Skocz do zawartości

Laserowa korekta wzroku

wróć do serwisu Sektor Publiczny 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 12 listopad 2015 - 12:06

Coraz poważniej zastanawiam się nad laserową korekta wzroku. Zastanawiam się, czy ktoś wie czy zabieg da się przeprowadzić na NFZ? chociażby częsciowo? dzięki za pomoc

#2 avokado

avokado

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 12:32

ja znam dobrą klinikę w łodzi, jeśli jesteś  zainteresowany to podam namiar, moja kuzynka miała korektę i była zdowolona

#3 roksiklok

roksiklok

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 22:20

Pamiętajcie jednak, że to nie od lasera lecz planującego zabieg zależy jego powodzenie, dlatego dobrze sprawdźcie doświadczenie i opinie jakie zyskał sobie lekarz wykonujący. To nie chirurgia plastyczna, więc nie da się robić poprawek, poza może jedną, jeśli warunki pozwolą.

Moim zdaniem najlepiej skorzystać z pomocy kogoś kto już przeszedł taki zabieg, należy zapytać o wszystko a przede wszystkim o specjalistę który przeprowadzał zabieg. Jest to faktycznie bardzo ważne 

#4 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2015 - 12:42

No dokładnie - to jest wasz wzrok i trzeba go powierzyć doświadczonej osobie. Mimo wszystko każdy zabieg może mieć jakieś powikłania lub komplikacje.

#5 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 543 postów

Napisano 12 luty 2016 - 12:00

Mojej znajomej po korekcie wada szybko wróciła.

Always look on the bright side of life!

#6 Namdu

Namdu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 19 luty 2016 - 10:43

Ja też słyszałam,że wady często wracają po tego typu zabiegach. NIemniej warto spróbować. 

Zależy jaką masz wadę. Część zabiegów jest refundowana, aczkolwiek swoje trzeba odstać. 

#7 holidaysee12

holidaysee12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:49

Czy zabieg niesie za sobą jakieś ryzyko? Czy efekt poprawy widzenia po operacji jest duży?

#8 Mrs. Turner

Mrs. Turner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:16

Ja też jestem ciekawa. Może ktoś z Was przechodził taki zabieg i może się szerzej wypowiedzieć?

#9 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 11 sierpień 2016 - 14:12

Wydaje mi się, że nie ma możliwości na taki zabieg ze środków NFZ. Chyba, że wada jest ogromna i pogłębia się - w innym przypadku trzeba zapłacić za nią samodzielnie. Cena dość wysoka, bo koszty łączne, z lekami i kontrolami to około 10 tys. złotych.

#10 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:53

Ja się zastanawiam nad tym zabiegiem. Boję się jednak o komplikacje.

#11 specjalista3

specjalista3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2016 - 19:52

Skoro zdarza się ze zabieg laserowej korekcji wzroku często nie okazuje się skuteczny, to czy można go powtarzać w jakiś odstępach czasowych?

#12 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:34

Jednak jak by ktoś szukał okularów to dość fajne oprawki można kupić w https://www.okularyw...oprawki-damskie no i jest dużo ciekawych propozycji. 

#13 Pavl

Pavl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 luty 2017 - 08:30

Jestem po laserowej korekcji wzroku. Wada nie zniknęła całkowicie, ale jest mocno zmniejszona i na co dzień mogę czasem zrezygnować z okularów. Minęły dwa lata i nic się nie pogorszyło.

#14 Raynor

Raynor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 luty 2017 - 18:35

a ja się zastanawiam nad okularami ale tylko do komputera. Jakoś nie mam odwagi na zabieg...

#15 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 08:57

ale wiesz, ze okulary do kompa to jedynie ściema bo aktualne komputery NIE PSUJĄ WZROKU, nawet te stare tego nie robiły w bardzo znacznym stopniu (wskaźnik szkodliwości naprawdę jest minimalny). Wzrok psujemy sobie tym, że wpatrujemy się w ekran ZBYT DŁUGO (często z mało mrugamy(?), nie robimy sobie żadnych przerw, itp.). Można o tym poczytać na dobrych stronach internetowych które poświęcone tematowi, kiedyś na to natrafiłam, przydatna lektura.

#16 Okularnik22

Okularnik22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 maj 2017 - 20:43

Zgadza się. Kineskopowe monitory były bardziej szkodliwe dla oczu szczególnie ustawione na niską częstotliwość odświeżania. Teraz przy technologiach wykorzystujących lcd oczy nie są już tak atakowane migotaniem ekranu ale podstawowym błędem jest długotrwałe wpatrywanie się w ekran bez przerw co męczy oczy. Mnie denerwują te błyszczące matryce, które odbijają światło i trzeba się wpatrywać w ekran jeszcze bardziej żeby coś przeczytać. Matowe są ok.

#17 Pufa

Pufa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:59

Chętnie bym zrobiła ale kupe kasy...

#18 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 13 lipiec 2017 - 18:20

Niestety ryzyko jest spore, dlatego za takie pieniądze nie warto. Już lepiej kupić tańsze ale skuteczne okulary korekcyjne https://optiland.pl/okulary-korekcyjne i mieć pewność ,że wszystko jest pod kontrolą. Często można również trafić u nich na promocje. 

#19 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 532 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 06:36

Nie jestem pewna, ale czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia takiej laserowej korekty oczu?

#20 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 13:48

Najpierw musisz sie udać do specjalisty, który oceni, czy taki zabieg będzie dla ciebie odpowiedni. Ja chodze do okulisty w gabinecie oko akcent w krakowie. Przyjmuje tam pan doktor Hanarz do którego mam pelne zaufanie. Jeden z lepszych okulistów w krakowie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy