Skocz do zawartości

Działalność w PL, sprzedaż wysyłkowa z Norwegii

sklep internetowy

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2016 - 14:56

Witam,

bardzo proszę o poradę w kwestii założenia działalności w Polsce i czy jest to w ogóle możliwe.

Sytuacja jest taka:  mieszkam i kończę studia w Norwegii, ale zameldowanie mam w Polsce i często tutaj przyjeżdzam. Znalazłam sposób na dobre zarabianie dzięki sprzedaży internetowej. 

Chciałabym uniknąć kosztów związanych z księgowością i podatkami w Norwegii i zaczęłam się zastanawiać czy jest możliwe abym założyła działalność w Polsce. 

Chodzi i zakup sprzętu elektronicznego np. w Chinach na ebay, odpowiednie programowanie go na język polski i sprzedawanie gotowego osobom fizycznym (tylko Polakom) do Norwegii i innych krajów Europy.

To by była  moja sprzedaż.

Jeżeli chodzi o koszty to na pewno byłyby to faktury z różnych krajów: np. z ebay, z allegro, za jakąś domenę, reklamę w Google, kurier norweski, telefon norweski, księgowość polska. 

Działalność byłaby zarejestrowana w moim miejscu zamieszkania w Polsce, księgowemu dałbym wszelkie pełnomocnictwa związane z kwestiami podatkowymi.

Czy założenie takiej działalności w Polsce jest możliwe?

Czy będąc w Norwegii mogę prowadzić taką działalność mając adres firmy Polski, a adres korespondencyjny Norweski?

#2 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2016 - 20:45

Nikt nie zna odp?

#3 ErPe

ErPe

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 13:09

Cześć Dominika :)

W Polsce wszystko jest możliwe :) Jak jeszcze nie zaczęłaś napisz na adres:

biuro.ekspertplus(małpa)gmail.com

Pozdrawiam!

#4 szponder

szponder

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDania

Napisano 14 kwiecień 2016 - 11:12

Z adresem raczej nie powinno być problemu. Jeden z moich znajomych prowadzi podobną działalność. Ale dowiedź się w urzędzie dokładnie jak to wygląda. Problem miał kolega z kupnem domeny internetowej .NO żeby mieć profesjonalny adres www. nazwasklepu .no w norweskiej domenie. Norwedzy bardzo dbają o swoje domeny i trzeba spełnić ściśle określone warunki żeby kupić taką domenę. Zwykły "śmiertelnik" nie Norweg i nie mieszkający w Norwegii na stałe, raczej takiej domeny nie zarejestruje.

Na szczęście są firmy pośredniczące w zakupie domen norweskich jak EuropeID.pl, którą mogę z czystym sumieniem polecić. Bo po przebojach w innych firmach, gdzie domena .NO potrafiła zniknąć z dnia na dzień, gdy norweski rejestrator wykrył nieprawidłowości, to w EuropeID.pl jest oazą spokoju.. nigdy żadnych problemów. Polski support wysokiej jakości, szybki czas reakcji na zmiany dotyczące hostingu, czy domeny. No bajka.. jak ktoś potrzebuje takiej domeny dla biznesu, to tylko u nich.

#5 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:25

Myślę, że z rozpoczęciem takiej działalności nie powinno być problemu. Musisz tylko zorientować się, jakie trzeba spełniać warunki, aby wystartować z tego typu biznesem. Poza tym warto sprawdzić, czy możesz liczyć na jakieś dofinansowanie. Jeśli mogę coś od siebie jeszcze doradzić, to warto skorzystać z tej bazy https://www.infobrok...-zagranicznych/

. Obejmuje ona setki firm z całej Europy, więc łatwo możesz wyszukać potencjalnych kotnrahentów. Warto skorzystać z tego narzędzia. Można znacząco usprawnić funkcjonowanie biznesu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sklep internetowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy