Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biuro rachunkowe czy księgowa?

biuro rachunkowe księgowa księgowość

wróć do serwisu Księgowość 168 odpowiedzi w tym temacie

#161 ramona

ramona

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 09:18

Czy ktoś z Was korzystał z opcji księgowości online? Nie możemy dogadać się z naszą księgową, a to już chyba 2 czy trzecia w tym roku, ciągle jakieś problemy. Myślimy żeby właśnie online sprawy załatwiać, tylko jak to wyglada w praktyce?

#162 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 18:36

Korzystam z usług biura połączonego z programem księgowym online, dla mnie to dobre rozwiązanie. Księgowość prowadzi przydzielony księgowy, a ja mam stały podgląd w dokumenty w programie. Wystawiam na bieżąco z niego faktury, które trafiają z miejsca do ksiąg i systemu, a księgowy wprowadza do niego też kalendarz podatkowy i firmowy. W razie czego mogę umówić się na spotkanie w placówce Tax Care. Dla mnie to oszczędność czasu i póki co się sprawdza. 

#163 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 18:36

Korzystam z usług biura połączonego z programem księgowym online, dla mnie to dobre rozwiązanie. Księgowość prowadzi przydzielony księgowy, a ja mam stały podgląd w dokumenty w programie. Wystawiam na bieżąco z niego faktury, które trafiają z miejsca do ksiąg i systemu, a księgowy wprowadza do niego też kalendarz podatkowy i firmowy. W razie czego mogę umówić się na spotkanie w placówce Tax Care. Dla mnie to oszczędność czasu i póki co się sprawdza. 

#164 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 listopad 2017 - 18:55

No i co z tego????

#165 hannaa89

hannaa89

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 14 listopad 2017 - 09:44

Czy ktoś z Was korzystał z opcji księgowości online?

Jeśli chodzi o samodzielną księgowość online, to w mniejszej firmie jak najbardziej warto ją rozważyć. Prowadzenie księgowości przez internet jest całkiem łatwe, nie zajmuje wiele czasu, no i jest tanie - koszty są nie większe, niż kilkadziesiąt zł miesięcznie. Tu https://wfirma.pl mają jedne z bardziej rozbudowanych narzędzi do takiej księgowości - spory plus za wsparcie ekspertów księgowych w razie jakichś problemów.

#166 Kolport

Kolport

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 listopad 2017 - 13:35

Zwykle przełożenie jest proste. Małe firmy, fundacje i przedsiębiorstwa na mniejszą licznę ludzi - księgowość. Korpo i molochy - biuro. Jakoś to działa i ma sens, nie tylko finansowy.

#167 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 14 listopad 2017 - 14:55

Co Waszym zdaniem jest lepszą decyzją: zatrudnienie księgowej w niewielkiej firmie, czy skorzystanie z usług biura rachunkowego? Ile trzeba byłoby takiej księgowej miesięcznie zapłacić, a ile wzięłoby biuro rachunkowe?

Witam na pewno taniej  jest iść  do Biura  , bo księgowa zawsze będzie  więcej "kosztować " , tylko trzeba trafić na profesjonalne biuro .

Aga

#168 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 16:22

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest biuro rachunkowe, zajmie się większą częścią prawnej strony prowadzenia firmy. Sam korzystam z usług biura z Wrocławia - http://superksiegi.pli jak do tej pory jestem zadowolony. I nie mam na głowie tak wielu rzeczy które miałbym w przypadku księgowej.

#169 Guest_PracodawcaX

Guest_PracodawcaX
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 02:55

Miałem jakieś 3 lata temu własnego księgowego. Niestety, księgował on po swojemu, nie zważając na obowiązujące prawo i zalecenia od naczelnika US. Zrezygnowałem, tłumaczyłem się. Znalazłem wówczas bardzo pomocne (już na samym początku) biuro rachunkowe - Gama z Warszawy. Pomogli mi się z tego wyplątać, i od paru lat prowadzą moją firmę. Koszty są także mniejsze.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biuro, rachunkowe, księgowa, księgowość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych