Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długo można być na zwolnieniu lekarskim?

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515943 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 21:22

Pracownikowi, który otrzymał zwolnienie lekarskie, przysługuje zasiłek chorobowy. Można go maksymalnie pobierać przez 182 dni. Możliwe jest także wydłużenie tego okresu. Sprawdź, na jak długo i w jakich przypadkach? Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownikowi przebywającemu na zwolnieniu lekarskim?

Powrót do artykułu: Jak długo można być na zwolnieniu lekarskim?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2015 - 21:22

witam, czy tak samo się liczy umowy zlecenia?

#3 Guest_kinga

Guest_kinga
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 10:54

kto decyduje o swiadczenie rechablitacyjnym

#4 Guest_JUSTYNE_82

Guest_JUSTYNE_82
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 11:12

kto decyduje o swiadczenie rechablitacyjnym

ZUS

#5 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 10:38

Lekarz prowadzacy , ktory wystawia l4 decyduje czy osoba jest zdolna do pracy czy czy nie( swiadczenie rehabilitacyjne). Ewentualnie moze skierowac odrazu na rente

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 13:36

Lekarz prowadzacy , ktory wystawia l4 decyduje czy osoba jest zdolna do pracy czy czy nie( swiadczenie rehabilitacyjne). Ewentualnie moze skierowac odrazu na rente

Tak, tak. Lekarz może zdecydować, może skierować, ale przyznać musi ZUS

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 10:00

ZUS cofnął mi decyzję o przyznaniu zasiłku chorobowego. Czy mogę się jakoś odwołać?

#8 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 lipiec 2017 - 10:12

Od decyzji o odmowie prawa do zasiłku chorobowego przysługuje odwołanie do Sądu Rejonowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w terminie jednego miesiąca od dnia doręczenia decyzji.

#9 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 17:51

Witam, przebywam na zwolnieniu lekarskim od 26 grudnia w wyniku wypadku w pracy. Wskutek unieruchomienia spowodowanego chorobą i braku leków przeciwzakrzepowych dostałam udaru i od końca lutego przebywam na zwolnieniu z innym nr choroby. Czy okres 182 dni liczy się od początku? Czy nadal powinnam otrzymywać 100% wynagrodzenia - kolejna choroba spowodowana pierwszą chorobą..

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2018 - 17:57

Ten sam okres zasiłkowy 182 dni jeśli nie było przerwy.
A ile płatne zdecyduje ZUS, oraz o tym, czy druga choroba jest związana z tą pierwszą

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 18:57

Jestem na zwolnieniu lekarskim od około 4 miesięcy, teraz dowiedziałam się że jestem w ciąży. Jak długo mogę być na zwolnieniu. Do końca ciąży?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:01

Jeśli nie będzie ani dnia przerwy zwolni(całe razem z tymi 4 m-cami) może trwać 182 dni +3 m-ce zasiłek rehabilitacyjny, potem mogą cię zwolnić

#13 Guest_Wiesiek

Guest_Wiesiek
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 16:27

Jestem na chorobowym ZUS poinformował mnie że wykorzystałem 182 dni zasiłku chorobowego i mogę starać się o zasiłek rehabilitacyjny. Co muszę zrobić aby uzyskać ten zasiłek.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2018 - 10:43

Jestem na chorobowym ZUS poinformował mnie że wykorzystałem 182 dni zasiłku chorobowego i mogę starać się o zasiłek rehabilitacyjny. Co muszę zrobić aby uzyskać ten zasiłek.

Złożyć odpowiednie dokumenty w swoim zakładzie, a oni przekażą je do ZUS.Dołączyć dokumentację leczniczą.

#15 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 08:39

Czy jeżeli będąc na zwolnieniu które trwa nieprzerwanie od 5 miesięcy będę miała przerwę w l4 w postaci weekendu a od poniedziałku mam kolejne l4 to czy zaczynam od mega okres 182 dni ?

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 08:59

Jeśli to ta sama choroba, to nie, jest to ten sam okres zasiłkowy

#17 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 09:10

A jeżeli będzie przerwany np kilkudniowym zwolnieniem z powodu innej choroby ?

#18 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 09:13

Np dwa dni przerwy , potem l4 ma kilka dni z powodu innej choroby i znów l4 na poprzednia ?

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:46

I tak zakład wystąpi o interpretację do ZUS, który może uznać że to ten sam okres zasiłkowy. Żeby zachorować na tę samą chorobę i mieć nowy okres zasiłkowy przerwa musi trwać 60 dni

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 13:53

Np dwa dni przerwy , potem l4 ma kilka dni z powodu innej choroby i znów l4 na poprzednia ?

Jeżeli kolejna choroba będzie miała związek z obecną, to będzie to jeden okres zasiłkowy, jak po kilku dniach L4 na inną, niezwiązaną z pierwszą, chorobę wrócisz na zwolnienie z tej pierwszej kontynuacja też będzie zaliczona do poprzedniego okresu zasiłkowego. Staraj się o zasiłek rehabilitacyjny, a nie kombinuj.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych