Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

samochód w leasing?

wróć do serwisu Moja Firma 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariola_k

mariola_k

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 13:15

Dzień dobry, 

Jestem właścicielką firmy, która działa sezonowo. Firma się rozwija i pracowników mam więcej, muszą czymś jeździć i trochę nie wiem, jak to rozwiązać. 

Samochody w leasing - nowe, za duża inwestycja jeśli są mi potrzebne kilka miesięcy w roku. 

Używane, ok, ale korzystny leasing dla używanych samochodów to chyba tylko byłby korzystny dla banku. 

No i waham się, bo jak to leasing, jak samochody potrzebne okresowo...? 

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Mariola

#2 Mickey

Mickey

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 21:37

Twoje potrzeby z tego co piszesz nie wykluczają leasingu, moim zdaniem to dobry pomysł w takiej sytuacji. Dobrze tylko wybrać jakąś elastyczną ofertę. W LeasePlan wiem że plan są takie opcję, można wziąć samochód nawet na jeden miesiąc i  można w każdej chwili zrezygnować bez ponoszenia kosztów. Co więcej nie trzeba tego planować i deklarować się na jakiś określony czas wynajmu. Jeśli w firmie są często zmiany i zapotrzebowanie na samochody różne, warto się zastanowić nad czymś takim. 

#3 elmo

elmo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 14:10

Zgadzam się. Mariola, leasing na auto używane jest totalnie bez sensu. Na nowe – zwiążesz się umową na lata i jeszcze wpłatę musisz mieć (ok. 20%) na start. Przy wynajmie jest prościej. Mniej formalności, mniej wymagań od firmy dla ciebie. Płacisz sobie ratę co miesiąc, fakturę wrzucasz w koszty. Możesz podpisać umowę długoterminową (najpopularniejsza to na 3 lata), ale nie musisz. Jak napisał Mick w wynajmie nie trzeba się deklarować na ile czasu potrzebujesz samochód. W wynajmie super jest też to, że teraz wypożyczasz sobie auta takiej marki, a za rok innej. I wciąż masz nową flotę smile.png

Mój znajomy korzysta z wynajmu. Zapytam go u kogo bierze wóz i dam znać. Wiem tylko, że jest zadowolony. On jeździ Toyotą Avensis więc dość elegancko smile.png Ale na pewno różne samochody są.

#4 Guest_gar

Guest_gar
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 16:04

Podbijam wątek - w LeasePlanie jest o tyle dobrze, że możesz się zdecydować albo na ofertę 1-24 miesiące albo na 36 miesięcy z niską opłatą (zaczyna się od 500 PLN, mogą nawet małe, jednoosobowe firmy się o go ubiegać). To już zależy od konkretnych potrzeb. smile.png

#5 elmo

elmo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 12:18

Zgadzam się. Mariola, leasing na auto używane jest totalnie bez sensu. Na nowe – zwiążesz się umową na lata i jeszcze wpłatę musisz mieć (ok. 20%) na start. Przy wynajmie jest prościej. Mniej formalności, mniej wymagań od firmy dla ciebie. Płacisz sobie ratę co miesiąc, fakturę wrzucasz w koszty. Możesz podpisać umowę długoterminową (najpopularniejsza to na 3 lata), ale nie musisz. Jak napisał Mick w wynajmie nie trzeba się deklarować na ile czasu potrzebujesz samochód. W wynajmie super jest też to, że teraz wypożyczasz sobie auta takiej marki, a za rok innej. I wciąż masz nową flotę smile.png
Mój znajomy korzysta z wynajmu. Zapytam go u kogo bierze wóz i dam znać. Wiem tylko, że jest zadowolony. On jeździ Toyotą Avensis więc dość elegancko smile.png Ale na pewno różne samochody są.

Mój znajomy korzysta z wynajmu. Zapytam go u kogo bierze wóz i dam znać. Wiem tylko, że jest zadowolony. On jeździ Toyotą Avensis więc dość elegancko :) Ale na pewno różne samochody są.

Tak, avensis za 960 zl m-c on ma, ale mają też fiata500 i toyotę yaris z mniejszych i fajnych dla kobiety aut:-). Za 500 zl m-c więc kasa praktycznie dla każdego do przyjęcia. A jak weźmiesz auto z opcją flexplan to nie musisz się deklarować na jaki czas samochód i bez limitu kilometrów.

#6 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 13:53

Tak, avensis za 960 zl m-c on ma, ale mają też fiata500 i toyotę yaris z mniejszych i fajnych dla kobiety aut:-). Za 500 zl m-c więc kasa praktycznie dla każdego do przyjęcia. A jak weźmiesz auto z opcją flexplan to nie musisz się deklarować na jaki czas samochód i bez limitu kilometrów.

Avensis za 960zł?! ohmy.png Serio? Wiesz coś więcej na temat konfiguracji tego auta, bo to naprawdę niska cena?! Ile trzeba dopłacić do pakietu eksplatacyjnego itp.? 

#7 elmo

elmo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 15:06

Tak, 960 zlotych. Szok, nie? Bo w Toyocie to mu chcieli dać to samo auto za UWAGA 1500zł! A tu masz za ponad 500 miesięcznie mniej! Pakiet eksploatacyjny i serwis auta są już w opłacie najmu, więc nic ci do tej kwoty nie dochodzi. Klocki, tarcze, olej czy opony wymienią ci za free. Okazuje się, że ten leasplan to wielka firma. Zamawiają samochody na kontenery wink.png Dlatego mogą sobie pozwolić na takie upusty.

#8 GO-leasing

GO-leasing

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 10:35

Witaj,

To nie prawda że leasing samochodów jest nieopłacalny. Tak samo wygląda sytuacja jak w przypadku nowych samochodów. Generalnie zależy jaki rocznik samochodu chcesz kupić ale spokojnie do 10 lat z okresem leasingu można sfinansować. Leasing jest też tańszy niż wynajem. Dodatkowo jeżeli Twoja działalność jest sezonowa to można w leasingu zrobić raty sezonowe dopasowane do Twojej działalności.  

#9 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 501 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 15:18

Moim zdaniem nie masz co się zastanawiać. Leasing jest to połączenie kredytu i wynajmu. Jako leasingobiorca, możesz korzystać z samochodu na warunkach określonych w umowie zawartej z leasingodawcą. Należy pamiętać, że auto w takiej opcji, nie staje się twoją własnością, a jest jedynie udostępniany na czas, który został ustalony w umowie. Po jej zakończeniu mamy możliwość wykupienia auta za kwotę, która będzie znacznie niższa, niż wartość rynkowa auta. Na rynku znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert, ale ja polecam ci sprawdzić tą na stronie - https://www.scmultirent.pl/ znajdziesz tam oferty leasingowe nie tylko na auta osobowe, ale również dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony. Myślę, że przy tak dynamicznie rozwijającej się firmie, wszelka możliwość uzyskania oszczędności jest na wagę złota. Z resztą, jeżeli możesz mieć nowe auto na bardzo atrakcyjnych warunkach leasingowania, a co więcej, będziesz mogła wymienić je w zamian wykupu po okresie kredytowania, to taka oferta będzie dla ciebie idealna.  

#10 borys.rzepicki

borys.rzepicki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 18:06

Mariola, 

Myślę, że nie masz co się zastanawiać i brać leasing. W Twoim przypadku idealnie się to sprawdzi. Polecałem już zaprzyjaźnionym przedsiębiorcom. Na bieżąco analizują oferty różnych banków i firm leasingowych. Dużą zaletą jest to, że można wszelkie formalności załatwić zdalnie i nie być skazanym na jedną ofertę leasingu, jaką otrzymasz np. od swojego banku. Po wypełnieniu krótkiego wniosku leasingowego online [https://leasing.sos....osek-o-leasing/] można oczekiwać szybkiego załatwienia spraw. Co najważniejsze - bez konieczności odrywania się od codziennych spraw własnej firmy.

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1299 postów

Napisano 24 kwiecień 2020 - 07:05

To może po prostu kup samochód, a nie go wynajmuj?

#12 Chichop2

Chichop2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 21:45

Myślę, że właśnie leasing może być bardzo dobrą opcją. Szczególnie teraz gdy mamy trochę trudniejszy i mniej pewny czas na rynku. Aktualnie można znaleźć bardzo wiele ciekawych, atrakcyjnych ofert i myślę, że jest z czego wybierać. Na przykład można spojrzeć na coś w tym stylu - https://www.daciafin...ansowanie/firma . Myślę, że mają naprawde bardzo atrakcyjne oferty leasingowe :) 

#13 Guest_hetfield

Guest_hetfield
  • Goście

Napisano 29 listopad 2020 - 12:30

Leasing jest naprawdę dobrą opcją, to nie ulega wątpliwości. Jeśli mam polecić jakąś konkretną markę to Toyota jest świetna - auta mało tracą na wartości i przez długie lata można z nich korzystać. Do tego Toyota Bank ma wyprzedaż aut, więc można w trafić na naprawdę korzystne ceny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych