Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe przepisy dot. przejścia na emeryturę po 40 latach pracy od 2016 roku?


wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 516213 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:33

Nowe przepisy dotyczące przejścia na emeryturę po 40 latach pracy zgodnie z projektem PSL miałyby obowiązywać od 2016 roku zarówno ubezpieczonych w ZUS jak i KRUS. Wspomniany 40-letni czas pracy ma obejmować okresy składkowe.

Powrót do artykułu: Nowe przepisy dot. przejścia na emeryturę po 40 latach pracy od 2016 roku?

#2 Guest_EWA B.

Guest_EWA B.
 • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 20:33

A DLACZEGO KOBIETY NIE MOGĄ PÓJŚĆ NA 35 LAT PRACY??????????????????????????//

#3 Guest_ewe

Guest_ewe
 • Goście

Napisano 03 styczeń 2016 - 01:31

mam przepracowane 40 lat i czekam na emeryture chociaz skonczylam 55 lat uwazam ze powinnismy miec prawo wypowiedzenia sie kiedy przejsc na emeryture

#4 Guest_EW

Guest_EW
 • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 19:46

UWAŻAM ŻE 60 LAT kOBIETY, BO RZADKO KTO BĘDZIE MIAŁ W TYM WIEKU 40 LAT SKŁADKOWYCH / CHOROBA ITD/

#5 Guest_zbuch

Guest_zbuch
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2016 - 20:32

WRESZCIE PLS DAŁ DOBRA PROPOZYCJE !!!!! NIKT NIE POWIE ŻE TO TYLKO DLA ROLNIKÓW po prostu dla LUDZI !!!!!brawo czemu wcześniej nie można było ???? PIS coś ostatnio się wykreca coś kombinują!!!a ludzie im uwierzyli!!!!!wreszcie koniec z praca aż do śmierci 50-51 lata pracy bez możliwości i widoków ma emeryturę W NAGRODĘ ZA SOLIDNA PRACĘ----zgroza

#6 Guest_Ala

Guest_Ala
 • Goście

Napisano 24 styczeń 2016 - 13:39

Ciekawe kto będzie rodził dzieci ? Zaliczanie tylko lat składkowych bez uwzględnienia urlopu wychowawczego to dyskryminacja kobiet,a jeszcze bardziej ,gdy kobieta z zagrożoną ciążą przebywa na zwolnieniu. Skoro kobieta urodzi i przebywa na macierzyńskim,to tatuś dziecka powinien iść na urlop wychowawczy i zająć się potomkiem,a kobieta do pracy. Może wtedy mężczyźni zrozumieją jak wygląda etat domowy przy wychowaniu dziecka. Ja jako kobieta,która już wychowała potomstwo ,bardzo często chciałam pójść do pracy między ludzi . Obecnie mam 40 lat pracy i nikt nie płacił mi kiedyś urlopu wychowawczego(były bezpłatne). Było ciężko,a takie kobiety jak ja ukarano pracą do śmierci z głodową emeryturą. A rząd jeszcze wylicza mi długość życia,gdzie na nekrologach wiek ludzi od 55-68 lat. Drogi rządzie ,to może wprowadzić od razu ustawę o eutanazji-będzie łatwiej zejść z tego świata,gdy na leki nie będzie stać,bo przecież i tak nakazano pozabierać renty chorym,o ile jeszcze dotrą do ZUS

#7 Guest_Grzegorz 567

Guest_Grzegorz 567
 • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 13:49

43 lata pracy w tym 40 lat pracy okresów składkowych uskładana kasa na emeryturę powinna taka osoba otrzymać emeryturę bez względu na wiek. Czekam na poważne decyzje rządu w tej sprawie , jestem długo pracujący jeśli miałbym pracować do wieku 67 lat to muszę przepracować 51 lat aby otrzymać emeryturę. Utopijne przepisy emerytalne jakie uchwalił głupawy Rząd PO i PSL skazując nas długo pracujących na pracę do śmierci, dziady do potęgi Prezydent Komorowski podpisał się pod tym i badziewnymi i niedemokratycznymi przepisami a Trybunał Konstytucyjny to zatwierdził, kupa dziadów a nie ludzie.

#8 Guest_EWE

Guest_EWE
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 01:04

KIEDY WRESZCIE BEDZIE MOZNA PRZEJSC NA EMERYTURE PO PRZEPRACOWANYCH LATACH BEZ WZGLEDU NA WIEK

#9 Guest_Agna

Guest_Agna
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 13:09

A mój chłopak ma 2 lata składkowe i 42 lat życia, to emeryturę otrzyma najwcześniej mając 67 lat i zaledwie 29 lat składkowych?

#10 Guest_alicja

Guest_alicja
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 13:48

W Norwegii "niewykorzystaną" przez pracownika a szybko umierającego - pulę pieniążków dziedziczy najbliższa rodzina. Znajomej mąż umarł w Norwegii pracując na własnej działalności w wieku 56 lat. Wdowa otzrymuję "rentę" po mężu wyliczoną na podstawie zebranych przez męża środków- na złotówki ok 7500 miesięcznie. Nie rozumiem dlaczego nasze pieniądze zebrane na naszych kontach w ZUS przepadają w momencie np nie do życia do emerytury.#11 Guest_mysz18

Guest_mysz18
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2016 - 15:26

ZUS obliczając mi lata składkowe z 40 lat pracy,odrzucił prawie 4 lata nieskładkowych. Pomimo dokumentacji ,świadectwa pracy i umów o pracę z wymienioną kwotą zarobkową. Powiedziano mi ,że trzeba było sobie samemu pilnować czy pracodawca odprowadza składki. Skoro byłam zatrudniona i mam dowody ,to dlaczego mam udowadniać że jeszcze żyję. A GDZIE BYŁ ZUS,że zgłoszony w ZUS zakład nie odprowadzał składek,bawili się na integracjach za łapówki od właścicieli zakładów. Zakłady małe prywatne polikwidowane ,w żadnym archiwum nie ma dokumentacji,a osoby które pracowały w takich zakładach zostali z papierem toaletowym w postaci świadectwa pracy i umowy o pracę ,bo szlachetni pracownicy ZUS wycierali tyłki o foteliki 20 lat temu. Teraz robią to samo i ponownie każą szukać wiatru w polu (pomimo że masz dokumenty potwierdzające zatrudnienie) aż zdechniesz bez środków do życia.

#12 Guest_Andrzej787654

Guest_Andrzej787654
 • Goście

Napisano 31 styczeń 2016 - 16:44

43 lata pracy 40 składkowych uskładana kasa na koncie emerytalnym powinno skutkować możliwością przejścia na emeryturę bez względu na wiek. Rząd PIS powinien zmienić te nie demokratyczne ustawy emerytalne uniemożliwiające długo pracujących przechodzić na emerytury wypracowane emerytury. PO i PSL kazali długo pracującym pracować przez 51 lat czyli do śmierci, dziady nad dziadami i chamstwo . PSL i PO wprowadził przepisy emerytalne dla rolników 60/55 lat 30/25 okresów składkowych i nieskładkowych i emerytura, wywyższeni ponad innymi. Pracownik robotnik 51 lat pracy i emerytura, demokracji żadnej.

#13 Guest_m2

Guest_m2
 • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 20:46

.... a teraz będziemy pracować na dofinansowanie cudzych dzieci po 500 zł. Nie można obniżyć wieku emerytalnego, potrzebne podatki od dochodu na 500+. To chyba zrozumiałe ?.Miała być opcja korzystania z choć części emerytury po zmarłym małżonku przy pobieraniu swojej i co? Pieniądze znikają, a my dziadujemy. Co z wypracowanymi świadczeniami tych, którzy zmarli ?!!!!!

#14 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
 • Goście

Napisano 08 luty 2016 - 19:10

Jak najszybciej wysłać na emerytury tych co już przepracowali 40-lat składkowych bez względu na wiek. Inni mają przywileje i mogą wcześniej przechodzić na emerytury, a ci najbardziej spracowani ,którzy takim stażem pracy sobie zasłużyli nie mają żadnych praw. Przepracuje 25-lat i wiek 65-lat to się należy , ten co przepracował 40-lat musi tyrać dalej .To jest sprawiedliwość?

#15 Guest_leolew

Guest_leolew
 • Goście

Napisano 27 luty 2016 - 18:27

Budownictwo, zostało najbardziej pokrzywdzone ustawą emerytalną w wersji PO. Dostali prezent w postaci wydłużenia wieku emerytalnego o 7 lat, gdyż mieli możliwość przechodzenia w wieku 60 lat, a teraz aż 67. W budownictwie cały czas praca uciążliwa, teraz to chyba jeszcze bardziej niż za komunę, następują zwolnienia ludzi po 60-siątce, bo nie dają rady już tak ciężko pracować. Dla tej grupy zawodowej powinna być możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy, w tych warunkach to max. Pracownicy budownictwa nie mają zwartej i silnej grupy, dbającej o swoje sprawy, sektor prywatny, brak związków zawodowych i rozproszone zawodowo. Zdani są tylko na łaskę rządzących, a ci nie dbają o cichych. Pracownicy budownictwa, to nie górnicy, ani nauczyciele, to pokrzywdzeni przez los zawodowy pracownicy. Proszę partię rządzącą PiS, pomóżcie tej grupie zawodowej i pozwólcie im pójść na wcześniejszą emeryturę. Proszę!

#16 Guest_leolew

Guest_leolew
 • Goście

Napisano 27 luty 2016 - 18:37

Wprowadzenie Ustawy Emerytalnej przez PO, arogancko, bez konsultacji społecznej, dało porażkę w wyborach partii PO. Partia ta zrobiła wszystko, aby oskubać przyszłych emerytów. Naliczanie wysokości emerytur, to też przewałka ustawowa PO. Niech nie liczą na powrót, partia PO sprzeniewierzyła się zwykłym ludziom, arogancja władzy sięgnęła zenitu. Teraz naród czeka na obiecane obietnice przedwyborcze, które dały wygrane wybory PiS-owi. Oby ta partia była pro-społeczna i sprowadziła na ziemię ustawę emerytalną, najlepiej po 40 latach pracy składkowych z możliwością wyboru dalszej pracy dla pracujących w znośnych warunkach. Niech Polacy mają wybór albo niższa, wcześniejsza emerytura lub dłuższa praca z korzystniejszą emeryturą.

#17 Guest_Andrzej78765

Guest_Andrzej78765
 • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 10:00

Kiedy zmiany w poniżających ludzi pracy w Polsce ustaw które uchwaliły PO i PSL , te chamskie ustawy emerytalno- rentowe powinny być zlikwidowane a ludzie to wprowadzający PO i PSL pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Ludzie PO to nie Polacy sprzedawali wszystko i wszystkich a dla Polaka bieda i nędza oraz likwidacja rent i emerytur dla ciężko pracujących, sobie przywileje i kasa. PO do zdelegalizowania w POLSCE za zmasowanie działania przeciw Polakom i Polsce. PSL to partia ludzi się sprzedających w stylu skorumpowanych szefów za grosze, to nie są rolnicy i ich nie reprezentują tylko swoich szefów, partia nie dla Polski i dla Polaka. Czekam na nowe przepisy emerytalno - rentowe dla Polaka w Polsce.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 13:29

Kiedy zmiany w poniżających ludzi pracy w Polsce ustaw które uchwaliły PO i PSL , te chamskie ustawy emerytalno- rentowe powinny być zlikwidowane a ludzie to wprowadzający PO i PSL pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Ludzie PO to nie Polacy sprzedawali wszystko i wszystkich a dla Polaka bieda i nędza oraz likwidacja rent i emerytur dla ciężko pracujących, sobie przywileje i kasa. PO do zdelegalizowania w POLSCE za zmasowanie działania przeciw Polakom i Polsce. PSL to partia ludzi się sprzedających w stylu skorumpowanych szefów za grosze, to nie są rolnicy i ich nie reprezentują tylko swoich szefów, partia nie dla Polski i dla Polaka. Czekam na nowe przepisy emerytalno - rentowe dla Polaka w Polsce.

Czekaj, ale prędzej Ci broda wyrośnie, nim coś się zmieni. Kiełbasa wyborcza nadal działa.#19 Guest_Andrzej długo pracujacy

Guest_Andrzej długo pracujacy
 • Goście

Napisano 21 sierpień 2016 - 08:37

Chamstwo PO i PSL nie ma granic, po przepracowaniu 40 lat pracy składkowych Polak powinien mieć możliwość odejścia na emeryturę. Przestańcie oszukiwać ludzi, na emeryturę odejdą ci długo pracujący co mają odłożone na koncie emerytalnym ZUS odpowiednia kwotę, kłamstwa opozycji to oszukiwanie polaków, uchwalili 67 lat i emerytura, te dziady to nie Polacy ,Udają Polaków PO i PSL i okłamują naród polski żebyśmy pracowali do końca życia bez pobierania emerytury, większego chamstwa w Polsce nie było, te partie powinny zniknąć z Polskiej sceny politycvznej

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 21 sierpień 2016 - 11:06

Chamstwo PO i PSL nie ma granic, po przepracowaniu 40 lat pracy składkowych Polak powinien mieć możliwość odejścia na emeryturę. Przestańcie oszukiwać ludzi, na emeryturę odejdą ci długo pracujący co mają odłożone na koncie emerytalnym ZUS odpowiednia kwotę, kłamstwa opozycji to oszukiwanie polaków, uchwalili 67 lat i emerytura, te dziady to nie Polacy ,Udają Polaków PO i PSL i okłamują naród polski żebyśmy pracowali do końca życia bez pobierania emerytury, większego chamstwa w Polsce nie było, te partie powinny zniknąć z Polskiej sceny politycvznej

Coś Ci się pokiciało Andrzeju pracujący, to właśnie PSL, którego nazywasz chamem wystąpił z propozycją przechodzenia na emeryturę po przepracowaniu 40 lat. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i tyle.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych