Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożyczki społecznościowe, social lending - wasze opinie

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 b.majcher

b.majcher

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2015 - 14:37

Natknęłam się dzisiaj na ciekawy artykuł dotyczący pożyczek prywatnych/społecznościowych i jestem zainteresowana tym, w jaki sposób to dokładnie działa, w praktyce. Macie z tym w jakiś sposób do czynienia? Możecie polecić jakieś miejsce, w którym znajdę więcej informacji na ten temat? Albo jakąś stronę, która umożliwia coś takiego?

#2 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 276 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 09:30

ja dołączyłem już jakiś czas temu do Klubu Inwestorów https://klub-inwestorow.pl/który właśnie proponuje takie rozwiazania. U nich na stronie jest sporo informacji na ten temat. Wydaje mi sie ze to bardzo bezpieczny sposob na zarobienie pieniedzy, no i zyski które się osiąga są bardzo fajne smile.png

#3 b.majcher

b.majcher

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2015 - 11:15

Hmmm. Chodziło mi bardziej o konkretne miejsca, w których się to odbywa. Na stronie podanej przez Pana nie znajdują się aktualnie żadne dostępne inwestycje... Informacji też nie jest zbyt wiele według mnie. Czekam zatem na inne wypowiedzi. Zależy mi na tym, by było to sprawdzone, nie chcę ryzykować utraty pieniędzy.

#4 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 276 postów

Napisano 28 grudzień 2015 - 15:12

Najwidoczniej był przestój świateczny i nic nie było dostępne, teraz jest 9 dostępnych. Co do samych informacji to prosze sobie zobaczyc na dole strony, ewentualnie sie skontaktowac z nimi :) I nie rozumiem o co chodzi z "konkretne miejsce w ktorym to sie odbywa" - przeciez to jest przez ta strone, o to Pani prosiła.

#5 Krystynaaa

Krystynaaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 10:49

Informacji o pożyczkach prywatnych czy społecznościowych można znaleźć całkiem sporo.

Odnośnie chwilówki online to polecam rankingi internetowe i porównywarki na przykład tutaj - http://latwa-kasiora...bkich-pozyczek/

#6 b.majcher

b.majcher

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:23

@Krystynaaa dziękuję za reklamę, ale nie o chwilówki mi chodziło :P @Onstappend bardzo możliwe, że był przestój, wczoraj już się coś pojawiło i przeglądałam oferty. Co do “konkretnego miejsca” to mój błąd, nie dopatrzyłam początkowo w jaki sposób to działa, ale już jest to dla mnie mniej więcej jasne. Czyli wystarczy wybrać ofertę, kliknąć “inwestuję”, wtedy otrzymamy maila z numerem konta i co dalej? Należy przelać określoną kwotę? Czy zostanie sporządzone coś w rodzaju umowy? Czy są jakieś zabezpieczenia? Wyczytałam, że niektóre platformy zajmujące się social lendingiem proponują weksel w tym celu. Ciekawa jestem czy od strony organizacyjno-prawnej wszystkie te miejsca działają tak samo, czy jednak są jakieś różnice.

#7 dodrel

dodrel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 21:33

Czytałem kiedyś bloga inwestora, który na poważnie pożyczał w społecznościówkach. Potem zrezygnował bo za dużo ludzi nie oddawało, a on nie chciał bawić się w windykację.

Serwis finansowo-poradnikowy https://superomat.pl - kalkulator rat, rankingi finansowe i porady.

#8 b.majcher

b.majcher

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 14:08

Dodrel - pamiętasz może jaki to był blog? Podesłałbyś? Sama już teraz nie wiem co myśleć na ten temat, przejrzałam kawał internetu, opinie o social lendingu wpadają ze skrajności w skrajność, część z nich to na pewno reklamy;  znalazłam dosyć pozytywne opinie o CapitalClub, przez co zastanawiam się czy zaryzykować i zainwestować za ich pośrednictwem. Co o tym myślicie?

#9 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 682 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 05:58

Warunki tego typu pożyczek mogą byc dobre szczególnie względem firm, zobacz na tej stronie:

https://lowiczanin.i...owych-dla-firm/

Pozyczzka taka może umożliwiać:

opłacenie zaległych faktur i zobowiązań,
wypłacenie wynagrodzenia pracownikom,
start pierwszej działalności,
rozbudowę linii produkcyjnej, modernizację,
inwestycję w nowe rozwiązania.

Firmy decyduja sie na skorzystanie z takiej opcji z uwagi na:
łatwość uzyskania pózyczki
jak również szybkość z jaką mozna dostac kasę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0