podjąłem decyzję o budowie domu i długo szukałem odpowiedniej firmy do realizacji tego projektu. W końcu trafiłem do www.ligar.pl. Zaprojektowali i zbudowali piękny drewniany dom parterowy. Dbają o detale i proponują nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że domy są niezwykle funkcjonalne i komfortowe.

#52 Guest_maciek

Guest_maciek
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 16:27

Bardzo dobre miejsce do mieszkania dla calej rodziny ze zwierzetami jest na nowym osiedlu Miasteczko Wawer bo sa budynki obok lasu, z okna widok na drzewa, jest duze zielone osiedle z dala od centrum ale z dobrym polaczeniem wiec komfortowo dla kazdego, starszych, mlodszych i zwierzakow

#53 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 17:55

I tak to zamiast konkretnych porad mamy odjazdowo reklamowy post. Nie ma jak darmowe reklamy!

#54 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 30 maj 2018 - 16:38

Zdecydowanie budowa domu. Za mieszkanie i tak trzeba płacić, a nigdy nie wiadomo na jakich sąsiadów się trafi.

#55 Albercik

Albercik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 12:31

Ja jednak wolałem kupić mieszkanie dwupoziomowe (Mysłowice akurat reprezentuję). Miejsca mamy w zasadzie tyle co w domu a odpada problem tego, że w domu zawsze dużo pracy jest. Polecam swoją drogą zajrzeć na stronkę http://www.domyslaskie.pl/ - to jest strona naszego dewelopera tam jest i osiedle pokazane i mieszkania - naprawdę ładnie to wygląda (zapewniam, że nie tylko na zdjęciach).

#56 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 11:05

Powiem Ci, że to naprawdę trudna decyzja bo sam stałem przed podobnym wyborem i nie wiedziałem w którą stronę lepiej pójść. Jednak postanowiłem najpierw poszukać ofert, porównać sobie ceny i koszty późniejszego utrzymania. Pomógł mi w tym znacząco portal https://www.krn.pl/ w którym można znaleźć wiele ofert nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Może tutaj znajdziesz kilka interesujących Cię propozycji i wtedy łatwiej będzie podjąć Ci decyzję :)

#57 taco09

taco09

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 14:32

A  czy znacie jakieś dobre biuro nieruchomości z Poznania? Ja się w tym momencie zastanawiam, czy na przykład to biuro nieruchomości w Poznaniu byłoby ok. Co na ten temat myślicie?

Po jakimś czasie ktoś odwraca jej główkę na drugą stronę Papierowe prześcieradło jest wilgotne. Moja dwuletnia córka uczy mnie, że przez sen też można płakać.

#58 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 335 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 12:44

Znajomy mi ostatnio opowiadał o inwestycji na Wawrze - Willi Międzylesie (willa-miedzylesie.pl). Największy lokal jaki ma tu powstać ma 81,8 metra z ogródkiem 150 metrów do dyspozycji zaraz przy tarasie. Mieszkania im się coraz szybciej wyprzedają, już prawie cały budynek B z tego co sprawzałem ostatnio na stronie jest zarezerwowany, także jeśli ktoś byłby zainteresowany to na pewno czasu na decyzję nie ma za dużo.

#59 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 26 październik 2018 - 08:53

Budowa domu, w centrum dużego miasta jest raczej nie możliwa, jeśli chcesz mieszkać blisko pracy to pozostaje ci zakup mieszkania. W kwestii mieszkania w Krakowie tutaj mieszkania-w-krakowie.com.pl masz sporo wyczerpujących informacji.

#60 JedrzejGra

JedrzejGra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 19:43

Mieszkania są bardziej bezproblemowe, Domy nastomiast mają więcej pierwiastka wolności. Jak bym kupował mieszkanie to w Szczecinie https://www.dobryadr...kania/szczecin/ . Szczecin to jedno z najlepszych miast w Polsce, aby dobrze żyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych