Skocz do zawartości

Własne biuro rachunkowe

biuro własna działalność księgowość

wróć do serwisu Księgowość 96 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Wacław Wroński

Guest_Wacław Wroński
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 12:44

jeżeli planujesz otwarcie własnego biura rachunkowego to polecam Ci platformę mobevo to bardzo skuteczne rozwiązanie ułatwia kontakt z klientem i archiwizację faktur

#22 Smart

Smart

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 16:45

witam, 

też planuję otworzyć biuro rachunkowe, co do rejestracji nie mam pytań- CEIDG-1 elektronicznie i zgłoszenie z ZUSie.

zastanawia mnie tylko  czy można korzystać z podmiotowego zwolnienia VAT, są różne interpretacje, jest tu ktoś kto korzysta??

Witam,

w tej sprawie Minister Finansów w dniu 9 kwietnia 2015 r. wydał interpretację ogólną. Uznał on, że z zakresu określonego w ustawie jako usługi doradztwa podatkowego, ograniczeniom w zakresie VAT podlegają jedynie faktyczne usługi doradztwa (udzielania porad, opinii i wyjaśnień) oraz usługi prawnicze (reprezentowanie w trakcie postępowania podatkowego i sądowego).

Prowadzenie ksiąg i wypełnianie zeznań podatkowych (deklaracji) nie jest w opinii MF usługą doradztwa, a tym samym podmioty wykonujące wyłącznie takie usługi nie muszą rejestrować się do VAT (do limitu rocznego obrotów w wysokości 150.000 zł) i kupować kasy fiskalnej (do limitu obrotu na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych w wysokości rocznej 20.000 zł).

smarttax.pl

#23 Guest_marcin_grzelak

Guest_marcin_grzelak
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 16:40

Ja w swoim biurze zamontowałem, sejf. Mam wiele ważnych dokumentów, a po biurze chadza naprawdę wielu pracowników, nie chciałbym aby wpadły w niepowołane ręce. Tobie również polecam obeznać się z tematem zawczasu. Swój sejf kupowałem u nich www.konsmetal-sejf.com.pl , najbardziej godni zaufania.

#24 Tosca

Tosca

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 23:06

Nie ufasz swoim pracownikom? ;)

#25 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 09:39

Raczej trudno tworzyć solidną firmę, jeśli nie ma się zaufania do swoich pracowników. :D

#26 Karola48

Karola48

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 kwiecień 2017 - 14:48

Z biura rachunkowego to tylko korzystam. Ostatnio zmieniam i zastanawiam się nad ofertą http://www.mrwallet.pl Jednak jak się chce wgl mieć firmę, to trzeba mieć sprawdzonych pracowników. Bez tego nie ma co zaczynać. 

#27 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 15:43

Po załatwieniu wszystkich urzędowych formalności warto zapoznać się z ofertą RESET2 pod kątem wyposażenia Twojego biura w odpowiednie oprogramowanie - myślę, że będziesz zadowolona.

#28 KatarzynaGiełbat

KatarzynaGiełbat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 maj 2017 - 23:02

Ja teraz po kilku latach wiem, że jednak przy własnym biurze to warto polecać klientom coś takiego jak https://www.bizin.pl/. Oszczędza czasu, nie muszą latać w tą i z powrotem bo wszystkie dane wysyłają online. No i wszystko jest w jednym miejscu. Warto od razu zacząć współprace z takim systemem, bo to ułatwia pracę i powoduję, że jest jej dużo mniej po prostu :) :D

#29 Guest_marte

Guest_marte
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 10:57

Raczej trudno tworzyć solidną firmę, jeśli nie ma się zaufania do swoich pracowników. biggrin.png

ja rodzinnie do końca nie ufam, a co dopiero pracownikom... W związku ważne jest zaufanie w pracy wcale go nie potrzeba, widać nie wiele wiesz o biznesie. Na pierwszym lepszym zakręcie by cię.... sam wiesz wink.png

#30 Guest_givini

Guest_givini
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 16:00

Zabawne, mam sejfy u siebie w firmie od www.konsmetal-sejf.com.pl i nikt nie zarzucił mi nigdy że nie ufam swoim pracownikom:) Trzeba mieć dobry sejf, jak się ma dobra firmę, tak podpowiada zdrowy rozsadek, a tak się składa, ze oni na rynku maja jedne z lepszych.

#31 Terlis

Terlis

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 12:21

Ja otworzyłem biuro rachunkowe poznań. Z moich doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że przede wszystkim musisz mieć wiedzę i trochę funduszy na start. Potem zarejestruj działalność, otwórz biuro i czekaj na klientów, chyba że już kogoś masz to będzie łatwiej.

#32 Guest_monikka

Guest_monikka
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 22:03

Jeśli ktoś szuka dobrej firmy od aranżacji biura to przyda się namiar na Interbiuro. Wszystkim się zajmą – od projektu do wykonania, całe wyposażenie można kupić u nich. Mają dobre pomysły co do organizacji przestrzeni i nawet nieduże miejsca potrafią urządzić bardzo funkcjonalnie i ciekawie wizualnie.

#33 experto

experto

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 sierpień 2017 - 16:57

Cześć!

Czy ktoś z Was otworzył swoje własne biuro rachunkowe i chciałby się podzielić krok po kroku swoimi postępami.

Chce w przyszłości założyć taką działalność gospodarczą. Od czego zacząć ??

Dzięki za informację.

Na pewno istotne jest to, że usługi biura rachunkowego mogą świadczyć osoby wpisane do rejestru biegłych rewidentów lub na listę doradców podatkowych. Od tego należy zacząć, jak mniemam masz takowe?

Doradztwo w stosowaniu prawa podatkowego w Katowicach > Biuro rachunkowe Katowice

#34 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13423 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 sierpień 2017 - 21:25

experto, masz jakieś dziwne informacje, bo biuro rachunkowe każdy może otworzyć i nie musi być biegłym rewidentem ani doradcą podatkowym :wub:  

#35 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:29

własna firma to duża odpowiedzialność, ale na szczęście na rynku są programy ułatwiające prowadzenie własnej działalności. Ja polecam CRM - jest tani, intuicyjny i nie ma żadnych ukrytych kosztów. Dodatkowo możesz go dopasować do własnych potrzeb, a co kwartał pojawiają się nowe funkcje! www.kamflex.pl/blog/69#cena-crm Polecam! 

#36 Kanaloopa

Kanaloopa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 11:58

Nie chcę straszyć, ale z otworzeniem biura rachunkowego to sporo roboty, a to dla tego, że trzeba zaopatrzyć się w te wszystkie programy dla księgowych. Czasami są problemy z licencjami, np. gdy jest zarejestrowana dla konkretnej osoby, a siedziba jest w Kanadzie. Nie mniej jednak życzę powodzenia!

#37 Guest_KarolinaW

Guest_KarolinaW
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 12:16

Co do urządzania biura to nasze całe wyposażenie pochodzi z Interbiura. Oni też zajęli się aranżacją przestrzeni, więc teraz wszystko jest  funkcjonalne i łatwiej się nam w nowej przestrzeni pracuje.  Mieli sporo dobrych pomysłów. 

#38 monetay

monetay

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 październik 2017 - 13:59

Hej, też myślałem żeby prowadzić usługi księgowe w Toruniu, ale sie przestraszyłem, że nie poradzę sobie. Czytając wasze posty doszedłem do wniosku że jednak sie da, choć proste to nie jest. Najbardziej boję się odpoweidzialności jaką na siebie przyjmujemy prowadząc taką firmę. Klienici dają nam ich firmy w nasze ręce. 

A wy jak zaczynaliście ? Baliście się ? 

#39 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:36

Cześć!

Czy ktoś z Was otworzył swoje własne biuro rachunkowe i chciałby się podzielić krok po kroku swoimi postępami.

Chce w przyszłości założyć taką działalność gospodarczą. Od czego zacząć ??

Dzięki za informację.

Post założony jakiś czas temu, niewykluczone że jesteś na etapie zmiany programu, na jakim pracujesz. Jeśli tak, sprawdź sobie ofertę od RESET2 z Wrocławia, mają szeroką gamę programów, które ułatwią Ci pracę.

#40 halko44

halko44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 październik 2017 - 09:38

Super, dzięki za sprawdzone porady :) Z całą pewnością mi się one przydadzą :)

Działanie sprawia, że nasze marzenia stają się rzeczywistością i pozwala nam na pokonywanie murów niepowodzeń.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biuro, własna działalność, księgowość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy