Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opieka medyczna prywatna czy państwowa?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Barbara78

Barbara78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2016 - 10:00

Jestem za prywatną

#22 Karola48

Karola48

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 25 sierpień 2016 - 12:14

Moim zdaniem cała służba zdrowia powinna być sprywatyzowanie, bo służba zdrowia państwowa i tak to fikcja chyba że komuś się nie śpieszy jak jesteś chory to od razu idziesz do lekarza a nie czekać rok.. 

#23 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:53

Do dentysty chodzę prywatnie, ale do innych lekarzy na NFZ. Ale rzadko też muszę korzystać z ich usług.

#24 kalvin

kalvin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 październik 2016 - 11:44

Wykupiłem pakiet w prywatnej, nie wyobrażam sobie czekać kilka miesięcy żeby dostać się do specjalisty

Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na Podolodzy.pl

#25 specjalista3

specjalista3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 październik 2016 - 17:46

To zależy do jakiego specjalisty się czeka i czy w ogóle, do dentysty chodzę prywatnie-chodzi o komfort przede wszystkim, ale już do ginekologa wolę i chodzę państwowo ponieważ nie ma żadnej różnicy, za wyjątkiem oczywiście kosztów.

#26 michalinakot123

michalinakot123

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 20 październik 2016 - 12:44

Ja niby opłacam składki, ale jak potrzebuje to korzystam z prywatnej. Przecież jakbym czasem miała czekać na przyjęcie z NFZ-u to bym się raczej nie doczekała. Na NFZ to tylko lekarz pierwszego kontaktu

#27 ilonakaminska80

ilonakaminska80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:14

Za pieniądze na pewno szybciej zostaniesz "obsłużony". Na jakiekolwiek badania z NFZ czeka się miesiącami. Taka polityka.

#28 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów

Napisano 10 luty 2017 - 15:46

Ogólnie korzystam z państwowej, ale do dentysty chodzę prywatnie.

#29 zienia

zienia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 12:28

U nas żeby się leczyć na NFZ trzeba mieć "końskie zdrowie", żeby się dostać do zwykłego lekarza rodzinnego trzeba o 6 zając kolejkę bo inaczej nie ma szans się dostać a żeby wyciągnąć kartę telefonicznie to już graniczy z cudem. Do specjalisty to tylko prywatnie (jak nas stać) bo inaczej kolejki po pół roku jak nie lepiej. Jednym słowem tragedia.

#30 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:46

U mnie prywatna, zdecydowałem o tym już kilka lat temu i nie żałuję.. terminy są realne a lekarze "bardziej zaangażowani", oczywiście zdarzają się wyjątki, ale to na prawdę skrajne przypadki ;) 

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#31 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 16:59

Ja jak potrzebuje porady lekarskiej na szybko to z reguły korzystam z prywatnych wizyt. Ostatnio konsultowałem się w Poznańskiej Klinice Serca http://klinikapoznan.pl/ . Poza wizytą u specjalisty można na miejscu skorzystać z wielu badań diagnostycznych w tym z koronarografii. 

#32 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 07:36

Jeśli stanie sie nam coś poważnego to oczywiście ,ze idziemy do szpitala i korzystamy z opieki funduszowej. Jednak nie należy jej tak zupelnie ufać bo jak każdy wie opieka medyczna w naszym kraju jest niestety niedofinansowana i czasami trzeba zapłacić trochę z własnej kieszeni.

proponowałbym sie ubezpieczyć. Dobry program ochrony zdrowia ma Nationale Nederlanden

https://www.nn.pl/ochrona-zdrowia

Można się tam ubezpieczyc zarówno od raka. Jak również od następstw nieprzewidzianych zdarzeń. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#33 CaterinaZW

CaterinaZW

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 06 luty 2018 - 13:59

Kiedy się da idę państwowo, ale w sytuacji, gdybym miała długo czekać na wizytę, to bez wahania płacę i idę prywatnie.
Ze spokojem w sercu i uśmiechem na twarzy :)

#34 janis

janis

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 17:10

Jeśli się da to chodzę Państwowo, bo w końcu za coś te podatki płacę. Gorzej jak się stosuje leki regularnie (np. antykoncepcja), a na wizyty trzeba czekać i czekać. Wiem, że tabletki można kupować przez internet (np. tu https://www.121doc.c...antykoncepcyjne), ale 200 zł za 3 blistry tabletek, to nie na moją kieszeń. Ktoś wie, gdzie można kopić tabletki bez konieczności wizyty u lekarza i w rozsądnej cenie? jakies apteki? 

#35 Aldeo

Aldeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 22:22

Na co dzień korzystam jednak z NFZtu jednak wiadomo, że bywają takie sytuacje, że nie można czekać w kolejce na wizytę lekarską kilku miesięcy. I u mnie tak jest z lekarzem ortopedą - i chodzę regularnie do https://openmedical.plOpenMedical w Krakowie. Nigdy nie ma problemu z terminem, zresztą, są nastawiani w każdym calu na potrzeby pacjenta. 

#36 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 08:09

zdecydowanie prywatna. Już sam brak kolejek mnie przekonuje.

#37 Anastazja55

Anastazja55

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 24 październik 2018 - 10:00

Wszystko zalezy na kogo się trafi. Ale fakt - prywatna jest pod tym względem lepsza, ze właściwie nie ma kolejek. Ja jak np musiałam mieć rehabilitacje( miałam skręcone kolano), to udało mi się dostać do takiego ośrodka w Krakowie - RehaExpert- kolejek praktycznie brak, a ceny bardzo przystępne. A do tego wszystkiego bardzo wysoka jakość wykonywanej rehabilitacji ;)

;)

#38 Guest_Monika88

Guest_Monika88
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 06:16

W Państwowym ośrodku mojego dziadka po udarze, nie potrafili postawić na nogi, Natomiast we wspomnianym ośrodku RehaExpert potrafili to zrobić. Druga sprawa, to bardzo dobre podejście do pacjentów. 

#39 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 09 maj 2019 - 06:29

Aktualnie chodzę zarówno na fundusz jak i prywatnie.Prywatnie kiedy muszę wybrać sie do jakiegoś lekarza specjalisty. Trzeba przyznać. ze mozna się dostać o wiele szybciej na wizytę w taki sposób niż czekając na skierowanie ( terminy obecnie to wiele miesięcy, w przypadku niektórych specjalizacji trzeba czekać nawet rok).

Jednak w przypadku wizyt do lekarza rodzinnego, nie ma oczekiwania. Jeśli macie problemy z zapisami może dobrze zastanowic się nad zmianą przychodni? 

Aktualnie chodzę tutaj:

https://prima-med.info

Do przychodni Prima Med w Krakowie. 

#40 adka

adka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 22:37

Ja się zastanawiam nad wykupieniem jakiegoś pakietu, moja firma nie ma nic takiego dla pracowników.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych