Skocz do zawartości

Zdjęcie

urlop cząstkowy u nowego pracodawcy, gdy poprzednie zatrudnienie w ubiegłym roku

urlop cząstkowy wymiar urlopu przechodzenie urlopu rozliczenie urlopu urlop proporcjonalny

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sobol_77

sobol_77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 10:35

W zeszłym roku rozwiązałem umowę z poprzednim pracodawcą. Nową pracę podjąłem dopiero w połowie 2015, jak rozumiem przysługuje mi urlop w postaci 1/12 za każdy miesiąc i nabywam go "z dołu"? Najbardziej zależy mi na odpowiedzi, czy muszę go wykorzystać w tym roku, czy przechodzi on na następny? Nie jest to moja pierwsza praca w karierze zawodowej, mam prawo do 26-dniowego urlopu, umowę mam do lipca 2016.

Pytanie stąd, że to mój drugi pracodawca, z poprzednim byłem związany wiele lat i pierwszy raz mam taką sytuację.

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 11:45

urlop należny w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia "z góry":

6/12 x 26 = 13 dni za VII-XII

zaległe urlop należy wykorzystać do 30.09

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 12:48

urlop należny w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia "z góry":

6/12 x 26 = 13 dni za VII-XII

zaległe urlop należy wykorzystać do 30.09

Dzięki wielkie, czyli standardowo do wykorzystania do 30 września następnego roku, bo czytałem gdzieś, że urlop cząstkowy / proporcjonalny należy wykorzystać w tym roku kalendarzowym, w którym podjęło się zatrudnienie.
Dziękuję bardzo za odpwiedź.

#4 sobol_77

sobol_77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 12:51

Wolałem się upewnić, bo bo czytałem gdzieś, że urlop cząstkowy należy wykorzystać w tym roku kalendarzowym, w którym podjęło się zatrudnienie. Dzięki za pomoc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop cząstkowy, wymiar urlopu, przechodzenie urlopu, rozliczenie urlopu, urlop proporcjonalny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych