Skocz do zawartości


Joanna

staż pracy

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2016 - 08:53

Witam,

proszę o poradę czy istnieje możliwość doliczenia pracownikowi samorządowemu do pracowniczego stażu pracy, pracy w gospodarstwie rolnym kuzynostwa, jako domownika na podstawie ustawy.



#2 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:18

Proszę o podpowiedź...może ktoś ma wiedzę na ten temat, pomóżcie...



#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19695 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:30

Przecież tą kwestię regulują konkretne przepisy, więc skąd "na zamówienie" mamy mieć inną wiedzę?

Nikt, nic innego nie wymyśli

art. 1 ustawy z 20 lipca 1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy określa tylko trzy rodzaje pracy w gospodarstwie, które dają nam prawo wliczenia jej do stażu pracy. Są to:

a) okresy prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego lub pracy w takim gospodarstwie prowadzonym przez współmałżonka,

B) okresy przypadające przed dniem 1 stycznia 1983 r. okresy pracy po ukończeniu 16 roku życia w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez rodziców lub teściów, poprzedzające objęcie tego gospodarstwa i rozpoczęcie jego prowadzenia osobiście lub wraz ze współmałżonkiem,

c) okresy przypadające po dniu 31 grudnia 1982 r. okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym w charakterze domownika w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników indywidualnych i członków ich rodzin.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: staż pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych