Skocz do zawartości

Zdjęcie

pierwsza praca a urlop!!!!

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Felicity

Felicity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 15:28

Witam

Zatrudniamy pracownika na umowę o pracę od 6 listopada do 5 grudnia 2015r. Jest to jego pierwsza praca. Czy należy mu się w okresie zatrudnienia urlop? Pierwszy urlop w wymiarze 1,66 dnia nabędzie 5 grudnia, ale to będzie jego ostatni dzień zatrudnienia. Mam dylemat. Pomóżcie....

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8824 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 18:21

należne 1,66.. dnia, wypłacasz ekwiwalent

#3 Felicity

Felicity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 11:30

głupie są te nasze przepisy....

A może zatrudnić go np. do 6 lub 7 grudnia tak, żeby zdążył wykorzystać ten urlop?

#4 Felicity

Felicity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 13:46

ponawiam

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 21:14

Musi potwornie dużo zarabiać ten pracownik, że szkoda Ci pieniędzy na wypłatę ekwiwalentu.

#6 Felicity

Felicity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 08:59

niestety to nie ode mnie zależy. Jesteśmy samorządem gminnym i tutaj decyduje Pani Skarbnik....

Już nie raz obrywałam za to, że pracownik, który był na urlopie przed zakończeniem umowy doniósł zwolnienie lekarskie i trzeba było mu wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Więc tak się u Nas sprawy mają.....

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 10:28

niestety to nie ode mnie zależy. Jesteśmy samorządem gminnym i tutaj decyduje Pani Skarbnik....

Już nie raz obrywałam za to, że pracownik, który był na urlopie przed zakończeniem umowy doniósł zwolnienie lekarskie i trzeba było mu wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Więc tak się u Nas sprawy mają.....

Szkoda, że nie możesz powiedzieć PANI SKARBNIK, jaką jest idiotką. Nie wypłać ekwiwalentu, to pracownik odwoła się do sądu pracy i wtedy PANI SKARBNIK poniesie jeszcze większe straty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych