Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno mieszkania czy budowa domu – na co się zdecydować?

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102231 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 09:56

Rynek deweloperski oferuje nam szeroką ofertę mieszkaniową. Stajemy przed dylematem: małe mieszkanie w centrum miasta czy większe za tę samą cenę, ale na przedmieściach? Jest jeszcze jedno rozwiązanie, nad którym zastanawia się coraz więcej osób – budowa własnego domu. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania lub budowie domu, należy zastanowić się, która z opcji jest najbardziej opłacalna.

Powrót do artykułu: Kupno mieszkania czy budowa domu – na co się zdecydować?

#2 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2016 - 09:56

Wszystko ma dwie strony medalu. Są wady i zalety, ale mimo to zdecydowanie budowa domu jest najlepszą opcją. Mieszkanie w blok to męka, wiem bo 35 lat mieszkałem i w końcu dochrapałem się własnego domu, gdzie mam swobodę i jestem panem u siebie. A na tych osiedlach, to tylko nie wiadomo za co się te wyśrubowane czynsze płaci. Ja pięć lat temu postawiłem swój dom z bali syberyjskich. Super w takim domu się mieszka, grunt to oczywiście solidny wykonawca, który zna się na robocie i użyje najwyższej jakości materiałów oraz odpowiednio go zabezpieczy. Ja realizowałem swoją inwestycję z firmą Wikpol z małopolski. Wywiązali się wzorowo z umówionych ustaleń. Poza tym, własny ogródek gdzie dzieciaki mają swobodę a ja w każdej chwili mogę sobie grilla rozpalić jest rewelacyjnym rozwiązaniem, którego w bloku nie będziemy mieli :)

#3 coco-71

coco-71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 13:19

Samodzielna budowa domu od podstaw do super sprawa, ale nie zawsze można przewidzieć wszystkie koszty i w efekcie może wyjść więcej niż za dom do dewelopera. Może przed podjęciem decyzji warto zorientować się w ofertach deweloperskich, często mają oferty specjalne w stylu "dom w cenie mieszkania"

#4 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 18:04

Fajnie mieć swój własny dom, ale jeżeli kogoś nie stać, to z dwojga złego lepiej wybrać dom w zabudowie szeregowej albo mieszkanie w niskiej zabudowie. Z drugiej strony, zawsze jak się ma blisko sąsiada to może zerknąć na lokum podczas wyjazdu.  

#5 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 19:27

Też chciałem z żoną wybudować dom jednak zdecydowaliśmy się ostatecznie na kupno mieszkania. Więcej nas nie ma w mieszkaniu i raczej nic się nie zmieni. W sumie kupiliśmy na 1 piętrze mieszkanie z możliwością zagospodarowania poddasza.  

#6 Guest_mania

Guest_mania
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 20:53

Czyli ciśniecie się jednak w bloku ?

#7 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 21:07

Mieszkanie na 1 piętrze i poddasze to jest chyba jasne że to niska zabudowa a nie jakieś blokowisko. To są tprinwestycje.pl kameralne budynki i nam to odpowiada.

#8 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 09 luty 2016 - 11:02

A co powiecie na takie domy jak robią w http://www.mmdiament...ycje-pszczelnik , takie nowoczesne inwestycje mają same plusy - nowe osiedla, nowe budownictwo, nowoczesne rozwiązania. Niestety trzeba szybko się orientowac, bo takie domy czy mieszkania są wykupywane w sekundzie. No ale jak ktoś szuka, to pewnie wie :) 

#9 Guest_kristol

Guest_kristol
  • Goście

Napisano 30 marzec 2016 - 09:05

Jeśli zależy wam na czasie, to polecałbym dom z bali, który można wybudować nawet w 8-9 tygodni, niezależnie od pogody, wilgoć nie przeszkadza. Jeśli szukacie domu pod klucz, to nawet za 240-250 można coś znaleźć, np. Proeko z Krakowa, pewnie kojarzycie

#10 gospodarz domu

gospodarz domu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 15:30

Zdecydowanie dom. Chociaż to droższa inwestycja, zwraca się po latach. A poza tym nie użeramy się z sąsiadami, którzy hałasują nad głową. No i oczywiście nie ma to jak ogródek, w którym można hodować warzywa, latem urządzać grilla czy postawić basenik dla wnuczków. Jakiś czas temu sprzedałem z żoną mieszkanie na warszawskich blokowiskach, dołożyliśmy trochę grosza, zamówiliśmy gotowy projekt od www.projektyprestige.pl (szybciej i taniej niż od architekta) i teraz sami sobie jesteśmy gospodarzami. W końcu spokój i cisza!

#11 Guest_MariuszCh

Guest_MariuszCh
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 23:17

Przy kupnie mieszkania warto pomyśleć o dobrym notariuszu, bo różnie można trafić, wiadomo, jak to z taksami bywa, ale i z solidnością. Ja od siebie mogę pochwalić pana Mariusza Bukowskiego za solidność, klasę i podejście do klienta.

#12 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 11:15

Budowa domu, zawsze lepiej być na swoim a sąsiadów mieć dalej niż za ścianą. Jeśli ktoś bliski jest już decyzji to podzielę się namiarami na dobrych fachowców - przygotowanie terenu pod budowę, wykopy pod budynki czy zagęszczanie terenu – ze wszystkim warto uderzyć do http://el-kop.pl/ Solidnie pracują.

#13 karol87

karol87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 09:54

Zerknij sobie też na http://www.specterm....-domow,123.html i porównaj z innymi ofertami. Robią naprawdę świetne rzeczy i w dodatku starannie. Dom to jest jednak wydatek, dlatego dobrze jest powierzyć to specjalistom.

#14 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2016 - 14:57

Jeśli szukacie dewelopera który w ofercie ma fajne mieszkania na sprzedaż w Warszawie to polecam Inwestplan. Świetne usytuowane osiedle wśród zieleni   z doskonałym dojazdem do centrum miasta. Dodatkowo całkiem atrakcyjne ceny ...

#15 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 18 październik 2016 - 17:08

Ja jestem za domem, ale nie wszyscy chcą i nie każdego stać. Brat niedawno kupił mieszkanie na Śląsku w Sosnowcu w inwestycji Dombud  http://www.dombud.pl...omy-na-sprzedazSprawdził wcześniej oczywiście firmę. Bez dokładnego sprawdzenia nie ma co kupować. Dombud mu podpasował i za kilka miesięcy się wprowadza. 

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 12:31

Prawda jest taka, że życie w domu jest trudniejsze. Masz większą przestrzeń, ale to wszystko trzeba sprzątać, odśnieżać, usuwać liście, dbać o ogródek. Inna sprawa to kasa - zdecydowanie wyższe koszty zakupu, zdecydowanie wyższe koszty eksploatacji. Zresztą - domy w dużych miastach to jest wydatek dla bardzo bogatych ludzi. To nie jest dostępne nawet dla dosyć dobrze zarabiających...

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#17 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 23:15

Ja co prawda kupowałam dom ale zwracałam uwagę na to czy posiada świadectwo charakterystyki energetycznej - http://visterma.pl/u...-energetycznej/. Dzięki takiemu świadectwo mogłam określić czy dom jest tani pod względem utrzymania i czy wogóle będzie mnie na to stać. Przejrzałam kilka ofert i wybrałam ta najdogodniejsza dla mnie.

#18 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 28 listopad 2016 - 16:09

Ciężko w centrum miasta dużego pobudować dom :)
Zdecydowanie łatwiej kupić mieszkanie, polecam zajrzeć na stronę dewelopera Budrem jak ktoś poszukuje mieszkania w Krakowie.

#19 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 21:24

Sprawdzaliście już ofertę dewelopera EuroStyl? Konkretnie chodzi mi o osiedle IDEA. Widzę tutaj https://www.eurostyl.com.pl/idea.html , że propozycja jest naprawdę ciekawa. Mieszkania nad morzem, to świetna inwestycja.

#20 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 27 luty 2017 - 19:54

Na pewno budowa domu pochłonie więcej środków niż zakup mieszkania. Dlatego też na pewno warto wziąć pod uwagę ciekawe inwestycje, jak chociażby ta od Euro Styl https://www.eurostyl...bramazulaw.html . Są to bardzo ładne nowe mieszkania pruszcz gdański, których komfort jest naprawdę wysoki, a co więcej znajdują się w cichej i spokojnej dzielnicy miasta. W dwóch budynkach znajduje się do 5 kondygnacji, przy czym na piętrach są balkony, a mieszkańcy parteru mają dostęp do zielonych ogródków. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych