Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciąg z PayPal jako faktura Vat

paypal faktura vat

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 tomekl

tomekl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 11:54

Witam,

właśnie uzyskałem dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczecie działalności gospodarczej i chciałem dopytać, jako dowód transakcji na oprogramowanie komputerowe mogę przedstawić wyciąg z systemu PayPal. W urzędzie powiedziano mi, że muszę mieć oficjalny dokument sprzedaży.

Producent oprogramowania (firma rosyjska) nie wystawia faktur VAT, za to w ramach wyjaśnienia podeslali mi taki oto artykuł

Witam sprzedawca  jest obywatelem Rosji i nie jest plątnikiem podatków w UE natomiast :
"Elektroniczne wyciągi z PayPala są zgodnie z prawem unijnym fakturami VAT i mogą stanowić potwierdzenie poniesienia wydatków tak samo, jak innego rodzaju faktury czy wyciągi bankowe. Taką możliwość daje również prawo polskie. Co za tym idzie jeśli przedsiębiorca posiada wyciąg z PayPala może na jego podstawie zakwalifikować wydatek do kosztów uzyskania przychodów.”

Czy sam wyciąg z paypala rzeczywiście jest podstawą do przedstawienia w polsce poniesionych kosztów i może stanowić fakturę VAT?

Pozdrawiam

#2 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 14:58

Zaliczenie wydatku do kosztów uzyskania przychodów danego roku podatkowego wymaga udokumentowania stosownym dowodem księgowym i wykazania związku wydatku z osiągniętymi przychodami oraz potwierdzenia, że wydatek został faktycznie poniesiony. Za dowody księgowe uważa się również inne dowody opłat.  W celu uzyskania szczegółowych informacji /porady podatkowej sugerujemy kontakt z Krajową Informacją Podatkową, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00. Infolinia: z tel. stac.: 801 055 055, z tel. kom.: (22) 330 0330, z zagranicy.: +48 22 330 0330

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: paypal, faktura vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych