Skocz do zawartości

księgowość online czy oprogramowanie?

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 15:14

Witam.
Szukam alternatywy do prowadzenia księgowości w swojej firmie. Jako że nie jest ona duża chciała bym sama zająć się tym i nie zatrudniać dodatkowych osób. Zastanawiam się nad księgowością online ale może jednak jakieś tańsze oprogramowanie. Słyszał ktoś może o SAGE Symfonia Start? Ponoć niedrogie oprogramowanie, a na początek rozrostu firmy może bardzo pomóc w uporządkowaniu rachunkowości firmy.

#2 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 10:28

Nigdy w życiu online. Dokumenty swojej firmy powinno się przechowywać na własnym dysku. To jest dużo bezpieczniejsze. Sage Start przechowuje wszystkie dane na lokalnym komputerze, także zawsze masz do nich dostęp. W razie czego tworzysz back up danych. Cena nie jest wygórowana, nawet z oferowaną gwarancją, także zdecydowanie można sobie pozwolić na takie oprogramowanie nie tnąc innych kosztów. 

#3 GogLLo

GogLLo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 02:05

Jeśli nie chcesz zatrudniać osoby na etat, to może biuro rachunkowe? ceny są raczej niewielkie, a przynajmniej większa pewność, że wszystko jest zrobione jak należy;)

#4 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 17 listopad 2015 - 11:46

Jaka liczba pracowników ? Prowadzenie księgowości własnej firmy nie jest trudne, ale trzeba mieć do tego cierpliwość. Mogę polecić dobre programy, ale muszę znać więcej szczegółów.

#5 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 14:53

Praktyczne rozwiazanie. TEż korzystamy

#6 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 12:34

Cierpliwości to akurat mi nie brakuje ;) w tym momencie w firmie zatrudnionych jest 6 osób, także z tego co czytałam Symfonia Start była by odpowiednia. 2 miesiące korzystałam z pomocy biura rachunkowego, ale przy takiej ilości dokumentacji jaką mam u siebie jest to po prostu nie opłacalne.

#7 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1760 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 16:52

Tzn. wiele zależy od systemu jaki posiada dana firma, dochodzi kwestia dostępności księgowych, ich kompetencji. Czy faktycznie są w stanie doradzić, czy się znają dostatecznie na poszczególnych tematykach. Najlepiej po prostu będzie odpalić demo takiego systemu - http://taxcare.pl/pr.../system-online/i na takiej podstawie oceniać. W sumie to sami musicie powiedzieć, czego na dobrą sprawę potrzebujecie.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#8 edytkoo

edytkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 10 grudzień 2015 - 16:57

Chyba sporo też zależy od tego jaki rodzaj masz działalności.

#9 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2015 - 15:12

Właśnie jestem w trakcie sprawdzania wersji testowej Symfonii Start. + znajoma doradziła mi żeby uzupełnić pakiet o możliwość zarządzania handlem. Na pierwszy rzut oka wydaje się być ok, ale mam do końca roku jeszcze trochę czasu. Jeśli chodzi o działalność to prowadzę mini market z upominkami. 

#10 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 11:11

Księgowość online, to teraz bardzo popularne i efektywne rozwiązanie. Są nawet takie specjalne programy aktywizacyjne, poczytaj sobie o tym na http://samodzielnawi...la-nowych-firm/ , to nie jest trudne, jak już kilka razy się rozliczysz to zobaczysz, że to wszystko jest do opanowania :) 

#11 szczypiorek88

szczypiorek88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 14:58

Odradzam online, wiecznie są z tym problemy :P

#12 Alicjaa

Alicjaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 12:14

Szczypiorek jakie problemy napotkałaś online? I z jakiego programu przede wszystkim korzystałaś? Ja mam MKsiegowa i złego słowa nie powiem, a wręcz przeciwnie. Myślę zatem że wszystko zalezy od chęci i ilości pracy - jakbym zarządzała dużą, wielodziałową firmą to raczej ciężko wszystko samodzielnie, ale przy mniejszych i średnich firmach to duże ułatwienie :) Począwszy od kosztów! przez stały dostęp do dokumentów (dla mnie to duży plus, chociaż widzę zdania różne na ten temat) i naprawdę sprawną obsługę - resumując fajna sprawa! 

#13 Guest_ksiegowy

Guest_ksiegowy
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 07:43

Nigdy nie wrócę do programu, który trzyma dane na lokalu. Lapka mi ukradli a kopię zapasową miałem sprzed miesiąca. Kilka dni wprowadzalem dane od nowa. Koszmar.
Udało mi się w tym roku zmigrowac na program online.

#14 Guest_Kazimierz

Guest_Kazimierz
  • Goście

Napisano 22 listopad 2016 - 13:14

Nigdy nie wrócę do programu, który trzyma dane na lokalu. Lapka mi ukradli a kopię zapasową miałem sprzed miesiąca. Kilka dni wprowadzalem dane od nowa. Koszmar.

Dane z Symfonii kolego możesz przechowywać w chmurze. Także back'upy są i bezpieczniejsze i jest to wygodniejsze dla użytkownika. A do tego teraz oferują możliwość generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego, co już daje im sporą przewagę, bo teraz skarbówka będzie pukać do drzwi każdego przedsiębiorcy. 

#15 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 15 maj 2017 - 14:47

Na eNakaz nie pobierają prowizji od ściągania, ani zaliczki na windykację.

#16 inagpe

inagpe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 14 lipiec 2017 - 13:43

Najlepiej robić backupy, dane w chmurze i część stacjonarnie, oczywiście dobrze zabezpieczone. W kwestii tradycyjnego oprogramowania dla Firm to polecam skontaktować się z Firma Interfeo, www.interfeo.com. Opracują dla Was optymalne rozwiązanie.

#17 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 14:33

Tutaj problemem nie był program tylko bezmyślność użytkownika. Jak można w tak istotnych tematach dopuścić do tego aby kopia była aż sprzed miesiąca? Nie ma znaczenia czy dane są lokalnie czy w chmurze. Jeśli w chmurze to trzeba wymagać od zarządcy częstego robienia backupów.

U nas w niewielkiej firmie kopia wszystkich baz danych i programów robi się codziennie. I to conajmniej w dwóch miejscach (dysk zewnętrzny i płytka).

Ludzie, myślcie trochę! Żaden program tego za was nie zrobi!

#18 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 15:26

Witam.
Szukam alternatywy do prowadzenia księgowości w swojej firmie. Jako że nie jest ona duża chciała bym sama zająć się tym i nie zatrudniać dodatkowych osób. Zastanawiam się nad księgowością online ale może jednak jakieś tańsze oprogramowanie. Słyszał ktoś może o SAGE Symfonia Start? Ponoć niedrogie oprogramowanie, a na początek rozrostu firmy może bardzo pomóc w uporządkowaniu rachunkowości firmy.

Hej, jeśli szukasz rozwiązania, dzięki któremu będziesz mogła działać na własną rękę, sprawdź sobie ofertę od RESET2. Programy są intuicyjne i często aktualizowane, więc być może przypadną Ci do gustu. 

#19 olsa99

olsa99

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 06:43

Myśłę, że dużo lepiej oprogramowanie powinno się sprawdzić. Jednak jak masz coś na swoim komputerze to będzie to pewniejsze ;) Ja mogę wam polecić rozwiązania dla firm od Sid Group . Pomogą wam zautomatyzować wiele procesów w waszych firmach. Na pewno będziecie zadowoleni

#20 GrupaTR

GrupaTR

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:42

online zawsze stwarza możliwości konsultacji, z programem trudno pogadać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych