Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biuro rachunkowe czy księgowa?

biuro rachunkowe księgowa księgowość

wróć do serwisu Księgowość 168 odpowiedzi w tym temacie

#1 b.majcher

b.majcher

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2015 - 13:16

Co Waszym zdaniem jest lepszą decyzją: zatrudnienie księgowej w niewielkiej firmie, czy skorzystanie z usług biura rachunkowego? Ile trzeba byłoby takiej księgowej miesięcznie zapłacić, a ile wzięłoby biuro rachunkowe?

#2 Norma23

Norma23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 15:10

Jeśli masz małe przedsiębiorstwo, lepiej korzystać z  usług biura rachunkowego (tu możesz zobaczyć przykładową ofertę - oferta), jeśli masz dużą firmę, zdecydowanie lepszą opcja będzie zatrudnienie ksiegowego/księgowej.

#3 Daria_93

Daria_93

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 18:59

Wszystko zalezy od ceny jaką zaoferuje Ci biuro. Pensje dla księgowej chyba łatwo wycenic ;)

Fotograf ślubny Jarosław, Rzeszów, woj. podkarpackie - Fotografia ślubna Rzeszów

Mieszkania, domy i działki do wynajęcia oraz na sprzedaż. Poznań i okolice: http://www.e-perfecthouse.pl

Kursy księgowe: http://akademiaksiegowa.pl

#4 Guest_PannaKarolina

Guest_PannaKarolina
  • Goście

Napisano 13 listopad 2015 - 07:03

Ja jestem zdania, ze lepiej skorzystać z usług biura rachunkowego. Ceny są niższe, zakres usług bardziej rozszerzony i wydaje mi się że księgowość jest lepiej prowadzona. To dobra opcja dla małych i średnich firm/ Samodzielna księgowa najlepiej sprawdzi się w dużych firmach.

Od niedawna mam DG i miałam mnóstwo czasu na przemyślenia dotyczące księgowości. Póki co najbardziej odpowiada mi oferta biura rachunkowego Pani Katarzyny Lecyk z Warszawy.

#5 Guest_HannaK

Guest_HannaK
  • Goście

Napisano 16 listopad 2015 - 13:09

Co Waszym zdaniem jest lepszą decyzją: zatrudnienie księgowej w niewielkiej firmie, czy skorzystanie z usług biura rachunkowego? Ile trzeba byłoby takiej księgowej miesięcznie zapłacić, a ile wzięłoby biuro rachunkowe?

Z biurem rachunkowym możesz negocjować ceny - a ksiągową jak zatrudnisz to jedyne co będziesz miała pewność, ze bedzie chciała podwyżkę... nic poza tym...

Osobiście korzystam z  Centrum Europartner we Wrocławiu. Z Panią Ulą zawsze można się dogadać. Spróbuj i ty. 71740-50-04

#6 amaslo

amaslo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 19:18

ja bym również poleciła biuro rachunkowe. wydaje mi się, że taka  instytucja jest bardziej rzetelna i jeśli chodzi o terminy to się trzymają. nawet znam kilka osób, które współpracują z biurem rachunkowym i są to głównie małe, nawet lokalne firmy i są bardzo zadowoleni. 

#7 RBR-biuro

RBR-biuro

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 21:52

Ja również potwierdzę, to o czym wszyscy wspominali. Zazwyczaj najtaniej i najkorzystniej przy małych firmach sprawdza się biuro rachunkowe. Księgowa to dość duży wydatek w zależność od umowy, ale często kwoty oscylują w granicach paruset złotych. Jeżeli zaproponujesz zbyt niską stawkę to ciężko będzie Ci kogoś znaleźć do prowadzenia księgowości. Jeżeli ograniczasz koszty to proponuję skorzystania z usług biura rachunkowego, które w zależności od wybranej formy opodatkowania i ilości dokumentów pobiera stosunkowo niższe kwoty niż księgowa na wyłączność. W moim biurze rachunkowym RBR Michał Hryć możesz sprawdzić jak kształtują się ceny w zależności od wybranej formy opodatkowania i sposobu prowadzenia księgowości.

Większość biur wykonuje swoją pracę rzetelnie i terminowo, a jako dodatkowe zabezpieczenia posiadają polisę OC na wypadek zaistniałych nieprawidłowości. Dlatego jeżeli ja prowadził bym małą firmę korzystał bym właśnie z usług biura rachunkowego. Księgową warto zatrudnić w sytuacji gdy mamy do czynienia z dużym obiegiem dokumentów w firmie. W Większości biur rachunkowych cena usług rośnie w zależności od liczby dostarczanych dokumentów. Dlatego jeżeli ich obrót jest u Ciebie wysoki musisz przekalkulować co Ci się bardziej opłaca. 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam wink.png

RBR Michał Hryć - Rzetelne Biuro Rachunkowe do twoich usług

#8 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 15:11

Chciałem zapytać czy ma sens korzystanie ze zdalnych usług księgowych przy pełnej księgowości (dla Sp z o. o.).

#9 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:45

Księgowość to jedna z istotniejszych działów w każdej firmie, ale często nie jest dostatecznie doceniana. Outsourcing usług księgowych to stały trend. Zaczęło się od małej księgowości. Teraz coraz częściej robiona jest też w ten sposób duża księgowość. Księgowość internetowa ma wiele zalet, ale pamiętać też trzeba, że nie ma rozwiązań idealnych.

Zapytaj jeszcze tutaj: http://www.ingksiegowosc.pl/

Znają się na rzeczy. Krążą o nich dobre opinie.

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#10 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2015 - 11:36

Pewnie,że biuro smile.png mogę z czystym sumieniem polecić Inetus. Nowoczesne, internetowe, szybka pomoc w każdej sprawie - przynajmniej jak do tej pory , ja sie nie zawiodłam. Pomagali mi od samego początku - łącznie z zakładaniem firmy. teraz o nic się nie martwię, przypominają mi o wszystkim smile.png tutaj masz link do strony www.inetus.pl

#11 Klawrino

Klawrino

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 23:23

Prowadzę firmę w Nowym Sączu(nic wielkiego ale jednak sporo papierkowej roboty jest). Dlatego korzystam z http://biurofirma.pl/ które mają fajne ceny, a wszelkie zlecenia i usługi wykonywane w bardzo krótkim czasie i przy dobrym kontakcie z pracownikami. 

#12 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 15:37

Teraz widzę same plusy biura rachunkowego. Własna księgowa to tak naprawdę ryzyko - w przypadku problemów, z kogo ściągniecie koszty? Z pracownika? No właśnie... Nie da się. Biuro rachunkowe ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Jeśli chodzi o moją współpracę z Atoran z Poznania, to wszystko układa się super bo.... w zasadzie nie robię nic poza dostarczaniem papierów. I tak to powinno wyglądać.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#13 WaldemarD

WaldemarD

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 12:27

Mnie się wydaje, że biuro rachunkowe jest dużo pewniejsze ze względu na to iż musi być cały czas na bieżąco z przepisami, zmianami w ustawach, stosowanymi praktykami i stale analizować przeróżne sytuację firmy. 

Księgowa z racji przyzwyczajenia, przyjętych nawyków, po pewnym czasie może stać się znudzona i nie interesować się zmianami, a co gorsze odciągać firmę od pomysłów, mogących poprawić wzrost jej efektywności i zyskowności.

Niestety, ciężko w gąszczu firm księgowych znaleźć biuro które nie dość, że dopasuje się do naszych oczekiwań to jeszcze chętnie będzie współpracować i uczestniczyć w życiu firmy.

Mogę ze swojej strony polecić biuro rachunkowe IPS FINANCE z Poznania ( www.ipsf.pl )
- właścicielom zależy na ciągłym rozwoju swoich klientów jednocześnie włączając się z własnej inicjatywy w pomoc w obszarze księgowo - finansowym, poprzez wsparcie  dot. wszelakich decyzji i aktywną współpracę.

#14 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 15:37

Ale przecież ty nigdy nie korzystałeś z tej usługi i nie masz o niej zielonego pojęcia. Jesteś właścicielem? Biuro rachunkowe ma uczestniczyć w życiu firmy? Ono ma realizować swoje zadania przede wszystkim, czyli realizować rzetelnie zadania z zakresu rachunkowości. Jeśli oczekujesz więcej to chyba jesteś średnio realny ;-)

#15 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 16:11

Nigdy nie zgodzę się z tym , że biuro rachunkowe jest lepsze od zatrudnienia na miejscu w firmie księgowej. Czy biuro na bieżąco robi wam analizy finansowe, czy na bieżąco i w odpowiednim czasie ostrzeże was że jesteście nierentowni ? Ja nigdy od biura nie otrzymałam takich danych a od księgowego na bieżąco wiem na czym stoję.pozdrawiam

#16 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14679 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 styczeń 2016 - 16:13

"....mogących poprawić wzrost jej efektywności i zyskowności....." no śmiech na sali!!!! a biuro rach. będzie tym zainteresowane????

Właśnie księgowa będzie, bo to może przełożyć się na jej wynagrodzenie, premię, stabilność zatrudnienia... etc

W życiu firmy BR będzie uczestniczyło o tyle ile trwa wystawienie RFV co m-c!!!

#17 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 15:47

Hmmm... ostrzeże że jesteście nierentowni? To po comiesięcznych wynikach finansowych, kwotach zapłaconego podatku nie widzicie jak jest z Waszą rentownością? Jak dla mnie szukacie już takich dziwnych argumentów że szok. W jaki sposób księgowa poprawi zyskowność? Jakaś kreatywność wchodzi w grę, czy co? ;-)

#18 Premix

Premix

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 10:21

Raczej biuro rachunkowe. Mam kiepskie doświadczenia, jeśli chodzi o księgową. Co roku w zeznaniach podatkowych błąd a zaraz potem te wszystkie mało przyjemne w tonie listy ze Skarbowego, żeby się w trybie pilny zgłosić bo jak nie to oni idą na drogę sądową i diabli wiedza jeszcze jaką. Już na miejscu, kiedy z duszą na ramieniu pytam o co chodzi, dowiaduję sie, ze jest jakiś niewielki błąd w rozliczeniu w dodatku na moją niekorzyść. Firma sprawiła, że Skarbowego już nie odwiedzam.

#19 Guest_Aleksander79

Guest_Aleksander79
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:45

Moim zdaniem tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie biuro rachunkowe. Sam kiedyś przeliczałem i korzystniejsze jest korzystanie z usług zewnętrznego biura. Ja akurat korzystam z doradca.gliwice.pl. Bdb obsługa, dobry kontakt, terminowe realizacje.

#20 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:53

Zapraszam do nas smile.png .

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biuro, rachunkowe, księgowa, księgowość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych