Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca za granicą

wróć do serwisu Księgowość 80 odpowiedzi w tym temacie

#41 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 grudzień 2016 - 19:40

Ja przez kilka lat pracowałem za granicą, głównie sezonowo. Przygotowując sie do wyjazdu były mi potrzebne rożne kursy językowe, pomogły mi bardzo. Więc jak ktoś chce wyjechać - język to podstawa

no i super poligloto☺

#42 aneta33

aneta33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 22:34

A w jaki sposób rozliczacie podatek za pracę za granicą? Samodzielnie czy z pomocą firm? Wiem że są takie jak np. http://euro-punkt.pl albo http://ecpodatkowe.pl - jakie są doświadczenia osób wyjeżdżających do pracy za granicę? smile.png

Moim zdaniem tylko z pomocą fachowej firmy. Są to jednak podatki, jeśli nie znasz prawa danego kraju, to jest ryzyko, że coś źle wyliczysz, moim zdaniem gra nie warta świeczki :) Zwłaszcza, że fachowych firm nie brakuje i można skorzystać z pomocy. 

#43 Guest_zureck

Guest_zureck
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 21:13

Ja jak zaczynałam pracę za granica, to z agencją, ej job, wyjechałam opiekować się starszymi w Niemczech, dwa lata tak spędziłam i w sumie na start agencja to bardzo dobra opcja, wszystko ogarniają, fajnie płącą, nic nas po prostu nie zaskoczy :) 

#44 anigrama

anigrama

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:39

Generalnie ofert pracy za granicą jest wciąż bardzo dużo, głównie praca fizyczna, produkcja, zbiory - można bez problemu znaleźć na takich portalach jak praca Niemcy, praca Belgia, praca Norwegia czy praca Holandia

#45 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 06 lipiec 2017 - 17:53

A czy ktoś pracował albo pracuje za pośrednictwem agencji pracy https://www.opiekunki.aterima.pl/ jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Od pół roku nie mogę znaleźć pracy, jestem po studium opiekuńczym. I tak sobie pomyślałam, żeby tam do pracy wyjechać. Z tego co wiem to zarobki w Niemczech dla opiekunek są dość wysokie. Ktoś może podzielić się opinią na ten temat? 

#46 bayla31

bayla31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 15:43

Generalnie ofert pracy za granicą jest wciąż bardzo dużo, głównie praca fizyczna, produkcja, zbiory - można bez problemu znaleźć na takich portalach jak praca Niemcy, praca Belgia, praca Norwegia czy praca Holandia

Dokładnie, ofert pracy jest wciąż bardzo dużo. Najczęściej dotyczą pracy fizycznej. Specjaliści znający języki mogą też liczyć na rekrutację do zagranicznych firm. Na pewno znajomość języka jest tutaj kluczowa, bez tego nie można niestety liczyć na intratne stanowisko. 

#47 aleksandrace

aleksandrace

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 11:01

Przy przygotowaniach do wyjazdu zagranicznego warto zadbać o ubezpieczenie oraz o to, czego tak naprawdę wymaga pracodawca. Czasami sam dojazd do pracy może być nieopłacalny i nie kalkulować się z faktem, że mamy być wypoczęci i wydajni w pracy. 

#48 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 lipiec 2017 - 21:55

" kalkulować się z faktem"? Po jakiemu to? :)

#49 jorrgus

jorrgus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 14:22

Ja szukalem pracy za granica z pomoca http://grupanoproblem.pl/. Cały zcas byli ze mna w kontakcie, wiedzialem, ze wsyzstko idzie super i jestem z tej pracy naprawde zadowolony :)

#50 rerum

rerum

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 16:16

To prawda, jest wiele ogłoszeń i do różnych krajów można pojechać "za groszem", który kraj wg Was jest najlepszą opcją na wyjazd? Jakie macie doświadczenia?  

#51 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:29

ja bym taką opcję wzięła jako ostateczną ostateczność, wolałbym jednak zostać w kraju.

#52 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 353 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 11:16

U mnie tak samo. Jak nie muszę, to się za granicę nie przeprowadzam.

#53 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 07:23

ja uważam, ze warto szukać pracy w Polsce bo nie jest tak tragicznie, jak było kiedyś.

#54 majka3131

majka3131

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 14:39

To fakt, ale niektórzy wciąż muszą wyjeżdżać, aby móc dobrze zarobić. Np. w Niemczech jest sporo pracy, wystarczy spojrzeć na http://www.punktprac...cy-oferty-pracy

#55 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 15:02

w Polsce też można dobrze zarobić, wystarczy tylko dobrze poszukać.

#56 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 02 październik 2017 - 09:05

Jeśli chodzi o rynek niemiecki, to faktycznie możliwości. Ze znajomością angielskiego i podstaw niemieckiego, można sporo zarobić, zawsze warto spróbować.

#57 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 02 październik 2017 - 14:45

najpierw warto poszukać opcji w Polsce, a dopiero potem zapatrywać się na oferty zagraniczne.

#58 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 31 październik 2017 - 13:18

Jasne,że tak.Ale jeśli ktoś szuka pracy za granicą to znaczy, że nie znalazł satysfakcjonującego zatrudnienia w kraju. Prosta sprawa. Praca za granicą tak na marginesie ma wiele plusów

zdobycie doświadczenia

poprawa umiejętności językowych

dobre zarobki

polecam Szwajcarię. Pracy jest sporo, płąca bardzo wysoka. Jednakże szukajcie kontaktu bezpośrednio z pracodawcami szwajcarskimi. Na przykład tutaj:

https://cvspot.pl/

Pośrednicy pobierają duże pieniadze. 

#59 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 10:01

podziwiam ludzi którzy potrafią wyjechać i zostawić wszystko za sobą. Ja bym nie potrafiła.

#60 Maia

Maia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 09:56

Pracowałam za granicą, ale tylko sezonowo i czasem za tym tęsknię. Praca była dość ciężka fizycznie, ale szefostwo bardzo w porządku i atmosfera wynagradzała trudy, a kasa też się zgadzała. Chętnie wyjechałabym za granicę na rok czy dwa, ale na pewno nie na stałe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych