Skocz do zawartości

Franczyza - czy to sposób na życie?

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krzyśku

Guest_Krzyśku
  • Goście

Napisano 18 listopad 2015 - 14:41

Witam. Mam pytanie do osób, które prowadzą biznes właśnie w ten sposób. Czy to jest opłacalne i czy jest (dla was) lepszym rozwiązaniem taka droga, czy budowanie własnej firmy od postaw. Wiadomo, że przy franczyzie jest trochę pomocy, a przy normalnym biznesie nie. Będę wdzięczny za pomoc.

#2 Karuzel

Karuzel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 08:51

Moim zdaniem odpowiedzi może być wiele zależy jaki to ma być biznes i jego lokalizacja. Jeśli będziesz miał dobrą lokalizacje ( np chcesz mieć własny sklep spożywczy lub franczyzę od żabki) i będziesz potrafił prowadzić i zarządzać biznes to tak naprawdę bez znaczenia co wybierzesz to zyski i tak osiągniesz, chociaż oczywiście  w franczyzie możesz dysponować mniejszymi środkami co ułatwia znacznie start. Zyski z własnego będą większe oczywiście  ale czeka Cię więcej pracy i jak wcześniej mówiłem większe koszty początkowe. W franczyzie nie musisz się martwić  o towar bo jest przez nich dostarczany.

#3 Nora112

Nora112

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 11:59

Witaj, szczerze mówiąc wydaje mi sie, że nie do końca jest to dobry sposób na życie. Nie dość,że wynajmujesz od kogoś biuro to dzielisz sie z nimi zyskami. Wydaje mi się, że lepszym sposobem jest jednak otwarcie własnego biznesu i praca nad własnymi niezależnymi kosztami.

#4 benia17

benia17

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 15:52

wszystko zależy od działalności firmy, czasem przynosi to zyski, a czasem zwyczajnie się nie opłaca, szczególnie, że część zysków musisz przekazywać :) wszystko jednak sprowadza się do tego żeby jak najwięcej czerpać z franczyzny, przede wszystkim dostaje się markę i renomę danej firmy, do tego przykładowo zakładając restauracje dostajesz sprawdzone przepisy i ich tajne receptury, masz wsparcie merytoryczne ich przedstawicieli, jednak jeśli wiesz, że Twoja działalność sama się utrzyma na rynku to nie ma sensu ;)

#5 karinos83

karinos83

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 13:18

Nie mam co prawda doświadczenia, ale znam osobę, która zamieniła własną działalność (pod własnym szyldem) na franczyzę. Szybko okazało się, że lokal - w tym samym miejscu otwarty - zaczął przynosić straty. Klienci woleli pójść do "swojskiej" konkurencji niż kupować w sieciówce. Także wszystko chyba zleży od tego, jaki to biznes i pod jakim szyldem prowadzony.

#6 zerzewski

zerzewski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 15:21

Sposób jak każdy inny.. Lepiej to robić niż siedzieć i nic nie robić..

#7 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 654 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 10:05

Słyszałem, że na pizzeriach jest dobry zarobek we franczyzie.

#8 tomaszjawor10

tomaszjawor10

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 12:26

Być może jest to dobrym pomysł dla osób które umieją dobrze zarządzać, najlepiej żeby mieć ukończone studia w podobnym kierunku. Oczywiście koszty początkowe są dużo mniejsze.

#9 rachela27

rachela27

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 01 luty 2016 - 19:49

Franczyza to może być naprawdę świetny pomysł na życie biznesowe. Trzeba jednak uważnie czytać umowy i zwracać uwagę na jak najbardziej korzystne warunki franczyzy. Aktualnie można zainwestować w sieć małych kawiarni Coffeeloffee specjalizujących się w sprzedaży kawy zarówno na wynos, jak i na miejscu. Potrzebny jest stosunkowo niewielki nakład finansowy, ponieważ ok. 20 tys. zł za lokal o powierzchni minimum 6 m2. Koszty stałe są naprawdę niskie, bo 500 zł opłaty franczyzowej na miesiąc, Nie ma też żadnych opłat wstępnych oraz marketingowych. Zwrot z inwestycji powinien być szybki. Właścicielem jest Wojtex, czyli firma od sieci pizzerii Biesiadowo, Rybkodajni i sieci Western Chicken. Tutaj http://www.coffeeloffee.pl/ można znaleźć szczegółowe informacje oraz namiary kontaktowe dla tych, którzy chcieliby zainwestować w biznes pachnący świeżą kawą. 

#10 Joanna D.P.

Joanna D.P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 marzec 2016 - 11:31

Franczyza świetnie sprawdza się w branży gastronomicznej. Faktem jest, ze dużo pizzeri dzięki niej bardzo dobrze przędzie. Ja polecam osobiście zapoznać się z ofertą http://www.hollypowder.pl/franczyza/. Jest to dobra opcja dla młodych przedsiębiorców z lokalem pod szybkie dania. Marka posiada renomę oraz może się pochwalić super jakością swoich produktów. Przygotowuję dzięki ich marynatom i panierce takie dania, że praktycznie nie mam konkurencji w moim mieście jeśli chodzi o serwowanie kurczaka. Co wazne współpraca z producentem jest oparta na miłej atmosferze, wzajemnym poszanowaniu i płynnej wymianie informacji. Otrzymałam wiele cennych porad, co do prowadzenia biznesu, przepisy na dania oraz renomę marki. Zapisy w umowie franczyzowej pozostawiły mi wiele autonomiczności jeśli chodzi o prowadzenie lokalu. Serdecznie polecam, jeżeli chce się startować w gastronomii. Zawsze można być pierwszym w mieście przedstawicielem tej marki i zgarnąć największe profity. :)

#11 Guest_teressa

Guest_teressa
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:47

A orientuje się ktoś z Was jak wygląda franczyza placówki bankowej? Warto w taki biznes wejść?

#12 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 20:30

A orientuje się ktoś z Was jak wygląda franczyza placówki bankowej? Warto w taki biznes wejść?

Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/franczyza Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#13 Maia

Maia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 13:24

Do stworzenia własnej firmy od podstaw potrzeba naprawdę dobrego pomysłu, a franczyza jest pod tym względem łatwiejszym rozwiązaniem, choć pewnie może się kazać mnie dochodowa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych