Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Wyjazd na narty: jakie ubezpieczenie wykupić?

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49691 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 22:35

Wyjeżdżając autem za granicę warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, zwłaszcza jeśli zamierzamy jeździć na nartach. Co powinna obejmować dobra polisa ubezpieczeniowa?

Powrót do artykułu: Wyjazd na narty: jakie ubezpieczenie wykupić?

#2 Guest_Sylwik

Guest_Sylwik
  • Goście

Napisano 29 listopad 2015 - 22:35

Ja w tym roku wybieram się na narty i pewnie zostanę przy compensie. Przynajmniej w tamtym roku najbardziej mi przypasowała ich oferta. Chyba, że ktoś ma coś ciekawszego do zaoferowania ?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 09:15

Porównaj w kilku TU.

#4 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2501 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 10:33

Proszę - http://elvia.pl/ubez...zenia-na-narty/Nawet jadąc z BP warto mieć dodatkowe ubezpieczenie - zwracajcie uwagę na sumy gwarancyjne podawane przy ofertach - są bardzo niskie, a w tym które linkuję, jest wystarczające dla pokrycie wszelkich, ewentualnych kosztów. Znane są już przypadki osób, które musiały płacić tysiące euro za akcje ratunkowe. A tutaj 20 proc. rabatu - KODZIMA56 Podajcie tylko ten kod.

#5 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 16:57

@Guest_Sylwik, sprawdź ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer. Cena polisy jest niska, a możesz dowolnie dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb i wybrać usługi assistance np. w Pakiecie Sport.

Gdy pogorszy się pogoda w górach albo zepsują Ci się narty i nie będziesz mogła z tego powodu samodzielnie powrócić do bazy, zapłacimy za akcję ratowniczą i pokryjemy koszty poszukiwań. Zwrócimy Ci też pieniądze za naprawę Twojego sprzętu sportowego lub opłacimy jego wynajem w sytuacji, kiedy np. inny narciarz zniszczy go na stoku.

To tylko kilka opcji.

Jeśli chciałabyś poznać więcej szczegółów wystarczy, że napiszesz tutaj lub zadzwonisz na naszą infolinię, gdzie konsultant wyliczy też dla Ciebie składkę.

#6 Markko

Markko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:55

Dodatkowe ubezpieczenie przydaje się nie tylko na nartach.

#7 Guest_Americano

Guest_Americano
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 02:37

Dobra polisa to taka, która oprócz samego leczenia pokrywa też koszta transportów, assistance'u (tłumacz, opiekunka), a najlepiej też kosztów zniszczonego sprzętu, bo czasem to koszt porównywalny z leczeniem.

#8 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:29

Ja wykupję już trzeci sezon ubezpieczenie podróżne w Compensa i mam pewność, że gdy stanie się coś złego to uzyskam niezbędną pomoc i w razie potrzeby pokryte zostaną wydatki związane np. z transportem do kraju czy lecczenia na miejscu. Ubezpieczenie nie jest drogie, a daje duzy komfort.

#9 Guest_Jurek78

Guest_Jurek78
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2015 - 00:33

My kupiliśmy w generali, bo widzieliśmy, że uwzględnia też uszkodzony sprzęt. A narty mamy z żoną porządne i jakby się połamały no to jednak sporo by po kieszeni poszło.

#10 Guest_Sylwik

Guest_Sylwik
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 16:18

Dzięki wielkie za podpowiedzi.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2501 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 10:35

Podałem Wam namiar na tanie ubezpieczenie z sumą ubezpieczeniową na poziomie 20 tysięcy euro. I taka suma gwarancyjna wystarczy - przynajmniej pod amatorską jazdę na nartach. U nich macie jeszcze wyższy pakiet, ale to bardziej pod ekstremalne wyzwania. I pamiętajcie o tym kodzie - KODZIMA56 - daje 20 proc. rabatu.

#12 martynaka

martynaka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:56

Trzeba pamiętać też o odpowiednim sprzęcie. Polecam narty Salomon świetnie sprawdzają się na stoku.

#13 Guest_cella

Guest_cella
  • Goście

Napisano 09 luty 2016 - 14:07

Na wyjazd na narty dobrze mieć ubezpieczenie które,  gwarantuje organizację i pokrycie kosztów  leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego,  a także transportu medycznego w miejscu pobytu, transportu do kraju bo na nartach różnie może być...

#14 Guest_ajkonis

Guest_ajkonis
  • Goście

Napisano 18 luty 2016 - 22:45

Warto porównać ofert najlepszych firm na rynku www.bm.pl/cookie/set?rdr=insurance_travel_start

#15 tonka

tonka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 13:20

Warto wiedzieć, że jeśli zakupimy ubezpieczenie na narty przez http://www.ideafairp...rodukt/48/narty

A jest tam kilkudziesięciu różnych ubezpieczycieli, portal porównuje różne oferty to będziemy mogli wesprzeć tym wybraną przez siebie organizację charytatywną.

#16 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 810 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 22:06

Na pewno ciekawe się przedstawia wyjazd na narty z LocoTravel. Można bowiem skorzystać z niego w środku lata. Dla mnie osobiście jest to naprawdę ciekawe i godne uwagi rozwiązanie. Amatorzy białego szaleństwa będą zachwyceni.

#17 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2501 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 09:43

To akurat typowo podróżne, ale u nich macie również najpewniejsze ubezpieczenie narciarskie, proszę - http://elvia.pl/ubez...zenia-podrozne/Nie kosztuje to specjalnie wiele, bo to jakieś kilka dyszek na tygodniowy pobyt, ale jednak wszystkie problemy można tym łatwo ogarnąć. Tzn. jeśli stanie się coś złego, to nie wy poniesiecie tego finansowe koszty.

#18 Guest_Lidka

Guest_Lidka
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 20:44

Ubezpieczenie na narty powinno obejmować: OC, koszty leczenia, koszty akcji ratowniczych, NNW, koszt ubezpieczenia bagażu, przyda się także ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Jak to wygląda można to sobie skalkulować na Rankomat. Warto, co wynika z moje doświadczenia podwyższyć ubezpieczenie w związku z uprawieniem sportu wysokiego ryzyka.

Jak pamiętam koszt tego pełnego ubezpieczenia nie jest duży.

#19 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 497 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 07:11

Co roku jeździmy z rodziną na narty i za każdym razem wykupujemy ubezpieczenie tutaj https://port.allianz...gencja.meritum/, ponieważ na stoku nietrudno o wypadek, szczególnie, że, niestety, coraz więcej osób jeździ pod wpływem alkoholu lub zbyt brawurowo. W zeszły roku podczas urlopu w słoweńskich Alpach zostałam potrącona przez innego narciarza i złamałam nogę. Na szczęście nie musiałam płacić za transport do szpitala i koszty leczenia na miejscu, więc miałam szczęście w nieszczęściu.

#20 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:14

Rozsądnym rozwiązaniem według mnie jest ubezpieczenie opracowane przez pzu i Polski Związek Alpinizmu. O ile dobrze pamiętam nazwe, jest to Bezpieczny Powrót. A no tak, tu jest więcej infoo tym http://bezpiecznypowrot.pl/ Ubezpieczenie obejmuje ponad 40 dyscyplin i sportów górskich przez cały rok, więc nie trzeba się martwić przed każdym wyjazdem o nowe ubezpieczenie. Jest to niesamowita wygoda, szczególnie gdy czesto się wyjeżdża. Obsługa jest w języku polskim, więc będąc za granicą i gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego, to jest ten komfort, że nie trzeba się martwić czy się zdołamy porozumieć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy