Skocz do zawartości

Dobry prawnik z Krakowa do rozwodu

kraków rozwód prawnik adwokat

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ireneusz

Guest_Ireneusz
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:15

Witajcie! Szukam dobrego prawnika z Krakowa, który zajmie się moim rozwodem. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że razem z "żoną" od prawie 10 lat prowadzimy sklep spożywczy. Proszę o pomoc, czy ktoś z was był w podobnej sytuacji lub zna kogoś kto coś takiego przechodził? Każda pomoc się przyda. Dodam jeszcze, że nie mamy dzieci.

#2 Guest_Witold

Guest_Witold
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2015 - 01:33

Czy jest Pan powodem czy pozwanym? Jeśli tym pierwszym, to dobrze jest zdawać sobie sprawę, że do rozwodu trzeba się przygotować pod względem formalnym i tzw. życiowym. Sprawy formalne: niech Pan odnajdzie zeznania podatkowe za ostatnie 5 lat oraz odpis skrócony aktu małżeństwa. Jeżeli posiada Pan z żoną wspólny majątek należy odnaleźć umowy dotyczące nabywanych dóbr, m.in. akty notarialne nabycia nieruchomości. Korzystnym będzie posiadanie aktualnego wyciągu ze wspólnego rachunku bankowego oraz założenie osobnego rachunku bankowego na swoje nazwisko. Czy rozmawiał Pan z rodziną lub znajomymi na temat planowanego rozwodu i ich ewentualnym zeznawaniu w charakterze świadków? Kwestie tzw. życiowe: czy wie już Pan, gdzie będzie Pan mieszkał po rozwodzie? Czy zależy Panu na rozwodzie z orzeczeniem o winie żony? Czy żona spodziewa się złożenia przez Pana pozwu? (będzie miała jedynie 14 dni na złożenie odpowiedzi na pozew od momentu odbioru jego odpisu, więc pozew złożony z zaskoczenia może nastręczyć jej szereg trudności formalno i materialno- prawnych). 

Skoro sklep był wspólnie prowadzony, to czy jest Pan samowystarczalny finansowo?

Dobrze mieć jakieś niezależne od biznesu z żoną źródła dochodu (np. podjąć nawet dorywczą pracę dodatkową) – wówczas rozwód jest mniejszą traumą, bo jest Pan spokojniejszy o przyszły byt.

Jeśli został Pan pozwany, a nie złożył odpowiedzi na pozew w zakreślonym przez sąd terminie, może Pan utracić możliwość przedstawienia swoich racji na piśmie. Sąd pominie bowiem spóźnione twierdzenia i dowody, chyba że uprawdopodobni Pan, że nie zgłosił ich w terminie bez swojej winy - zatem zaniedbanie tej kwestii może skutkować przegraniem przez Pana sprawy. Uwagi ww. odnośnie do dokumentów i świadków znajdują zastosowanie odpowiednio do sytuacji gdy to Pana pozwano.

W razie jakichś pytań mogę pomóc, trzeba tylko podać do siebie namiary.

Dr W.

#3 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:49

Sugeruję skontaktować się jednak z jakimś prawnikiem… ze swojej strony mogę polecić Panią Migas z Krakowa.

#4 Guest_Karina J.

Guest_Karina J.
  • Goście

Napisano 12 maj 2016 - 21:53

Sugeruję skontaktować się jednak z jakimś prawnikiem… ze swojej strony mogę polecić Panią Migas z Krakowa.

Potwierdzam. Ma bardzo dobre ceny i jest super!

#5 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 18:59

Każdy adwokat czy radca prawny jest dobry, bo w końcu skończył nie tylko studia, ale również aplikację. Problem w tym, że nie każdy ma odpowiednie doświadczenie. Z tego co wiem, to w sprawach rozwodowych specjalizuje się kancelaria Advocati . Mają bardzo dobre podejście do klienta.

#6 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 14:25

Witaj,

dobry adwokat z Krakowa to adwokat Olga Maciejewska. Prowadziła mój rozwód a teraz prowadzi rozwód kumpla. Z resztą ja też do niej trafiłem z polecenia od znajomego, któremu dla odmiany jakąś sprawę karną prowadziła. Dobrze mi doradzała a na rozprawach miażdżyła moją byłą i jej mecenaskę. Miałem z nią dobry kontakt, zawsze oddzwaniała, odpowiadała na wszystkie pytania.

Ma swoją stornę: www.adwokat-maciejewska.pl

u mnie było dość ostro. Też mieliśmy własną firmę i malucha w drodze. Jak się okazało, to nie było moje... Generalnie chciałem tę **** puścić z torbami. Pani prawnik mi wszystko objaśniła co i jak i nawet nie było aż takich nerwów. Ale jak masz firmę to musisz się przygotować że łatwo nie będzie i lepiej mieć prawnika, żeby pilnował towich interesów i się nie okazało, że po wszystkim to ty nie masz nic i tylko płacić alimenty musisz.

Życzę powodzenia w walce!

#7 Guest_ewelinka

Guest_ewelinka
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 16:47

Witaj,

dobry adwokat z Krakowa to adwokat Olga Maciejewska. Prowadziła mój rozwód a teraz prowadzi rozwód kumpla. Z resztą ja też do niej trafiłem z polecenia od znajomego, któremu dla odmiany jakąś sprawę karną prowadziła. Dobrze mi doradzała a na rozprawach miażdżyła moją byłą i jej mecenaskę. Miałem z nią dobry kontakt, zawsze oddzwaniała, odpowiadała na wszystkie pytania.

Ma swoją stornę: www.adwokat-maciejewska.pl

u mnie było dość ostro. Też mieliśmy własną firmę i malucha w drodze. Jak się okazało, to nie było moje... Generalnie chciałem tę **** puścić z torbami. Pani prawnik mi wszystko objaśniła co i jak i nawet nie było aż takich nerwów. Ale jak masz firmę to musisz się przygotować że łatwo nie będzie i lepiej mieć prawnika, żeby pilnował towich interesów i się nie okazało, że po wszystkim to ty nie masz nic i tylko płacić alimenty musisz.

Życzę powodzenia w walce!

mnie też pomagała pani Olga Maciejewska przy rozwodzie i też byłam z niej zadowolona. bardzo mi się podobało ze potrafila mi wytłumaczyć co i jak i poradzić jak zrobić z opieką nad dziećmi i ailimentami by było jak najmniej problemów. Wiadomo, że to też kosztuje, ale dzięki prawnikowi wszystko skończyło się na jednej rozprawie bo było dobrze przygotowane, a nie wiem czy bym to przeżyła gdyby wszystko miało się ciągnąć latami. Tak to już mam wszystko za sobą. Mam też kuzynkę którą reprezentował też młody fajny prawnik, ale nie wiem jak się nazywa. Wiem tylko że jest łysy i przystojny wink.png

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 07:06

Bardzo dobry specjalista z Krakowa - http://adwokacitytko.pl

Radzę pogadać, opisać sprawę, sprawdzić opinie innych specjalistów.

I dopiero na tej podstawie powinny nadejść pierwsze wnioski.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#9 Guest_Artur Ju.

Guest_Artur Ju.
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:51

Proponuję skontaktować się z Panią Justyną Migas. Świetna specjalistka. www.migas-adwokat.pl

#10 Guest_nysia

Guest_nysia
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 09:36

Tak na prawdę prawnicy w Krakowie są wszędzie i większość po prostu wie co robi, może przez to że jest tak duży wybór ciężko sie zdecydować komu zaufać. Mnie osobiście trudno było wybrać ale ostatecznie pomógł mi radca prawny Mateusz Mosor i nie zawiodłam się, rozwód, alimenty, podział majątku, wszystko sprawnie i najważniejsze pozytywnie dla mnie :)

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 14:12

Proponuję skontaktować się z Panią Justyną Migas. Świetna specjalistka. www.migas-adwokat.pl

Właśnie jestem w trakcie rozwodu i z jej pomocy korzystam. Jak narazie jestem zadowolona, wszystko idzie sprawnie, Pani Migas wszystko mi wyjaśnia, naprawdę jest dobra!

#12 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 12:33

Witam,
nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog.
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

#13 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 13:55

Teraz wszędzie tylko te rozwody, aż strach co się z tymi wszystkimi związkami dzieje... O pomocy prawnej w kwestii rozwodów możecie poczytać wiecej tutaj - https://adwokatrodac...dzinne/rozwody/. Dobrze przemyślcie wybór prawnika bo rozwody same w sobie są naprawdę cieżką sprawą. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kraków, rozwód, prawnik, adwokat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych