Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samodzielne prowadzenie księgowości: z czym to się wiąże?

wróć do serwisu Księgowość 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197084 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 11:06

Wielu przedsiębiorców zakładających działalność zastanawia się nad kwestiami prowadzenia księgowości. Czy samodzielnie zająć się rozliczeniami? A może zatrudnić dedykowaną księgową? Sprawdź na co zwrócić uwagę decydując się na samodzielną księgowość.

Powrót do artykułu: Samodzielne prowadzenie księgowości: z czym to się wiąże?

#2 Guest_ElżbietaR

Guest_ElżbietaR
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 11:06

Teraz bardzo dużo firm korzysta z oprogramowania do prowadzenia księgowości. Wychodzi to o niebo taniej niż korzystanie z biura rachunkowego (co dla mnie jeśli ktoś ma średniej wielkości firmę jest czystym lenistwem). Takie programy teraz są tak dostosowane do potrzeb użytkownika, że nie trzeba posiadać ogromnej wiedzy i szkoleń żeby poprowadzić swoją firmę. Ja zdecydowałam się na Safe Symfonię, wydaje mi się że to jest program oferujący najwięcej możliwości na rynku, księgi rachunkowe, obsługa handlu, kadr, płac, sprzedaży detalicznej. Tak naprawdę można dostosować program do własnych potrzeb. oczywiście na rynku jest jeszcze wiele innych tego typu programów. Wszystko jest kwestią samozorganizowania się i regularnej obsługi programu.

#3 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2016 - 13:29

Prowadziłam przez pewien czas samodzielnie ale wcale nie wyszło mi to na dobre. Prowadzenie księgowości to jednak duży, dodatkowy obowiązek i o wszystkim trzeba pamiętać. Od jakiegś czasu oddałam swoje faktury i księgi księgowej z TaxCare i czuje się z tym świetnie. Koszta nie są duże, bo zależne od ilości faktur, ale dzieki temu zyskujemy ogrom czasu, który można poświęcić na rozbudowywanie firmy. Dla mnie to duzo wygodniejsze.

#4 Guest_Grand

Guest_Grand
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2016 - 17:58

Prowadzę małą firmę i uważam, że w moim przypadku tradycyjna księgowa to nieopłacalna sprawa. Poza tym mam jakieś doświadczenie z prowadzeniem ksiąg, więc postanowiłem rozliczać się sam. Korzystam z darmowego programu Superksięgowej. Uważam, że jest całkiem przyjazny. Wprowadza się dane i program sam oblicza. Jestem zdania, że po krótkim treningu osoby, każdy jest w stanie się rozliczyć. Wystarczy tylko pomyśleć.

#5 Guest_Waldek

Guest_Waldek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2016 - 17:58

Ja potrzebowałem oprogramowania do nadzoru handlu w firmie, a że Symfonia spośród dostępnych na rynku narzędzi jest najbardziej polecana w tej kwestii to i oprogramowanie księgowe od razu wdrożyliśmy razem.

#6 Guest_krzewki

Guest_krzewki
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2016 - 07:39

A może poprowadzisz księgi online? :) Polecam Ci te biuro do takich rzeczy - Liczyk

#7 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2016 - 09:38

rany...same reklamy w tych wypowiedziach i komentarzach, aż mdli

#8 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 24 luty 2017 - 11:13

Ja także uważam, że samodzielne prowadzenie księgowości jest dobrym pomysłem. Szczególnie, słysząc o nieuczciwych księgowych. Jeśli firma jest nieduża, księgowość nie jest skomplikowana. Nie ma więc sensu zlecać jej osobom trzecim - tym bardziej, że istnieje wiele programów - takich, jak te dostępne na https://wfirma.pl/ - które ją dodatkowo upraszczają.

#9 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:18

Przede wszystkim to chyba z zarwanymi nockami :D ja próbowałem na początku działalności księgowość prowadzić sam ale w pewnym momencie pożera to tyle energii, że lepiej jednak sięgnąć po fachowe wsparcie z zewnątrz, ja akurat podjąłem współpracę z biurem rachunkowym gama w Warszawie i zespół mają świetny a ja mogę w końcu zapanować nad swoim czasem

#10 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 10:31

Też jestem klientką biura Gama z Warszawy i też w końcu odetchnęłam. :D Sama nigdy nie odważyłabym się prowadzić swojej księgowosci, ale zatrudniałam księgową, która narobiła tyle błędów i zaniedbań, że nie wiem nawet jakim cudem Gama mnie z tego wyciągnęła. Jestem im za to bardzo wdzięczna i chyba nigdy nie zrezygnuję z ich usług. ;)

#11 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2017 - 22:15

Fajnie, że Biuro Gama ma tylu zadowolonych klientów. :) Też do nich należę i pewnie będę należec jeszcze długo, bo nie mam zamiaru z nich rezygnować. :) Korzystałam z przeróżnych form księgowości ale dopiero oni dali mi całkowite poczucie bezpieczeństwa. Na każdym kroku widać ich profesjonalizm i doświadczenie. Do tego są bardzo przyjemni w kontaktach z klientem i fajnie doradzają w wielu kwestiach.

#12 Guest_gamasrama

Guest_gamasrama
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2017 - 22:57

ale tandetna reklama biura gama w komentarzach - śmiechłem

#13 Guest_jA

Guest_jA
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 11:53

to prawda, reklama w komentarzach tak nachalna że aż boli

#14 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:48

Wiąże się z ryzykiem ;) jak ktoś nie jest obeznany w temacie, to może popełnić błąd i mieć potem sporo nieprzyjemności, odkręcania itp. Lepiej zlecić to komuś, kto się na tym zna, lub korzystać z programów, które są często aktualizowane i dają pewność zgodności z obowiązującymi przepisami (np. RESET2).

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16905 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 październik 2017 - 15:28

Wiąże się z ryzykiem ;) jak ktoś nie jest obeznany w temacie, to może popełnić błąd i mieć potem sporo nieprzyjemności, odkręcania itp. Lepiej zlecić to komuś, kto się na tym zna, lub korzystać z programów, które są często aktualizowane i dają pewność zgodności z obowiązującymi przepisami (np. RESET2).

Byle jaki skoro tak i tutaj reklama :)

#16 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:34

Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości firmy, od ilości dokumentów które sama księgowość będzie musiała przetrawić. Przy małej firmie to może faktycznie wersja online księgowości będzie dobrym wyborem. Chociaż z tego co wiem, tradycyjne biuro daje większe gwarancje odnośnie pomocy księgowej. U nas z powodu istnienia spółki i pełnej księgowości w grę wchodzi tylko normalna księgowa. Ostatnio korzystamy z połączenia InsERT z InvoiceDigitizer. Dwa niezależne programy, różnych producentów a doskonale się ze sobą dogadują. Jeden to pełna aplikacja księgowa a drugi do system wspomagania wprowadzania papierowych faktur do systemu (skanowanie i automatyzacja pracy). Dochodząc do pewnej ilości dokumentów, wąskim gardłem zostaje proces wprowadzania danych. I tu właśnie takie połączenie doskonale się sprawdza. Inna opcja to zatrudnienie kolejnej osoby. Wybraliśmy automatyzację ;)

#17 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 16:35

Na pewno chcąc samodzielnie prowadzić księgowość, warto zaopatrzyć się w oprogramowanie, które mogłoby nam ją uprościć. Znaleźć je można między innymi w ofercie https://wfirma.pl/ - zanim zdecydujemy, czy chcemy z nich korzystać, czy też nie, możemy przetestować je zupełnie za darmo.

#18 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 16:57

Sam prowadzę księgowość i u mnie wiąże się to z wygodą i terminowością. Nie muszę nigdzie biegać z dokumentami, robię wszystko kiedy trzeba i kiedy mam tylko wolną chwilę. Kłopotów nie mam żadnych, bo korzystam z serwisu https://wfirma.plgdzie specjaliści w razie problemów pomogą. 

#19 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 03 luty 2018 - 21:20

Przede wszystkim wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością. I sporą ilością poświęconego na to czasu. Niewarto. Najlepiej zatrudnić do tego osoby które się na tym znają np. biuro rachunkowe prowadzone przez Grabowskich (Gama) jest bardzo dobre. Wynajmujesz i masz pewność, że Twoje papiery są odpowiednio prowadzone.

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16905 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 luty 2018 - 21:38

Ciekawe....jak trzeba być byle jakim żeby korzystać z tak nieudolnego marketingu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych