Skocz do zawartości

Pierwsza praca - pensja minimalna

studia płaca minimalna najniższa krajowa staż pracy umowa o pracę pierwsza praca

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2016 - 13:41

Witam,

W tym roku skończyłem studia (3 lata licencjatu+2 lata studiów magisterskich, dziennie, bez przerw w nauce) i podjąłem pracę. Wcześniej pracowałem w okresie wakacyjnym przez 2 miesiące na umowę o pracę (zakończona z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia).

Obecnie pracodawca zaproponował mi przy umowie o pracę na pełen etat, pensję poniżej płacy minimalnej. Wiem, że jeśli nie mam przepracowanego roku na umowie o pracę, pracodawca ma prawo płacić mi min. 80% płacy minimalnej, co jednak z moim stażem 'pracy' dodanym przez zakończenie studiów? Czy pracodawca nie ma obowiązku już teraz wypłacania mi przynajmniej najniższej krajowej?

#2 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2016 - 15:56

Może ale nie musi, wszelakie staże liczą się do roku pracy, jest to legalne a pracodawcy jest to na rękę płacąc ci tysiąc zł.

#3 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 styczeń 2016 - 16:41

W pierwszym roku pracy 80% minimalnego. Zakończenie studiów to nie praca.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#4 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 736 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 08:57

Pracodawca może Ci zaproponować płacę jaką chce. Ty masz za to wybór.Decydować się albo nie. Jesli nie odpowiadają Ci warunki płacowe to po prostu rezygnujesz oraz szukasz innej pracy. Sam również nie zarabiałem na początku kokosów. Wszystko przychodzi wraz z doświadczeniem. Na samym początku nie jest tak lekko z pracą.

Zerknij sobie tutaj:

http://www.postawnas...pierwsza-praca/

Na stronie jest wpis o pracy, o tym jak sobie poradzić. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia, płaca minimalna, najniższa krajowa, staż pracy, umowa o pracę, pierwsza praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych