Skocz do zawartości

Zdjęcie

świadczenia rodzinne i alimentacyjne

alimenty świadczenia rodzinne ślub

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 an-na

an-na

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 12:50

mam prawie 9 letniego syna z pierwszego związku,na którego pobieram świadczenia z funduszu alimentacyjnego i rodzinnego.

w przyszłym roku zamierzam wyjść za mąż nie za ojca mojego dziecka i dowiedziałam się że świadczenia alimentacyjne mi przepadną ponieważ przekroczymy próg liczony do alimentów,jeżeli dodamy dochody przyszłego meża do moich. Mam pytanie dlaczego dochody mojego przyszłego meża bedą liczone do alimentów na dziecko które nie jest jego?? czy to jest zgodne z prawem?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 13:08

mam prawie 9 letniego syna z pierwszego związku,na którego pobieram świadczenia z funduszu alimentacyjnego i rodzinnego.

w przyszłym roku zamierzam wyjść za mąż nie za ojca mojego dziecka i dowiedziałam się że świadczenia alimentacyjne mi przepadną ponieważ przekroczymy próg liczony do alimentów,jeżeli dodamy dochody przyszłego meża do moich. Mam pytanie dlaczego dochody mojego przyszłego meża bedą liczone do alimentów na dziecko które nie jest jego?? czy to jest zgodne z prawem?

Jest zgodne z prawem, niestety.

#3 an-na

an-na

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 11:56

czyli tak czy inaczej mi te świadczenia przepadną,to jest nie sprawiedliwe.dziękuję za odpowiedź.

#4 Beata40

Beata40

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 02:34

czyli tak czy inaczej mi te świadczenia przepadną,to jest nie sprawiedliwe.dziękuję za odpowiedź.

nie musisz wychodzić za mąż. No niestety tak to jest, że teraz twój mąż będzie utrzymywał syna zamiast tego, który powinien...

http://www.alanex-radom.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alimenty, świadczenia rodzinne, ślub

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych