Skocz do zawartości

Zdjęcie

Firma na ryczalt,VAT zwolniony i VAT UE

vat ue vat zw ryczałt

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 anka86

anka86

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 18:49

Witam mąż ma firmę na ryczałt 5,5%,VAT ma zwolniony i teraz otrzymał VAT EU dla zagranicznych klientów,mąż większość będzie zagranicą i mam parę pytań

1.Czy można sobie jakoś odliczyć podróże do potencjalnego klienta?

2.W ewidencje wyposażenia wpisałam mu art.biurowe zakupione na cele firmy i maszyny ,które posiadał przed rozpoczęciem działalności uwzględniając ich rzeczywistą wartość(nie przekracza ona 1500zł) i drukarkę .Czy lepiej to wpisać w środki trwałe?

3.Jakie muszę wypełnić mu jeszcze dokumenty oprócz podatku dochodowego,ZUS i PIT 36 ?

4.Czy przy rozliczeniu PIT 36 mąż będzie mógł sobie jeszcze coś odliczyć?

5.Czy samochód muszę uwzględnić w dokumentację jeśli służy na razie tylko do celów prywatnych?

6.W Zus-ie dowiedziałam się jeszcze,że trzeba mieć 25% wykonywania pracy w Polsce  i 75% w np.Niemczech ,jak to zrobić(chodzi o Polskę) jak mąż ma firmę nie w miejscu zameldowania tylko zamieszkania i nie może w miejscu zamieszkania wykonywać tej pracy?

Z góry dziękuje za pomoc

#2 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 21:18

Skoro jesteś na ryczałcie bez vatu to na koniec roku wypełniasz PIT 28 a nie PIT 36. W ryczałcie nie można sobie odliczać kosztów. Od przychodu odprowadzasz 5,5% (budowlanka) do skarbówki i ewentualne pomniejszasz o składkę ZUS. Na ryczałcie nie możesz rozliczyć się z mężem. Mąż rozlicza się sam. Srodki trwałe są od 3500 netto.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vat ue, vat zw, ryczałt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych