Kategorie
Skocz do zawartości

Czy inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca?

b.majcher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak pomnożyć uzbierany kapitał. Przekopałam już kilka for i na niektórych odradzano inwestycję w nieruchomości. Dlaczego? Zawsze wydawało mi się, że to dobry pomysł. Proszę o poradę. Jeśli nie nieruchomości to co byłoby lepsze, bardziej opłacalne, ale jednocześnie bezpieczne?

• Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się, że nadal warto inwestować w nieruchomości. W dużych miastach zawsze byli i będą studenci czy osoby, które potrzebują wynająć mieszkanie. Czy jest to bezpieczne? Ciężko stwierdzić na kogo trafisz, choć z drugiej strony jeśli stworzysz odpowiednią umowę, to nie powinnaś mieć problemów.

• 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak operujesz większą ilością gotówki, to bezpieczniej zainwestować w mieszkanie, które później wynajmiesz. Dlatego trzeba szukać mieszkania w większym mieście, gdzie będziesz miał wynajmujących. A pieniądze w takim czy innym klubie inwestorów łatwo utopić, szczególnie jak nie masz o tym pojęcia.

• 2 tygodnie później...

Jeżeli chcesz zainwestować pieniądze w mieszkanie pod wynajem - to warto. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie są uczelnie, ale również trochę przyjezdnych. Chyba najwięcej ich jest w Warszawie, a znaleźć odpowiednie mieszkanie pod wynajem graniczy z cudem, jeśli nie podejmiemy decyzji komu chcemy je wynajmować. Warto nad tym pomyśleć, zanim kupicie to mieszkanie.

• 1 miesiąc temu...

Czytałem, że ten rok ma być równie obfity jak ostatni - 2015, więc jak najbardziej inwestowanie w mieszkania dwupokojowe jest dobre. Szczególnie w duzych miastach, gdzie jest więcej pracy i więcej przyjezdnych.

• 3 tygodnie później...

Pewnie, że inwestowanie w nieruchomości bardzo się opłaca. Mogę to potwierdzić jako wieloletni inwestor. Są opcje wynajmu nieruchomości, sprzedaży albo  samej cesji umowy. Szczerze polecam współpracę ze znajomymi biurami nieruchomości. Ja osobiście polegam na Gross z Wrocławia. Jeśli trafia się prawdziwa okazja, biuro wysyła mi propozycję, która nie trafiła jeszcze nawet do sieci. Z ich pomocą regularnie inwestuje w nowe nieruchomości, a mój biznes się rozwija. Szczerze polecam takie inwestycje i życzę powodzenia.

Inwestycje w nieruchomości to bardzo mądry i sprawdzony sposób na obracanie pieniędzmi. Bardzo dobrze sprawdzają się takie pod wynajem ponieważ wielu ludzi nie stać na własne mieszkanie i zmuszeni są do wynajmu. Wówczas dla właściciela jest to stałe źródło dochodu. A najwięcej korzyści płynie z inwestowania w nieruchomości zlokalizowane w miejscowościach górskich, o czym przeczytałam w artykule na maxmag.pl o inwestycji w Zakopanem. Jest to spowodowane tym, że w góry turyści przyjeżdżają się przez cały rok, zarówno na urlop letni jak i zimowy, w związku czym nie można narzekać na brak klientów.

• 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kiedyś, stojąc na przystanku autobusowym pod Galerią Krakowską, słyszałem chłopaka na oko środek trzeciej dekady życia, który mówił, że jest inwestorem, ale w nieruchomości zagraniczne. Podawał przykład, że dom na Florydzie - termin inwestycji to kilka lat, po których nieruchomość jest chyba sprzedawana z zyskiem. Nie wiem, na ile był wiarygodny w tym, co mówił, ale wydawał się dość pewny siebie.

Kiedyś, stojąc na przystanku autobusowym pod Galerią Krakowską, słyszałem chłopaka na oko środek trzeciej dekady życia, który mówił, że jest inwestorem, ale w nieruchomości zagraniczne. Podawał przykład, że dom na Florydzie - termin inwestycji to kilka lat, po których nieruchomość jest chyba sprzedawana z zyskiem. Nie wiem, na ile był wiarygodny w tym, co mówił, ale wydawał się dość pewny siebie.

Teraz jest wiele możliwości inwestycji w nieruchomości i to nie są wyłącznie domy i mieszkania. Może to być też opcja aparthotel, taki jak Jerozolimskie Invest z 7% zyskiem w skali roku, nie da tego żadna lokata bankowa.

• 4 tygodnie później...

Pewnie, że się opłaca inwestować w nieruchomości. Trzeba tylko wiedzieć jakie. Tutaj http://www.dompol.pl/przystan-wislana jest ciekawa oferta. Wysokiej klasy apartamenty od 30m do 100m zlokalizowane są w Toruniu, na terenie układu urbanistycznego Bydgoskiego Przedmieścia i Rybaków, wpisanego do rejestru zabytków.

• 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To fakt. Jednak decydując się na inwestowanie w mieszkanie, trzeba wziąć poprawkę poza lokalizacją, również na standard mieszkania. Moim zdaniem na pewno godna uwagi jest oferta http://www.ama-bud.pl/ , gdzie mamy do czynienia z komfortowymi mieszkaniami i to w dodatku w świetnej lokalizacji. Jestem przekonana, że z wynajęciem czy też sprzedażą tego typu nieruchomości, oczywiście ze sporym zyskiem, nie będzie najmniejszych problemów. 

• 2 tygodnie później...

Zgadzam się, standard mieszkania i lokalizacja przy takiej inwestycji jest najważniejsza i jeśli myślisz o Gdyni to rewelacyjnie wygląda Bernadowo Park, jest świetnie rozplanowanym osiedlem, z atrakcyjnymi rozwiązaniami i przede wszystkim jest pięknie położone.

Standard mieszkania zależy od tego jak się je wykończy, w drugiej kolejności mamy wykończenie budynku i zieleni na osiedlu. Trzeba mieć na uwadze ludzi, których nie stać na wysoki standard przy wynajmie. ALe nie można pozwolić sobie by na tym tracić. Wynajem mieszkań zawsze będzie dobrą inwestycją. Nawet jeśli weźmiemy mieszkanie w kredycie, to wysokość wynajmu spokojnie pokryje ratę kredytu.

Też zgadzam się, że na nieruchomościach można naprawdę sporo zarobić tylko kwestia właśnie rozeznania rynku, bo nie każda inwestycja dewelopera jest udana chociaż pozornie na taką wygląda, a później się okazuje, że w okolicy coś się zmienia i już spada zainteresowanie i cena mieszkania. Są firmy doradcze w tym zakresie, sam kontaktowałem się z http://www.k2assetmanagement.pl/bo interesuje mnie zakup mieszkania w warszawie i oni mają konkretną wiedzę. Wiedzą, gdzie będą inwestycje mieszkaniowe, znają plany zagospodarowania przestrzeni i bardzo precyzyjnie doradzają gdzie i kiedy kupić. Ja im ufam i już niedługo kupię mieszkanie z ich polecenia. Sądzę, że niedługo po zakupie wartość nieruchomości będzie o ok 10 proc droższa już na starcie :D

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...