Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Chciałabym wyjechać z dzieckiem za granicę.

dziecko wyjazd brak zgody ojca

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Betty

Guest_Betty
  • Goście

Napisano 18 listopad 2015 - 21:48

Witam.
Chciałabym wyjechać z dzieckiem za granicę, ale od początku.
Ojciec mojego dziecka od samego poczatku sie nią nie interesował, mieszkaliśmy razem rok, poźniej od niego odeszlam bo nie mogłam znieść jego agresji i uzależnienia od marihuany. 

poł roku temu odbyła się sprawa o alimenty, placił, ale przestał. Złożyłam sprawę o widzenia ojca z dzieckiem, bo przyjeżdżał awanturował się i zabierał dziecko bez mojej zgody, istny koszmar. Jak na razie się nie odzywa ale jego adwokat poprosił o mediację. Wcześniej to odbywało się całkiem inaczej, bo sama woziłam dziecko do niego i ją odbierałam, nagle ojciec dziecka zaczął ją wyrywać na siłęnie chcial jej oddać i zaczęłam się bać, zaczęło się straszenie itd.
Boję się być w domu, bo boję się ze przyjedzie. Chcialabym wyjechać do rodziców za granicę
 gdzie mialabym możliwość dalszej nauki i pracy, bo tutaj jestem całkiem sama.
Moja córka też miała by możliwość pójścia do szkoły.
Czuję się ubezwłasnowolniona, tutaj nie mogę się uczyć ani pracować bo nie mam z kim zostawić dziecka (2,5r)
Mieszkam na wsi, nawet jeżeli moja córka poszłaby do przedszkola panstwowego to musiałabym ją dowozić, jeszcze jeden problem polega na tym że takowe przedszkole odbywa się w ciągu dnia od godz 8:00 o 12:00, tak czy inaczej chcialabym wyjechać aby polepszyć swoje i dziecka warunki bytowe. Ojciec dziecka oczywiscie sie nie zgadza. Proszę o odpowiedź.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 16:36

Nie możesz wywieźć dziecka za granicę bez zgody ojca. Są dwa wyjścia, albo odbierzesz sądownie ojcu dziecka władzę rodzicielską, wtedy nie musisz go pytać o zgodę, albo będziesz sprawę wyjazdu uzgadniać w sądzie. Tam musiałabyś przekonać sąd, że wyjazd dziecka będzie z korzyścią dla niego i poprawi jego warunki życia i rozwoju. W tym drugim wypadku sąd na wniosek ojca może zasądzić spotkania dziecka z ojcem i będziesz musiała np. przywozić dziecko do Polski, żeby widziało się z ojcem lub ojciec będzie przyjeżdżał do Was za granicę, zależy jak się dogadacie lub co ustali sąd.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dziecko, wyjazd, brak zgody ojca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy