Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak pielęgnować kliwie (Clivia) przez cały rok?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102333 postów

Napisano 21 październik 2015 - 15:12

Kliwia (Clivia) zachwyca swoją urodą od wielu lat. Pochodzi z południowej Afryki i obejmuje trzy gatunki: Clivia miniata – kliwia pomarańczowa, Clivia nobilis – kliwia szlachetna, która zachwyca swoimi kwiatami w kolorze łososiowym, oraz Clivia gardenii – o żółto – pomarańczowych kwiatach.

Powrót do artykułu: Jak pielęgnować kliwie (Clivia) przez cały rok?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 październik 2015 - 15:12

Gdzie jest oświetlenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#3 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 20:12

marzę o kliwii nobilis, jest cudna, ale nie można jej obecnie nigdzie kupić, może ktoś miałby sadzoneczkę :)

#4 Guest_wkurzona

Guest_wkurzona
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 20:18

Artykuł kiepski...niektóre informacje sobie zaprzeczają ...najpierw piszecie ze najlapiej ne zmieniac jej miejsca a potem ze na okres zimy wynieść do chlodnego miejsca. Czyli w bloku praktycznie nie nadaje sie do hodowli...ja wlasnie mam to dziadostwo i ne chce kwitnąć bo nie mam gdzie wynieść

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 20:20

ja właśnie dostałam piękną kwitnącą clivię i mieszkam w ciepłym bloku... co teraz???

#6 Guest_botanik

Guest_botanik
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2017 - 02:57

Roslina bulwiasta? Doprawdy? Na pewno Pani Autorka pisze o kliwii? Kliwia NIE TWORZY BULW, ani CEBUL. Są podobne rośliny, mylone przez amatorów z kliwią, np. vallota, dziś zwana cyrtantusem (ta tworzy cebule).

#7 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2018 - 10:34

Moja kupiona w kwiaciarni stoi na parapecie w bloku jest styczeń i właśnie kwitnie.Kupiłam postawiłam i własciwie nic nie robie tylko od czasu do czasu wleje troche kranówki.Nie ruszam doniczki bo niema takiej potrzeby,ma chłodno bo okno leciutko uchylone.I tyle

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych