Skocz do zawartości

Zdjęcie

Automatyczna skrzynia biegów Peugeot EAT6

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49103 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:47

Francuski Peugeot w swoich samochodach stosuje skrzynię biegów EAT6. Co to za przekładnia i kto ją zaprojektował?

Powrót do artykułu: Automatyczna skrzynia biegów Peugeot EAT6

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 20:47

Skrzynie AISIN są problematyczne. przed zakupem samochodu ze skrzynią tego producenta radziłbym poszperać w internecie. Produkty AISIN są stosowane przez wielu producentów samochodów i to pewnie ze względu na korzystną cenę zakupu.

#3 Guest_f.

Guest_f.
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:33

EAT6 oferowany w autach koncernu PSA płynniej zmienia biegi niż dwusprzęgłowy automat w Clio/Megane - EDC. Nie szarpie jak skrzynia w Renault. Jeździłem autami z oboma skrzyniami.

#4 Guest_kris

Guest_kris
  • Goście

Napisano 03 październik 2017 - 08:16

Witam, nie do końca się zgodzę z ta płynnością zmiany biegów w EAT6 , mam 3008 GT z ta skrzynia i nawet moja żona zwróciła uwage na szarpanie tej skrzyni , a nawet staczanie sie auta do tyłu z wlaczonym D na wzniesieniu, mało tego czasem trzeba chwilke odczekac az zacznie ciagnac do przodu po puszczeniu hamulca i bez dotykania gazu, jesli jednak dotkne pedału gazu odrazu jest szarpniecie, nie wiem czy nie trafiłem na jakis wadliwy egzeplaż, ale tak sie zachowuje mi ta skrzynia, auto ma dopiero 16 tys km przjechane. Nie jestem znawca tematu, porównuje jedynie do innego auta które mam V klasa mercedesa z 7G tronic i tam zeby nie wiem co takie rzeczy nigdy nie występowały. jesli ktos ma jakies informacje lub wiedze o takich objawach zachowania to bardzo bym prosił o informacje bo moze powinieniem reagowac, serwis upiera sie ze to wszystko jest norma.Dziekuje, pozdrawiam, serdecznie. Krzysztof 

#5 Guest_Edward

Guest_Edward
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 00:20

Guest_kris - mam 508 po lifcie 180km, z tego co mi podali tez ta skrzynia jest tam wlozona. przebieg 170km Co zauwazylem w tej skrzyni po 5 miesiacach uzywania:

- duza zwloka przy ruszaniu, wrazenie ze jest ospala

- przy wcisnieciu gazu wrazenie jakby slizgalo sie sprzeglo i nie moglo przelaczyc po 1-2s zaczyna isc do przodu (na niskich biegach 1-3)

- w trtbie sport mocne szarpniecie przy redukcji 3-2

mozliwe ze jest juz wyeksploatowana

#6 Guest_Midas

Guest_Midas
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 00:42

Ignorancja i niewiedza , aż boli...

Od kiedy moc i przebyty dystans wyrażamy tymi samymi jednostkami.

Posiadam taką skrzynię w 508 i dobrze, że przed zakupem zlekceważyłem indolencję 

tak zwanych "znawców  w temacie" na tym forum.

Skrzynia pracuje bardzo płynnie, samochód w mieście spala do 7,5 litra oleju napędowego na 100 km z wyłączonym

systeme star/stop.

Wcześniej przez trzy lata jeździłem 508 hdi 163 KM z przekładnią manualną i zdecydowanie  stwierdzam , że jazda z automatem jest zdecydowanie dynamiczniejsza, łatwiejsza, bezpieczniejsza i w moim przypadku samochód spala

średnio w ruchu miejskim tylko 1 litr oleju napędowego na 100 km więcej.

#7 pioneerrr

pioneerrr

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 08:53

Ja bym poszperał za informacjami na ten temat gdzieś w Internecie. Ciekawe informacje znaleźć można choćby tu http://www.hothatche.pl/

(...) to właśnie nasze pragnienia, sprawiają, że jesteśmy ludźmi, a najbardziej ludzcy jesteśmy wtedy, gdy zaspokajamy pragnienia innych.

#8 Guest_Wieslaw

Guest_Wieslaw
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:52

Ignorancja i niewiedza , aż boli...

Od kiedy moc i przebyty dystans wyrażamy tymi samymi jednostkami.

Posiadam taką skrzynię w 508 i dobrze, że przed zakupem zlekceważyłem indolencję 

tak zwanych "znawców  w temacie" na tym forum.

Skrzynia pracuje bardzo płynnie, samochód w mieście spala do 7,5 litra oleju napędowego na 100 km z wyłączonym

systeme star/stop.

Wcześniej przez trzy lata jeździłem 508 hdi 163 KM z przekładnią manualną i zdecydowanie  stwierdzam , że jazda z automatem jest zdecydowanie dynamiczniejsza, łatwiejsza, bezpieczniejsza i w moim przypadku samochód spala

średnio w ruchu miejskim tylko 1 litr oleju napędowego na 100 km więcej.

Midas masz rację też jeżdżę tym autem ( 508 GTI 204KM ) od nowości i uważam, że skrzynia w nim jest rewelacyjna. Jest to mój 7-my samochód z automatem. Teraz po przejechaniu 280 tys km pojawiło się szarpnięcie przy zmianie biegu D na R i odwrotnie wprawdzie nie zawsze a szczególnie jak się nagrzeje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych