Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadpłata a zobowiazanie

wróć do serwisu Księgowość 48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Mam na imię Gosia

Guest_Mam na imię Gosia
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 20:31

Sorry Gregory, ale moje uwagi wobec Waszego zachowania na forum czytałam wiele i to nie jeden raz.Wiele osób zarzuca Wam zarozumiałość i brak kultury. Jesteście jedynymi uczestniczki, które są pyszne.Owszem macie wiedzę, ale to żadna łaska. Nie sztuka ją posiadać po tylu latach doświadczenia.Sztuka nie być z tego powodu pysznym i zrozumiałym. Jako księgowe jesteście super ale nic po za tym.Teszta ma wiele do życzenia. wolę z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Jako ludzie jesteście okropne

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 20:42

Popieram wypowiedź Gosi. Mnie też ubliżono , tylko dlatego,że nie potrafię prostych rzeczy. Czytam posty, ale wole się nie odzywać. 

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19882 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:02

Wolny wybór zatem, szukajcie z głupcem i znajdujcie.
Po co nicki zmieniać i być adwokatem we własnej sprawie? IP pokazuje że powyższe wypowiedzi napisano z tego samego komputera,czy robisz to w celu uwiarygodnienia własnego wpisu? Śmieszna z ciebie osóbka.
Chcesz pokazać,że już 2 się nasze wpisy nie podobały? To i tak znikomy promil w porównaniu do tych zadowolonych.

#24 Guest_choinka

Guest_choinka
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 23:59

Wolny wybór zatem, szukajcie z głupcem i znajdujcie.
Po co nicki zmieniać i być adwokatem we własnej sprawie? IP pokazuje że powyższe wypowiedzi napisano z tego samego komputera,czy robisz to w celu uwiarygodnienia własnego wpisu? Śmieszna z ciebie osóbka.
Chcesz pokazać,że już 2 się nasze wpisy nie podobały? To i tak znikomy promil w porównaniu do tych zadowolonych.

o, a jak się sprawdza IP forowicza?

zdaje się że IP to dane osobowe podlegające ochronie (GIODO)

#25 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 30 grudzień 2015 - 06:52

Powiem krótko Gościu,Gosiu czy jak ci tam nikt nie karze ci czytać moich wpisów to po pierwsze

po drugie jezeli zajmuje sie dane stanowisko to należało by trochę wiedzieć na  tematy zwiazane z księgowościa a nie czekac aby ktos was tu uczył podstaw

po trzecie nalezy czytać ze zrozumieniem, uczą tego w podstawówce

po czwarte życzę miłego dnia 

zarozumiała, z brakiem kultury, pyszna i z wielkim ego

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 07:16

Nikomu się nie podoba jak się go obraża i kpi. Niewiedza nie jest powodem do takich zachowań. Ktoś nie wie, ktoś nie rozumie i to wszystko. Jak Was drażnią takie osoby to nie zwracajcie na ich posty uwagi, zamiast obrażać. Co to za pomoc? No tak, niektórym się wydaje,że jak jest w świecie wirtualnym to wszystko mu można. Jak Wy się tak zachowujecie w pracy to współczuję innym. Jedno dobre,że ja mogę wyjść z forum kiedy chce.Ileż można mieć w sobie tyle zarozumiałości.

#27 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19882 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 10:06

Gościu, nie prowokujangry.png
Ty mi tu o kulturze wyjeżdżasz? 
Jesteś BURAK i tyle, co to za sformułowanie "Sorry Gregory" - stadion, budka z piwem, czy pub?
Może jedno zdanie napisane poprawnie stylistycznie i gramatycznie, reszta to "wypociny" :

-"....Jesteście jedynymi uczestniczki......"
-"....w świecie wirtualnym to wszystko mu można...."
-"....Ileż można mieć w sobie tyle zarozumiałości...."

...mogłabym tak dalej, ale zwyczajnie - nie chce mi się tracić czasu na kogoś, kto zarzuca brak kultury innym, a sam wysłowić się ( to też pewien poziom kultury) nawet nie potrafi.

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 11:17

Trochę wy stopuj, bo ja Tobie nie ubliżam.  A jeżeli chodzi o resztę tj. stadion, budka z piwem czy pub, każdy ocenia w/g siebie.Pierwsze słyszę. Musisz najwidoczniej przebywać  w takich miejscach, że znasz ich zwyczaje. Ja osobiście nie mam takiego doświadczenia więc nie będę się wypowiadać .

#29 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19882 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 11:36

To zamyka moją z tobą dyskusję:

gdybym stała pod budką to rzeczywiście znałabym zwyczaje bo ja takich sformułowań jak ty nie używam, o czym napisałam wyżej (znowu czytasz bez zrozumieniatongue.png) na dowód wymieniam kilka miejsc, ponieważ nie wiem gdzie się tego nauczyłaś/eś ( Sorry Gregory!!!!!), więc doświadczenie musisz mieć.

W moim otoczeniu ludzie nie odzywają się tak prostacko do siebie.

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 12:10

Ale za to używasz typu" BURAK" jako wyzwisko. To rzeczywiście godne pochwały i uznania. Godne pracownika finansów publicznych na kierowniczym stanowisku. To,ze nie masz szacunku do ludzi to widać, a że i do samej siebie również.

#31 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19882 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 13:01

......znowu bez zrozumienia czyta........ręce opadają razem z majtkami.

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 13:17

Tak zwraca się kobieta - Zosia/Agnieszka na forum -"ręce opadają razem z majtkami" , wole nie wiedzieć z jakim środowisku  tego się nauczyłaś, pewnie w tym, w którym przebywasz.

Pas

#33 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19882 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 13:24

A czemu nie?

A to ty majtek nie nosisz? Co jest złego w noszeniu tej części garderoby?

Płeć bez znaczenia....i co ma środowisko w jakim się obracamy do noszenia bielizny?

Oj, zaczyna być zabawnie, no przedstaw więcej info o sobie, coraz większy upust elokwencji może z ciebie wypłynie, coś wydusisz jeszcze? może styl poprawisz? kto wie...

Ale jednego jestem pewna, nigdy nie zrozumiesz tego co czytasz.

#34 ELZBIETA

ELZBIETA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:03

Litości dziewczyny,bo ja mam wyrzuty,że mój temat wywołał taką burzę, tylko szkoda, że nie dyskutujemy o nadpłacie,o aktywach,pasywach itp

A u mnie w tej chwili wszystko się rozwiązało dostałam fakturę z Gazowni większą jak mam nadpłatę,zapłaciłam różnicę i mam konto czyste i koniec zmartwienia

Pozdrawiam, życzę wszystkim księgowym zdrowia,pomyślnosci i samych prostych księgowań nowym 2016 roku

ELA

#35 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:24

no i nie do końca tak nadpłatę powinni ci zwrócić na konto i nie powinnaś płacić różnicy tylko całe zobowiązanie

#36 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19882 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:27

Ela, dokonałaś jednak kompensaty o czym pisałyśmy wcześniej, że nie wolno.

#37 ELZBIETA

ELZBIETA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:38

Kiedy dostałam korektę musiałam podjąć decyzje,czy chcę zwrot pieniędzy,czy będę rozliczać bieżące faktury powstałą nadpłatą zdecydowałam na rozliczanie nadpłatą (rodzaj umowy),ale bieżące faktury były bardzo małe i dlatego wychodziła ciągle nadpłata,ale dziś przyszła faktura z rozliczenia gazu i mam na niej dwie pozycje wartość faktury,kotę nadpłaty i pozostało do zapłaty,zapłaciłam pozostałość i mam konto czyste wszystko dotyczy roku 2015

#38 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:39

Po przeczytaniu tematu, zaczęłam się zastanawiać nad moją sytuacją. Otrzymałam fakturę z usługi telekomunikacyjne. Internet i rozmowy telefoniczne. 

Umowa na internet została rozwiązana, ale firma się pomyliła i ujęła niesłusznie internet.Nie spodziewając się pomyłki z ich strony w planie zabezpieczyłam tylko kwotę za rozmowy.

Złożyłam reklamację, która została przyjęta pozytywnie. Wystawią korektę. Ja miałam termin płatności  do 23 grudnia i zapłaciłam pomniejszając o wartość internetu. Nie mogłam zapłacić całości, bo przekroczyłabym plan. Sporządziłam notatkę służbową o zaistniałej sytuacji  łącznie z załącznikami korespondencji reklamacyjnej.  Teraz trochę się obawiam po tym co przeczytałam w tym temacie

#39 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 14:41

Dodam,że korekta miała być wystawiona jeszcze w grudniu, mam to od nich taka informacje pisemną.

#40 Guest_Ania8082

Guest_Ania8082
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:38

Firma  wystawiła w grudniu fv i ja ją zapłaciłam a w połowie grudnia otrzymałam korektę, z której wynika że błędnie wystawiono fv a kwota powinna być niższa tym samym powstały na koniec roku należności. Zapewne kwota zostanie potracona na przyszłej fv  w lutym. Czy kwota powstałych należności wobec mnie powinna być wykazana w sprawozdaniu w RB-N w należnościach niewymagalnych.       

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych