Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opieka medyczna prywatna czy państwowa?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 36 odpowiedzi w tym temacie

#1 dubajko

dubajko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 11:25

Jak w temacie jak to u Was wygląda?

#2 mono6

mono6

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 13:01

Wiadomo jak wygląda opieka pańswtowa i powiem szczerze, że robi sie coraz gorzej. Ja na szczęście mam w pracy zapewnioną opieke prywatną (nawet specjalistów, np:http://www.salve.pl/Ginekologia,66,0,7) i nie musze sie męczyć i stać w kolejakch oraz czekac na wizytę po pół roku-niewyobrażam sobie tego!!Nie wiem jak starsi ludzie, którzy pewnie częściej muszą chodzić po lekarzach sobie z tym radzą!

#3 Guest_giovanna

Guest_giovanna
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:03

hmm to zalezy pod jakim kątem patrzeć . Pod kątem finansowym , to wiadomo , nie każdego stać na to by sobie zapewnić prywatną opieke medyczna . i tez nie zawsze bywa lepsza . Taką kiałam sobie przygode  zpanem ginekologiem , kasował jak za zboze , lepiej mi było chodzić normalnie na nfz. natomiast trafiłam na bardzo dobrego ortopede  w krakowie jak byłam po wypadku na nartach , na pana dr Więcka 

#4 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:11

Witam , Ja również byłam u dr Więcka na rehabilitacji . i bardzo jestem zadowolona z wizyty u niego . chodziłam do niego na masaże . mialam problemy z kręgosłupem

#5 Guest_Bogumiła

Guest_Bogumiła
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2016 - 19:19

Wszystko zależy od terminów na które  trzeba czekac . CZasami zapisujemy sie do dermatologa , dentysty itd , i czekamy po 2 tygodnie , a czasami  nam sie po prostu nie opłaca czekanie bo np takie czekanie to około miesiąca. Co do ortopedy to jak poszłam do dr Więcka to pzynajmniej był miły i sympatyczny. wizyty u niego mijały bardzo szybko . Ja nosiłam stabilizator na nodze i wyszłam na prosta .

#6 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 843 postów

Napisano 12 luty 2016 - 11:59

U mnie i państwowa i prywatna.

Always look on the bright side of life!

#7 Guest_Mr armstrong

Guest_Mr armstrong
  • Goście

Napisano 12 luty 2016 - 21:34

Najlepiej z obu korzystać , jak trzeba to państwowo , a jak trzeba prywatnie to sie idzie prywatnie i tyle , jak w danym momencie mi pasuje tak ide , Swoją droga , dr Więcek , jest bardzo dobrym ortopedą w Krakowie , Mający bardzo duże doświadczenie .

#8 dodrel

dodrel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 21 luty 2016 - 23:22

Prywatna jest OK jak trzeba zrobić coś drobnego. Ale jak komuś przyjdzie korzystać z OIOMu bez ubezpieczania państwowego to jest problem.

Serwis finansowo-poradnikowy http://superomat.pl - kalkulator rat, rankingi finansowe i porady.

#9 Guest_Dagmara

Guest_Dagmara
  • Goście

Napisano 24 luty 2016 - 21:36

No tak , to jest problem i to duży , dlatego moim zdaniem powinna być w dalszym ciągu prywatna jak i zarówno państwowa opieka medyczna . w chwili obecnej czekam na operacyjne usunięcie ósemki , ide na fundusz , musze czekać do 6 maja tego roku ale mam to za darmo i nie płace  a tak to bym płaciła 400 zł .Ja moge tyle placic ale za kanalowe . Co do dr Więcka to moja mama chodziła do niego na rehabilitacje i była bardzo zadowolona z faktu ,zę jej pomogły .

#10 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 569 postów

Napisano 29 luty 2016 - 12:54

Ja od jakiegoś czas korzystam praktycznie jedynie z prywatnej opieki zdrowotnej. Niestety ale są bardzo duże problemy w dostaniu się do lekarza na fundusz, są duze kolejki oraz nie przepadam za czekaniem na swoją kolej. Wolę zapłacić ale zostać przyjętym o czasie oraz zostać odpowiednio obsłużonym.

Poza tym nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego,że można również skorzystać z konsultacji lekarskich na drodze internetowej.... Konkretnie na tej stronie:

https://dimedic.eu/

Można tam porozmawiać z lekarzem ale również dostać leki na receptę na dane schorzenie. 

#11 Kamka

Kamka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 09:34

ja tez korzystam z prywatnej. Szczególnie jesli chodzi o stomatologa. 

#12 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 12:31

Najczęściej prywatna, ale państwowa czasem także. Nie chodzi o jakość usług a o długie kolejki do państwowych specjalistów.

#13 carlox15

carlox15

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 20:04

Korzystam z tej i z tej. Ale jakoś o oby mam złe zdanie

Zmienia się żonę, religię, partię – ale nie upodobania do potraw.

#14 halucjantos

halucjantos

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 21:13

prywatna ze względu na kolejki

#15 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 11:29

prywatna ze względu na jakość, chociaż też nie jestem do końca zadowolona

#16 Ola123

Ola123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 15:28

Wiadomo, jak to wygląda - niezbyt ciekawie. Na wszystko się czeka na nfz, a czasami to czekanie jest po prostu, mówiąc najdelikatniej, "niezdrowe".
My z mężem dowiadywaliśmy się ostatnio o badania genetyczne i okazuje się, że na nfz nie ma szans, by zrobić je bezpłatnie, bo nie znajdujemy się w gronie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o nowotwory.
Można je zamówić na zdrowegeny.pl za to, bez kolejek, zbędnych wizyt u lekarza, ale odpłatnie.Wbrew temu jednak, lepiej je wykonać, bo robi się je raz w życiu, a zdrowie i spokój - bezcenne!

#17 szponder

szponder

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDania

Napisano 14 kwiecień 2016 - 10:33

Myślę, że jeżeli kogoś stać, to warto wykupić jakiś abonament w dobrej klinice. Nie musi być ten najdroższy, ale aby obejmował najczęściej "używanych" specjalistów, aby w razie problemów zdrowotnych nie trzeba było czekać wieki do NFZ'towego lekarza.

#18 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 764 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 11:19

Ja korzystam z opieki państwowej, ale prawda jest taka, że nie wszystkie badania i nie każde leczenie czy zabieg da się zrobić państwowo, wtedy też nie ma innego wyjścia jak prywatnie.

#19 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 08:23

Oczywiście tak jak większość opłacam składki na NFZ, aby mieć dostęp do opieki państwowej, ale traktuję to niejako jako konieczność. W praktyce jednak najczęściej korzystam z opieki prywatnej, tym bardziej, że posiadam wykupiony abonament na większość usług lekarskich. Jestem bardzo zadowolona.

#20 Mrs. Turner

Mrs. Turner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:05

Ja na szczęście trafiłam na paru dobrych lekarzy z NFZ, na których mogę liczyć i jestem zadowolona z ich usług. Ale jak trzeba coś załatwić szybko to korzystam z prywatnych gabinetów. Często nie można czekać miesiącami na wizytę...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych