Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy należy zmienić opony letnie na zimowe?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49322 postów

Napisano 23 październik 2015 - 16:33

Zmiana opon z letnich na zimowe nie jest powszechnym obowiązkiem w Polsce. Warto jednak ją wykonać z uwagi na na swoje i innych użytkowników drogi bezpieczeństwo.

Powrót do artykułu: Kiedy należy zmienić opony letnie na zimowe?

#2 Guest_Deniss

Guest_Deniss
  • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 16:33

Ja w tym roku zdecydowałem się na zakup i wymianę kompletu opon w ASO. Mam Focusa i za jedną oponę z montażem zapłaciłem 219zł.

#3 Guest_Elmek

Guest_Elmek
  • Goście

Napisano 25 październik 2015 - 22:32

U mnie to wygląda tak, że wymieniam gdzieś w połowie listopada lub początkiem grudnia. Ja mam z kolei forda KA, ale w ASO jeszcze nie wymieniałem. Drogo jakoś wychodzi w autoryzowanym serwisie, czy nie jest tak tragicznie?

#4 Guest_Sandman

Guest_Sandman
  • Goście

Napisano 26 październik 2015 - 00:51

Ja to się nie wybierałem w ogóle do ASO, bo wszyscy mówili, że drogo. Ale sprawdziłem ostatnio z ciekawości ich cennik dla porównania ze znajomymi serwisami i wychodzi na to, że niekoniecznie. No sami zobaczcie czy nie tanio bit.ly/1ho4KMl ja w okolicy taniej nie znajdę a przy okazji przekonam się czy warto, bo nie korzystałem jak dotąd.

#5 Guest_Elmek

Guest_Elmek
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 22:01

Mi też wszyscy mówili, że drogo, dlatego się nawet trochę zdziwiłem jak zobaczyłem ceny. W ogóle to wypadałoby jakoś przygotować samochód do zimy, nawet nie wiem w jakim stanie mam hamulce.

#6 Guest_Sandman

Guest_Sandman
  • Goście

Napisano 30 październik 2015 - 16:26

Elmek, ja bym zrobił przegląd przed zimą jednak, bo możesz nawet nie wiedzieć, że coś tam jest nie tak pod maską. Tym bardziej, że w ASO masz przegląd za raptem 279 zł. To nie jest wygórowana cena za bezawaryjną jazdę i bezpieczeństwo na drodze.

#7 Clomer

Clomer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 03:48

W ASO to nieraz mniej sie znają jak w zwykłym warsztacie.

#8 adrian4

adrian4

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 16:44

Trzeba mieć jakiś zaufany zakład, bo kilka razy zdarzyło mi się, że nie chciało im się dokładnie wyważyć koła.

Najlepsze, najtańsze oc - zestawienie

#9 Guest_Balbina

Guest_Balbina
  • Goście

Napisano 08 listopad 2015 - 18:38

Clomer - to nie jest prawda! 

kiedyś miałam ogromny problem z autem i tylko w aso mi pomogli. a wcześniej zostawiłam majątek u osiedlowych bogów mechaniki :/ jeden mówił, że chłodnica, drugi że w ogóle silnik do wymiany, a okazało się że to malutka pierdoła. tylko wystarczyło mieć wiedzę o konkretnym modelu auta, której często pan Mietek nie ma.. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych