Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

korekta list płac - okres wyczekiwania

korekta lista płac chorobowe okres wyczekiwania

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pamela

Guest_Pamela
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 08:49

Witam,

Jestem świeżo upieczoną kadrową gdyż pracuję w firmie od lipca. Poprzednia kadrowa przyjmując pracownicę od 09.06.2015 nie uwzględniła okresu wyczekiwania i wypłaciła jej wynagrodzenie chorobowe za 9 dni (25.06-03-07). Pracownica w październiku miała operację i była na kolejnym zwolnieniu, które razem z poprzednim przekroczyło 33 dni.  Po złożeniu dokumentów do ZUS-u otrzymałam pismo zwrotne, iż brak jest podstaw do wypłaty wynagrodzenia za okres od 25.06 do 03.07 gdyż jest to okres wyczekiwania.

Moje pytanie brzmi: Czy jeśli wypłaciliśmy pracownicy wynagrodzenie chorobowe w tym okresie wyczekiwania to powinnam zrobić korektę list płac? Jeśli tego nie zrobię będzie to miało jakieś konsekwencje?

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 listopad 2015 - 12:09

W okresie wyczekiwania nie przysługuje wynagrodzenie chorobowe,więc należy dokonać stosownych korekt.

#3 Guest_Pamela

Guest_Pamela
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 12:24

Wiem, że nie przysługuje. W takim razie najlepszym rozwiązaniem byłoby dokonanie korekt list płac za czerwiec i lipiec oraz korekty DRA i tylko to? Jeśli to zrobię pracownica będzie miała nadpłatę wynagrodzenia. Czy powinno się jej zrobić potrącenie przy następnej wypłacie?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: korekta, lista płac, chorobowe, okres wyczekiwania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy