Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biuro rachunkowe czy księgowa?

biuro rachunkowe księgowa księgowość

wróć do serwisu Księgowość 257 odpowiedzi w tym temacie

#21 Adam78

Adam78

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:33

Jak dla mnie to biuro rachunkowe jest zdecydowanie lepsze. 

Płace 500 złotych i wszystko mam z bani - a księgowej ze 2000 trzeba by zapłacić i jeszcze miejsce pracy...

#22 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:42

....z bani.....co za iluzjawink.png

#23 M&M Księgi Rachunkowe

M&M Księgi Rachunkowe

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 11:47

Dla małej firmy myślę, że najlepsze jest skorzystanie z zewnętrznego Biura Rachunkowego ze względu na znacznie mniejsze koszty prowadzenia księgowości niż zatrudnianiu księgowej. Większym firmom bardziej opłacalne będzie zatrudnienie 1-2 księgowych , aczkolwiek spora część firm przechodzi na outsourcing - jest szybciej i bez zobowiązań - bynajmniej nie takich jak przy zatrudnieniu. 

Pozdrawiam

M&M Księgi Rachunkowe - Biuro Rachunkowe w Warszawie

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:32

Witam, mam pytanie, czy prezesi spółki z o.o. może sam prowadzić księgowość?

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 16:06

Zgodnie z art. 208 § 2 Kodeksu spółek handlowych, każdy członek zarządu ma prawo i obowiązek prowadzenia spraw spółki.

Do prowadzenia spraw spółki należy  również prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki. Każdy z członków zarządu spółki , jak i prezes– niezależnie od tego, czy jest zatrudniony przez spółkę i czy pobiera wynagrodzenie – jest uprawniony i zobowiązany do prowadzenia ksiąg spółki - może sam.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 16:27

Zgodnie z art. 208 § 2 Kodeksu spółek handlowych, każdy członek zarządu ma prawo i obowiązek prowadzenia spraw spółki.

Do prowadzenia spraw spółki należy  również prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki. Każdy z członków zarządu spółki , jak i prezes– niezależnie od tego, czy jest zatrudniony przez spółkę i czy pobiera wynagrodzenie – jest uprawniony i zobowiązany do prowadzenia ksiąg spółki - może sam.

Dziękuję za odp. Czyli rozumiem, że przy zakupie programu do obsługi księgowości mogę sama zając się pełną księgowością smile.png , przynajmniej na okres "rozbudowy spółki." 

#27 Guest_Bożena777

Guest_Bożena777
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 00:21

Ja osobiście uważam,ze biuro rachunkowe to lepsza inwestycja. Oczywiście zdarzają się takie które zdzierają przysłowiową skórę na niedźwiedziu wówczas takim raczej nie ma co sobie zawracać głowy. Przechodząc do rzeczy - mnie osobiście opłacało się o wiele bardziej skorzystać z oferty i pomocy biura rachunkowego A'Vista, niż z księgowej która zażyczyłą sobie taka kase że lepiej samemu nauczyć się ksiegowości tongue.png

#28 montownia

montownia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 luty 2016 - 09:35

Ja polecam biuro rachunkowe. Księgowa na etacie to już przeszłość. Oczywiście mówimy o mniejszych podmiotach gospodarczych.

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2016 - 13:45

Jak biuro rachunkowe to tylko takie gdzie nie ma koneksji rodzinnych. Przeważnie tak jest, że rodzice właściciele mało wymagają od dzieci-księgowych a potem taki przygłup prowadzi ci księgi.

#30 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 13 luty 2016 - 15:58

Ja polecam biuro rachunkowe. Księgowa na etacie to już przeszłość. Oczywiście mówimy o mniejszych podmiotach gospodarczych.

Jakie pojęcie o temacie,takie zdanie.

#31 mobilna ksiegowa

mobilna ksiegowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 luty 2016 - 16:48

Można też skorzystać z oferty 2 w1, gdzie to biuro przyjeżdża do klienta. Mówi się "klient nasz Pan", księgowi wychodząc do klienta przyjeżdżają do siedziby jego firmy lub w umówione miejsce, które odpowiada klientowi. Sama świadczę takie usługi, klienci są bardzo zadowoleni. Dzisiaj każdy jest zabiegany, a najcenniejszy jest właśnie czas.

www.olma-wroclaw.com, działamy na terenie Wrocławia, jeśli ktoś zabiegany byłby zainteresowany :)

#32 pokora82patryk

pokora82patryk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 luty 2016 - 08:30

My w firmie szkoleniowej również korzystamy z usług zewnętrznego biura rachunkowego.

#33 Guest_Karolina Maja

Guest_Karolina Maja
  • Goście

Napisano 24 luty 2016 - 10:02

Zatrudnienie księgowej do prowadzenia księgowości w małej firmie jest najgorszym wyborem. Zdecydowanie odradzam taką decyzję. Lepiej skorzystać z biura rachunkowego.

Jest to zdecydowanie mniejszy koszt! Tam wysokość opłat zależna jest od ilości dokumentów, zatrudnionych pracowników, rodzaju księgowości.

Moim zdaniem warto sprawdzić ofertę tego biura rachunkowego: www.modrzejewski-biuro.pl

#34 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 24 luty 2016 - 11:01

Jeśli ktoś wrzuca reklamę , to ma w tym interes, a to z kolei oznacza, że nie będzie polecał nic innego jak swoje usługi.
"...Zatrudnienie księgowej do prowadzenia księgowości w małej firmie jest najgorszym wyborem...."

Takie twierdzenie świadczy o braku wiedzy, ignorancji, zarozumialstwie....

#35 Guest_Mikołakja67

Guest_Mikołakja67
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 10:04

A czy może mi ktoś polecić jakieś biuro rachunkowe we Wrocławiu?

#36 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 25 luty 2016 - 10:06

Taaaa i zaraz wrzucisz sama reklamę.....przestań, to po prostu jest prawie niesmaczneangry.png

#37 Guest_Mikołaj87

Guest_Mikołaj87
  • Goście

Napisano 26 luty 2016 - 18:00

Ja bym wybrał jednak biuro rachunkowe. Po mojej księgowej musiało robić duże porządki. Nie pilnowała terminów, ogólnie jakoś była niezorganizowana, a klienci chcieli uciekać...no nic, w końcu tak jak mówię skorzystałem z usług biura rachunkowego A'Vista z Wrocławia i wszystko się poukładało. Praca w koncu wygląda jak praca

#38 Guest_karolina87

Guest_karolina87
  • Goście

Napisano 26 luty 2016 - 18:33

Ja też uważam że solidne biuro rachunkowe to raz a dwa że warto też zainwestować w dobre wyposażenie biura. Chodzi mi o bezpieczeństwo. ja ostatnio zainwestowałam w sejf, żeby mieć dokumenty zabezpieczone. nigdy nic nie wiadomo, ostatnio moją znajomą okradli razem z fakturami. zainwestowałam w sejf z firmy kosmetal z nidzicy i jestem zadowolona

#39 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 26 luty 2016 - 20:07

Beznadziejni jesteście...

#40 cloker1

cloker1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2016 - 22:06

Według mnie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z biurem rachunkowym. 

Zobacz nasz blog www.tablety24.eu

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biuro, rachunkowe, księgowa, księgowość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych