Skocz do zawartości

Zdjęcie

OC dla młodego kierowcy

ubepzieczenie oc młody kierowca auto ubepzieczenie samochód

56 odpowiedzi w tym temacie

#41 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów

Napisano 05 październik 2017 - 11:59

A ja tam wybrałem ofertę firmy Gothaer i jestem jej wierny od kilku lat. Nawet dla młodych kierowców mają przewidziane fajne zniżki, a przecież w większości towarzystw ubezpieczeniowych młody kierowca jest traktowany jak piąte koło u wozu.  Bo niedoświadczony, nawet jak prawko ma już kilka lat i nigdy nie był notowany przez policję. A wierność ubezpieczycielowi popłaca, bo mozna liczyć na fajnę ofertę. Ja na przykład niedawno zdecydowałem się na Auto Assistance Plus - https://www.gothaer....assistance-plus

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 12:57

Młodzi z reguły płacą więcej.Warto w  jakiejś multiagencji np. cuk zobaczyć który ubezpieczyciel najtańszy.

#43 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2018 - 14:23

Albo sprawdzić na kalkulatorze cuk.Porównuje polisy wielu TU.

#44 marfi12

marfi12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 15 wrzesień 2018 - 08:22

Cuk to bardzo dobra porównywarka. Pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset zł na ubezpieczeniu

#45 lithery

lithery

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 10 październik 2018 - 09:18

W jaki sposób ktoś kto niedawno zdał prawo jazdy, nie ma jeszcze 19 lat, może obniżyć koszta ubezpieczenia samochodowego?

#46 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 11 październik 2018 - 06:04

W jaki sposób ktoś kto niedawno zdał prawo jazdy, nie ma jeszcze 19 lat, może obniżyć koszta ubezpieczenia samochodowego?

Nie ma zbyt wielu możliwości. Jedną ze sprawdzonych opcji jest np poszukanie jakiegoś współwłaściciela który posiada wszystkie możliwe zniżki OC. Wówczas przy podpisywaniu kupna sprzedaży, należałoby dodać współwłaściciela, który posiada wszystkie możliwe zniżki. Oddajemy w ten sposób 50% auta, ale zyskujemy jakieś 50% zniżek - tak mniej więcej.

W celu znalezienia możliwie jak najtańszego OC, proponuję sprawdzić sobie jeszcze tutaj: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc

#47 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 22 październik 2018 - 07:00

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy? Hm, naturalnie warto jest sprawdzić jak największą liczbę opcji. Poszukaj szczególnie tam, gdzie dostępny jest kalkulator, który pomaga w obliczeniach potencjalnej składki – taki, jak na przykład jest tutaj: https://kalkulator.m...mtu24pl/vehicle . Na pewno da to nieco większe pojęcie na temat tego, jak prezentuje się dana oferta oraz pomoże w porównaniu jej z innymi.

#48 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1000 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 10:48

Teraz nigdzie nie ma tanio, niestety. Ciągle są jakieś podwyżki. Na https://hotmoney.pl/...-po-podwyzkach/ można przeczytać jak aktualnie wygląda sytuacja ubezpieczeń OC dla kierowców.

Always look on the bright side of life!

#49 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 631 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 12:50

Nie wiem jak inne osoby, ale osobiście wychodzę z założenia, że w przypadku OC, biorę zwykle te najtańsze oferty. Jestem w stanie trochę wiecej dopłacić, pod warunkiem, że dorzucą mi jakiś pakiet nnw, assistance typu opony - czyli pomoc w przypadku gdy coś się zepsuje w obcym miejscu.
Wydaje mi się, że dobrą robotę pod tym względem wykonują te wszystkie porównywarki ubezpieczeniowe jak www.superpolisa.pl

#50 Guest_Tamara

Guest_Tamara
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2019 - 14:21

Niestety tanie oc + młody kierowca niestety się nie łączą. Trzeba naprawdę zapłacić sporą kwotę za samo oc 

#51 Guest_Rado

Guest_Rado
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 09:59

Niestety tanie oc + młody kierowca niestety się nie łączą. Trzeba naprawdę zapłacić sporą kwotę za samo oc 

Bez przesady. Owszem, ceny u topowych ubezpieczycieli są ogromne, ale nie zapominajmy, że nie tylko oni istnieją na rynku.

#52 Guest_Tamara

Guest_Tamara
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 16:00

@Rado to kogo masz tutaj na myśli ? Bo szukając ubezpieczyciela to nie trafiłam na jakąś super ofertę 

#53 Guest_Korek

Guest_Korek
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2019 - 17:56

@Rado tu się z Tobą muszę zgodzić. Reklama jest dźwignią handlu. Często nawet nie wiemy, że istnieją inni ubezpieczyciele od tych, których reklamy oglądamy w tv. A że rodzice też u nich mają ubezpieczony samochód to tworzy się błędne koło. @Tamara YouCanDrive ma całkiem fajną ofertę dla młodych. Mi wyszło o kilkanaście procent mniej.

#54 dante80

dante80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 11:01

Młodzi kierowcy nie mają lekko jeżeli chodzi o ubezpieczenie. Wynika to z prostego faktu, że brak doświadczenia za kierownicą, to większe prawdopodobieństwo różnego rodzaju zdarzeń drogowych. I jeżeli popatrzymy na statystyki, to rzeczywiście tak jest. W grupie młodych kierowców widoczna jest pewna nadreprezentacja związana z kolizjami samochodowymi.

Oczywiście na rynku mamy kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, konkurują one o klienta, są w stanie zaproponować korzystne warunki. Kwestia otwartą jest jedynie znalezienie tych najbardziej korzystnych warunków. Można to zrobić np z wykorzystaniem porównywarek takich jak https://superpolisa.pl/

#55 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 09:49

@Tamara ja też miałam i w sumie nadal mam problem ze znalezieniem dobrej oferty. Wszędzie cena jest nieadekwatna. @Korek Youcandrive? Nie słyszałam o nich, długo już są na rynku?

#56 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 17:12

Młodzi kierowcy mają najgorzej, bo ceny za OC naprawdę są wysokie. Najsensowniej byłoby porównać sobie ceny OC dla młodych kierowców za pomocą https://mubi.pl/pora...dych-kierowcow/ bo wahania w cenie są nawet do kilkuset złotych. Można też przemyśleć wzięcie współwłaściciela ze zniżkami

#57 Guest_Darass

Guest_Darass
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 14:09

Spróbuj w Cuk, porównasz tam 30 ubezpieczycieli a do polisy dostaniesz pakiet porad prawnych

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ubepzieczenie oc, młody, kierowca, auto, ubepzieczenie, samochód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych