Skocz do zawartości

zatrudnić pracownika czy outsourcing

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_maria644

Guest_maria644
  • Goście

Napisano 27 październik 2015 - 11:17

Witam, mam zasadnicze pytanie – co się bardziej opłaca dla przedsiębiorcy, który zatrudnia 10 osób – Kadrowa – księgowa z zewnątrz czy utworzenie etatu w firmie?

#2 makelele

makelele

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 październik 2015 - 17:13

Powyżej 10 osób lepiej pomyśl o utworzeniu etatu ;)

#3 Guest_Violet

Guest_Violet
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 22:40

a ja jestem zdania, że jednak outsorucing będzie lepszy. Ale to tylko moje osobiste zdanie bo sam korzystam z takich usług u Impel Business Solutions i bardzo dobrze mi się to kalkuluje. Jednak jeśli się zdecydujesz na zatrudnienie własnej księgowej to oni też mogą ci pomóc przy rekrutacji

#4 grafolog123

grafolog123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 12:04

Możesz stworzyć etat, ale też weź pod uwagę, że konieczne będzie zakupienie odpowiedniego oprogramowania, na przykład takiego jak to- program kadrowo płacowy. To jednak zrozumiałe, że nie możesz wszystkiego robić samodzielnie- zatrudnienie pracownika jest tutaj najlepszym wyjściem. 

#5 Guest_Emil

Guest_Emil
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:35

tyle się mówi o outsourcingu i nie bez przyczyny. Jest masa zalet korzystania z takiego rozwiązania. Zobacz sobie np. jak Impel oferuje swoim klientom usługi dla firm i jak można dobrze na tym wyjść

#6 M&M Księgi Rachunkowe

M&M Księgi Rachunkowe

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2016 - 12:01

Wszystko zależy jaki obrót ma firma i czy może sobie pozowlić na księgową. Czasy idą w outsourcing ze względu na mniejsze procedury niż przy zawieraniu umowy o pracę. Druga sprawa to dostępność praktycznie 24/h 7 dni w tygodniu. Nie ma sytuacji, że zbliża się rozliczenie i księgowa chora itp. 
Następna sprawa - odpowiedzialność. 

M&M Księgi Rachunkowe - Biuro Rachunkowe w Warszawie

#7 malimali

malimali

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:17

Outsourcing ma wiele plusów, ale od pewnego momentu jest nieopłacalny... Warto byłoby przeliczyć dokładnie koszty.

#8 Dobrosława

Dobrosława

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 maj 2016 - 10:25

Moim zdaniem dużo taniej wyjdzie outsourcing i z pewnością jest wygodniejszy. Jednak wszystko zależy od obrotów firmy i czy możesz sobie pozwolić na zatrudnianie etatowych pracowników. Osobiście polecam zrobić rekonesans po biurach rachunkowych i przeliczyć co bardziej się oplaca. 

Ja dla mnie korzystniejsza opcja to biuro rachunkowe, ale sam musisz dokładnie przeanalizować co w perspektywie bardzo jest opłacalne dla Twojej firmy. 

#9 Daria32

Daria32

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 26 maj 2016 - 20:54

Zależy od wielkości firmy, ale faktycznie jeżeli masz małą firmę, a nie mikro to zalecam utworzenie etatu, jeśli zaś nie masz 10 pracowników to lepiej outsourcing. 

Breloki szatniowe www.wisplast.pl

#10 Emmu25

Emmu25

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 06:30

Myślę, że wszystko zależy od branży i liczby obsługiwanych klientów przez firmę. Przeanalizuj ile dokumentów księgowych miałeś do tej pory i ile to kosztowałoby w zewnętrznej księgowości. Z księgowością zewnętrzną często można się w różny sposób rozliczać ... od liczby dokumnetów, stały abonament.

Emmu

#11 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 09:35

Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing w różnych kwestiach związanych z prowadzeniem firmy. Niesie on bowiem ze sobą spore korzyści biznesowe. Są na rynku firmy takie jak ta http://www.archidoc.pl/, które zajmują się zarządzaniem dokumentami i obsługą back-office. W ramach outsourcingu również o takich usługach warto pomyśleć.

#12 Guest_Kazio

Guest_Kazio
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2016 - 21:21

ja jestem jednak za outsourcingiem. Może dlatego że sam z niego korzystam i w moim przypadku jest to impel business solutions

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych