Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak najlepiej poradzić sobie z pętlą zadłużenia?

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102462 postów

Napisano 09 grudzień 2015 - 08:54

W dniu 17 listopada obchodzony jest w Polsce Ogólnopolski Dzień bez Długów, jednak nie dla wszystkich jest to data do świętowania. Jak wynika z badań TNS Polska dla Krajowego Rejestru Długów już 46% Polaków nie reguluje terminowo swoich zobowiązań. Zadłużenie Polaków to już ponad 40 miliardów złotych, z czego rekordzista jest zadłużony na kwotę 117 mln zł. Kim jest zadłużony Polak oraz jak najlepiej poradzić sobie z pętlą zadłużenia?

Powrót do artykułu: Jak najlepiej poradzić sobie z pętlą zadłużenia?

#2 Guest_Bartłomiej

Guest_Bartłomiej
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 08:54

Poradzenie sobie z długami to nie lada wyzwania. Dlatego, jeżeli ktoś nie ma pomysłu i nie wie, jak pokonać swoje zobowiązania finansowe, może wnioskować o upadłość konsumencką, dzięki której można rozpocząć wszystko od nowa. upadlosckonsumencka.com.pl/

#3 rohus

rohus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 16:01

Poradzenie sobie z długami to nie lada wyzwania. Dlatego, jeżeli ktoś nie ma pomysłu i nie wie, jak pokonać swoje zobowiązania finansowe, może wnioskować o upadłość konsumencką, dzięki której można rozpocząć wszystko od nowa.

To prawda, aczkolwiek dla przeciętnego przedsiębiorcy samodzielne, sprawne przejście przez całą procedurę nie będzie łatwe. I czy aby na pewno spowoduje całkowite oddłużenie? Wbrew pozorom różnie z tym bywa (piszą o tym choćby tutaj: https://wyjsczdlugow...sc-konsumencka/), dlatego jestem zdania, że mając poważne długi trzeba tę sprawę powierzyć specjalistycznej firmie. Wiadomo, że nie zrobi tego pro bono, jednak w takim przypadku każdy dłużnik musi sobie przeanalizować, czy taki wydatek mu się w ostatecznym rozrachunku nie opłaci.

#4 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 12:48

Dokładnie, ale mimo wszystko oddłużenie spółki z kilkuset czy nawet mln złotych powoduje, że ewentualne wynagrodzenie, dla firmy która nam pomaga nie stanowi problemu. Do tego inna kwestia, że w przypadkach oddłużania bardzo istotny jest czas, który w przypadku oddłużania nas przez firmę będzie w pełni wykorzystany na naszą korzyść. Przykład bardzo sprawnej firmy działającej w obszarze oddłużania to chociażby EGIDON Sp. z o.o. jak sobie wpiszecie w google to bez problemu odnajdziecie firmę

#5 rohus

rohus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 14:13

Snt, zgadzam się w zupełności ze wszystkim, co napisałeś.

Ponadto strona wyjsczdlugow.pl, do której odnośnik wcześniej podałem, odnosi się właśnie do wspomnianej przez Ciebie firmy EGIDON Sp. z o.o. Czyli mówimy o jednym i tym samym podmiocie, profesjonalnie zajmującym się oddłużaniem :)

#6 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 11:32

Jeśli chodzi o firmę Egidon, która została już polecana poniżej, to ja też mam dobrą opinię na jej temat. Wprawdzie sama na szczęście nie musiałam korzystać a ich usług, ale dzięki pomocy pracowników tej kancelarii bliska mi osoba właśnie powoli staje na nogi. Upadłość konsumencka jest rozwiązaniem i najlepiej robić to przy pomocy specjalistów.

#7 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:30

Skontaktuj się z http://pokonajdlugi.pl/oni specjalizują się w ogłaszaniu upadłości konsumenckich i walki z długami. 

#8 KasiaIn

KasiaIn

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 23 kwiecień 2017 - 07:18

Wszystkie działania podjęte przez firmy zajmujące się oddłużaniem, można zrobić we własnym zakresie. Firma lub kancelaria nie zrobi nic więcej, czego sami nie możemy zrobić. Dodatkowo nie musimy płacić wysokiego wynagrodzenia za usługę. No, chyba, że mamy za dużo pieniędzy...

Czytaj regulaminy firm oferujących pożyczki! Pożyczki pozabankowe w internecie. Informacje na temat kredytów, pożyczek na blogu Kredyt Porównanie - istotne informacje o finansach.

#9 Guest_rafal

Guest_rafal
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:44

Wszystkich szukających wyjścia z tarapatów ostrzegam przed firmą parabankową EUROLOAN z Warszawy – odradzam jakiekolwiek związki z nimi. Jakiekolwiek negocjacje po podpisaniu umowy z góry skazane na porażkę. Jeśli powinie Ci się noga, znaczy niższe dochody miesięczne niż przewidywałeś i nie będzie Cie stać na pokrycie pełnej raty to nie masz szans na obniżenie raty i wydłużenie okresu spłaty, zapomnij. Po trzech niepełnych wpłatach windykacja! Chore opłaty za każdą oczywistą czynność i nawet za posiadanie konta w ich serwisie internetowym 60 zł miesięcznie!!! Kontakt jedynie z panienką obsługującą telefon, nie wiadomo kto jest jej przełożonym. Niekompetencja i niekonsekwencja w przekazywaniu informacji. Raz twierdzą, że nie obowiązuje ich ustawa o kredytach konsumenckich a innym razem, że nie udzielają kredytów tylko "limity". Tragedia. Nigdy więcej EUROLAN. Zdecydowanie odradzam, ta firma żeruje na niewiedzy ludzi którzy i tak mają już problemy. Może w końcu ktoś się nimi zajmie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych