Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe

wróć do serwisu INFOR.pl 47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 12:13

Każdy właściciel nowopowstałej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności szuka dobrego biura rachunkowego. Pomoc księgowa jest najlepszym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją karierę z własną działalnością gospodarczą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już długo na rynku a jego rozliczenia księgowe są coraz bardziej skomplikowane. Tylko jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Powrót do artykułu: Jak wybrać dobre biuro rachunkowe

#2 Guest_Piotr - stały czytelnik

Guest_Piotr - stały czytelnik
  • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 12:13

Jestem stałym czytelnikiem platformy i jestem zaskoczony iż nazwano ekspertem biuro rachunkowe, które jest na Polskim rynku zgodnie z zamieszczonym wpisem do ewidencji działalności gospodarczej na platformie CEIDG od września 2015 roku. Gratuluje współwłaścicielce Biura Progres Pani Monice Białobrzewskiej napisania artykułu na podstawie jej wieloletniego doświadczenia w usługach księgowych, na pewno od września 2015 roku sporządziła Pani samodzielnie kilkanaście przekształceń indywidualnych działalności w spółki zoo oraz parę lat robiła Pani sprawozdania finansowe korporacyjnych spółek. Nie nazywajmy osób które nie posiadają wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu księgowości ekspertami, bo niedługo poloniści będą prowadzić księgowość.Chyba wszyscy możemy podziękować za teoretyczne dobre rady i na pewno nie omieszkam zweryfikować tak dużego doświadczenia, a ponieważ sam jestem autorem wielu publikacji na tle rachunkowym chętnie poświęcę swój cenny czas na odwiedzenie tego nowo powstałego biura rachunkowego, zweryfikowania umiejętności właścicieli, ciekawe czy okażą mi całą dokumentację o której mowa w tym artykule, pochwalą się wieloletnią stałą kadrą swojego biura, ogromem zbudowanej firmy, a może zauważę tylko dyplom magistra - teoretycznego i kilka teoretycznych szkoleń. Jeśli rzeczywiście właściciele mają udokumentowane kilkuletnie praktyczne doświadczenie w ewidencji księgowej spółek to chylę czoło. Wybierając biuro rachunkowe poprośmy właścicieli o świadectwa pracy, listy pochwalne, rekomendacje od byłych pracodawców czy zleceniodawców. Nie zwracajmy uwagi na studia czy szkolenia bo to tylko teoretyka którą każdy może zdobyć po przeczytaniu paru artykułów.

#3 Guest_Monika Białobrzewska

Guest_Monika Białobrzewska
  • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 14:15

To przykre, że posługuje się Pan nieprawdziwymi danymi powstania naszej spółki. Dlaczego nie napisał Pan że działamy od "wczoraj"? Konkurencję widocznie bardzo zabolało, że pracownik który od nich odszedł zaszedł samodzielnie tak daleko. Ale żeby zaprezentować sobą tak wysoki poziom... Gratuluję. Proszę nie pisać o moim doświadczeniu bo pan nie ma o tym pojęcia, więc proszę się nie wypowiadać. Proszę również nie podważać kompetencji portalu INFOR, bo to portal sprawdza poprawność umieszczanych przez siebie informacji. Pisze Pan żeby nie zwracać uwagi u księgowych na ich studia? Nie będę tego komentowała... Proponuję nie kontynuować swoich żenujących komentarzy, przypominam że to nie moje biuro opisałam w artykule a kwestie na które klient powinien zwracać uwagę. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości dotyczące mojej osoby, bo to ja się podpisałam pod artykułem, to jak najbardziej zapraszam do naszego biura, który oddział Pan wybiera na spotkanie? Proszę podpisać się imieniem i nazwiskiem, bo jest Pan zupełnie niewiarygodny.

#4 Guest_Artur B

Guest_Artur B
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 15:35

Już po pierwszej rozmowie w biurze rachunkowym powinniśmy odnieść wrażenie na temat tego, czy firma jest kompetentna i czy warto jej powierzyć swoje finanse i "papiery". Najlepiej wybrać firmę, która oferuje szeroki wachlarz usług, żeby mieć wszystko "pod jednym dachem". Jeżeli ktoś jest z Trójmiasta to polecam biuro Rabat, korzystam z ich usług już od 3 lat.

#5 Guest_Tadej

Guest_Tadej
  • Goście

Napisano 21 listopad 2015 - 19:52

Ja znalezlem biuro rachunkowe na www.sumiennyksiegowy.pl Mam tam dostęp do biur rachunkowych w całej Polsce i mam profesjonalną wyszukiwarkę.

#6 Guest_krakus

Guest_krakus
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2016 - 22:33

Uważam, że w obecnych czasach lepiej rozliczać się internetowo . Od początku swojej działalności rozliczam się online, w superskięgowej. Jest to bardzo wygodne, ponieważ wysyłam skany dokumentów, które są później rozliczane. W razie problemów mam stały kontakt telefoniczny bądź mailowy. Sporym udogodnieniem jest też aplikacja do wystawiania faktur, pracuję sporo w terenie, także taką fakturę mogę wystawić od ręki.

#7 Mowas

Mowas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 19 luty 2016 - 19:22

Szukasz biura rachunkowego ? Nie ma potrzeby przeglądać całego internetu :-).
Ponad 12 tys. biur rachunkowych w całym kraju, około 400 miast. Przeglądaj oferty w jednym miejscu, prosto, wygodnie i bez stresu. Wybierz najlepsze biuro w swojej okolicy.
http://www.dobre-biuro-rachunkowe.pl

#8 Guest_Iceman

Guest_Iceman
  • Goście

Napisano 28 luty 2016 - 18:17

Polecam Tax Support z Wrocławia. Rozliczam się internetowo, żadnych problemów. Namiar na nich www.tax-support.pl

#9 Guest_Monika_sales

Guest_Monika_sales
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 16:15

ja współpracuję z www.ascs-consulting.pl dbają, doradzają, przypominają, wszystko to czego mi brakowało w poprzedniej współpracy. Więcej się przejmują formalnościami niż ja sama : ) w pełni zasługują na polecenie

#10 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 08:25

Artykuł się przyda bo zakładamy z kumplem firmę w Warszawie.. Jakby ktoś potrzebował sprawdzonego biura rachunkowego z Łodzi to polecam M-A. Szybko, tanio i rzetelnie =)

#11 Matinfo

Matinfo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 14:29

Przy wyborze księgowych zazwyczaj najbardziej zwraca się uwagę na polecenia przez znajomych :)

#12 Guest_Nenna

Guest_Nenna
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:42

Ja się w pełni zgadzam z tym twierdzeniem, że od znajomych. MOje obecne biuro Quality Dot polecił mi właśnie znajomy który wcześniej zaczął z nimi wspólpracę.

#13 Guest_arkadiushh

Guest_arkadiushh
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2016 - 17:52

A możesz podać jakieś konkretny? W sensie jakie stawki i za jakie usługi?

#14 Guest_Olp0

Guest_Olp0
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 14:21

Zwracałem uwagę nie tylko na cennik, ale także na podejście do klienta. Dlatego dzwoniłem do biur które wstepnie mnie interesowały i orientowałem się jakie mają zasady, czy są przyjaźnie nastawieni itp. Zdecydowałem się z tych wzgledow na biuro duet z łodzi i wszytsko jest prowadzone z dużą dbałością i rzetelnością.

#15 Guest_bono

Guest_bono
  • Goście

Napisano 11 maj 2016 - 11:50

Poczytałem opinie, popytałem znajomych aż w końcu odwiedziłem Kancelarię Doradztwa Podatkowego Kasprzyk i Niziołek w Sosnowcu i sam się o tym przekonałem:)

#16 Guest_Leszka

Guest_Leszka
  • Goście

Napisano 14 maj 2016 - 17:42

Zainteresowała mnie ta informacja o Quality Dot. Na stronie znalazłam info o zniżkach na usługi, ale nie ma o tym jakie one moga być. Coś wiecie?

#17 Guest_lucvsss

Guest_lucvsss
  • Goście

Napisano 23 maj 2016 - 13:45

W momencie, kiedy planowaliśmy większą inwestycję i potrzebne były dodatkowe środki dużo nam pomogło biuro Sastax -www.sastax.pl. Chodziło o przygotowanie całej dokumentacji dla banku w kwestii kredytu pod inwestycję. Dokumentacja spełniła w stu procentach wymogi formalne i szybko dostaliśmy potrzebne pieniądze. Ich mogę rekomendować.

#18 T85

T85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 23 maj 2016 - 14:07

Można wybrać biuro, można się opierać na "darmowych" programach, a można w końcu wykupić licencję od sprawdzonego i wiarygodnego partnera, i mierzyć się z tym samodzielnie - oczywiście wszystko zależne od wielkości firmy, ilości pracowników, ilości dokumentów, itp, itd. IMO teraz na rynku jest dostępnych tak dużo rozwiązań, że klienci mogą przebierać w ofertach, i bardzo dobrze. Ja akurat korzystam z programów od RESET2, mają kompleksową ofertę, która w pełni zaspokoi potrzeby firmy. 

#19 Guest_darekk

Guest_darekk
  • Goście

Napisano 27 maj 2016 - 21:38

Ja zwracałem uwagę na doświadczenie w tym nie tylko ile mieli klientów ale też i jakich. Cena wiadomo że podstawa. No i ważne było też tzw. pierwsze wrażenie. Na szczęście trafiłem dobrze. Zresztą jak ktoś jest z Rybnika to polecam biuro rachunkowe Bilans.

#20 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2016 - 11:19

Przy ostatniej kontroli skarbówki okazało się ze moja księgowa robi koszmarne błędy. Kosztowało mnie to sporo pieniędzy i nerwów. Na moje biuro rachunkowe trafiłem z polecenia mojego dobrego kolegi. Pan Jacek z Conacc pokazał mi ile straciłem przez stara księgową. Teraz powoli wychodzę na prostą. Polecam szczerze Conacc z Katowic. Ludzkie podejście i ogromna wiedza.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych