Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chwilówki - warto?

128 odpowiedzi w tym temacie

#81 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 13:49

Według mnie jeśli potrzebuje ktoś pieniędzy, to już lepiej zrobi wybierając normalny bank. Z firmami oferującymi chwilówki różnie to niestety bywa.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#82 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:20

Sama nie wiem... Czasami nie ma wyjścia...

#83 chwilowka.co.pl

chwilowka.co.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2018 - 13:45

Chwilówki na pewno nie powinny służyć do finansowania dóbr konsumpcyjnych, które nie są w danym momencie niezbędne. Kupowanie np. nowszego smartfona za takie pieniądze jest w moim przekonaniu niewłaściwym posunięciem. Niestety, czasami pojawia się konieczność dokonania niezbędnych wydatków, na które aktualnie nie mamy środków. Jednak nawet i w tym przypadku trzeba być ostrożnym w zaciąganiu takiej pożyczki.

Pożyczki i chwilówki oferowane przez firmy pożyczkowe znajdziesz na chwilowka.co.pl, https://chwilowka.co.pl/pozyczki/, https://chwilowka.co.pl/chwilowki/ - FB - TT

#84 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 23 październik 2018 - 07:31

Chwilówki nie są niczym złym pod warunkiem, że będzie z czego je spłacić w terminie. To głównie brak spłat generuje problemy. Wiadomo, chwilówki mają różne oprocentowanie, ale pierwszy produkt może być nawet za "darmo". Zwraca się tyle, ile się pożycza. Różnego rodzaju chwilówki można przejrzeć na https://hotmoney.pl/chwilowki/ i porównać oferty wielu firm.

Always look on the bright side of life!

#85 chwilowapozyczka.pl

chwilowapozyczka.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 06:07

Chwilówka przez wielu traktowana jest jako wygodne źródło gotówki. Nie jest to jednak właściwe podejście. Ich koszt jest nieporównywalnie wyższy aniżeli koszt kredytu gotówkowego w banku. Dla przykładu, typowe oprocentowanie bankowego kredytu konsumpcyjnego wynosi od 10 do 15%. Natomiast w przypadku chwilówek może ono przekraczać 100%. Mowa oczywiście o oprocentowaniu rzeczywistym, czyli o RRSO. Dlaczego tak się dzieje? Otóż powodem jest szereg opłat, które nakładane są przez firmy pożyczkowe. Biorąc pod uwagę powyższe koszty wydaje się, że lepiej złożyć wniosek o kredyt w banku aniżeli o tego rodzaju pożyczkę.
Chwilówki można porównać na https://chwilowapozyczka.pl/chwilowka. Z powyższego porównania wynika, że mogą one być jednak w pewnych wypadkach warte rozważenia. Jeśli na przykład nie ma szans na kredyt bankowy (z powodu chociażby zaległości finansowych wykazanych w BIK), ani na pożyczkę od znajomych czy rodziny, wtedy warto rozważyć powyższy rodzaj finansowania. Inną sytuacją, w której chwilówka będzie lepszym rozwiązaniem niż kredyt w banku, jest nagła potrzeba gotówki na cele niezwiązane z konsumpcją (na przykład awaria samochodu będącego narzędziem pracy). jej zaciągnięcie będzie o wiele szybsze aniżeli w przypadku kredytu gotówkowego w banku, zajmie ono nawet 15 minut. 
Co wybierać? Chwilówkę czy kredyt w banku? Warto rozważyć za i przeciw różnych sposobów finansowania i wybrać ten najbardziej pasujący do konkretnej sytuacji. Przy tym należy kierować się analizą kosztów a także wziąć pod uwagę zasadność celu takiego finansowania.

#86 Krychna

Krychna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 11:43

Nie wiem, co by się musiało wydarzyć, bym wzięła chwilówkę. Chyba tylko, gdyby czyjeś życie od tego zależało. Po prostu zdaję sobie sprawę z tego, że chwilówka to ryzykowna sprawa. Póki masz z czego zapłacić jest ok, gorzej jak nie masz. Wtedy okazuje się dopiero w co sie władowałeś. Wiele osób w taki sposób straciło bardzo wiele. Jeśli mogę coś zasugerować, to w razie takich kłopotów zwróćcie się do Habza Finanse http://habzafinanse.com.pl/ To firma ze znakomitymi doradcami, zajmująca się trudnymi kredytami.

#87 kozlowskiczeslaw1

kozlowskiczeslaw1

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 08:52

moim zdaniem dużo bardziej korzystne od chwilówek będą kredyty dla firm. Jeśli nie wierzysz, to zajrzyj tutaj http://monitorfx.pl/kredyt-dla-firm/. Moim zdaniem chwilówki mają za duże oprocentowanie w porównaniu z innymi kredytami. 

#88 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 09:30

Tylko trzeba najpierw mieć tą firmę ;) a co do samych tzw. chwilówek, to bywają różne. Wystarczy się zapoznać dokładnie z ofertami i można znaleźć naprawdę fajne i korzystne warunki, chociażby hapi pożyczki, które mnie mile zaskoczyły ostatnio.

#89 Guest_lora

Guest_lora
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 22:56

chyba wolałabym kredyt odnawialny 

#90 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 08:43

A masz możliwość takowy zaciągnąć? Jeżeli dobrze się orientuję to mało który bank udziela takich kredytów nowym klientom.

Tylko trzeba najpierw mieć tą firmę ;) a co do samych tzw. chwilówek, to bywają różne. Wystarczy się zapoznać dokładnie z ofertami i można znaleźć naprawdę fajne i korzystne warunki, chociażby hapi pożyczki, które mnie mile zaskoczyły ostatnio.

Zgadzam się z tym że trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą ale ona nigdy nie będzie korzystna dla pożyczkobiorcy. Zawsze jest wysokie RRSO i krótki czas spłaty. To są raczej pieniądze dla osób które mają tzw. nóż na gardle. Jak ktoś chce np. kupić laptopa czy TV to już lepiej skorzystać z kredytu w banku.

#91 mkosko

mkosko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 09:35

Wystarczy popatrzeć na RRSO w bankach jest ok 15 % a chwilówki mają czasami nawet ponad 1000% już raz taką widziałem zazwyczaj jest to ponad 100% Czyli na chłopski rozum pożyczasz 2000 zł spłacasz 4000 zł. chyba że są jeszcze jakieś ukryte koszty albo haczyki 

#92 Adrien Agrest

Adrien Agrest

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 21:43

A mogę podpytać czym Cię tak zaskoczyło? Sam jestem zainteresowany opinią Hapi dlatego szukam wszelkich informacji.

#93 Guest_Nel

Guest_Nel
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 10:28

Ale chyba musisz spełnić jakieś tam określone warunki żeby wziąć sobie takie kredyt. Oczywiście nie mówię tutaj o tym że musisz być klientką danego banku

#94 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 10:23

A mogę podpytać czym Cię tak zaskoczyło? Sam jestem zainteresowany opinią Hapi dlatego szukam wszelkich informacji.

No chociażby warunki, popatrz sobie na ich stronie jakie mają oprocentowanie. RRSO poniżej 10% rzadko się zdarza poza bankami.

#95 Guest_szczupag

Guest_szczupag
  • Goście

Napisano 17 listopad 2018 - 21:28

Ale chyba musisz spełnić jakieś tam określone warunki żeby wziąć sobie takie kredyt. Oczywiście nie mówię tutaj o tym że musisz być klientką danego banku

bez zdolności kredytowej to nikt nam nie da kredytu. No i ważna jest też historia kredytowa danej osoby

#96 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 10:35

bez zdolności kredytowej to nikt nam nie da kredytu. No i ważna jest też historia kredytowa danej osoby

Często jest tak, że jeżeli masz stałe wpływy pieniędzy na konto to dostaniesz kredyt :) Szczególnie jeżeli wynikają one z umowy o pracę i bank o tym wie :)

Wystarczy popatrzeć na RRSO w bankach jest ok 15 % a chwilówki mają czasami nawet ponad 1000% już raz taką widziałem zazwyczaj jest to ponad 100% Czyli na chłopski rozum pożyczasz 2000 zł spłacasz 4000 zł. chyba że są jeszcze jakieś ukryte koszty albo haczyki 

Z tym 1000% procent to był nie przesadzał ale będzie na poziomie 250% się widuje w tych chwilówka które się reklamują w tv. Poczytałem trochę o kredytach odnawialnym z bgż i RRSO jest lekko ponad 10%... Jak ktos potrzebuje to chyba taniej nie dostanie.

#97 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 15:18

Często jest tak, że jeżeli masz stałe wpływy pieniędzy na konto to dostaniesz kredyt :) Szczególnie jeżeli wynikają one z umowy o pracę i bank o tym wie :)

No tak, zdolność kredytowa na pewno odgrywa sporą rolę . Ciekawe czy są i jak wysokie odsetki przy takim kredycie :P

Z tym 1000% procent to był nie przesadzał ale będzie na poziomie 250% się widuje w tych chwilówka które się reklamują w tv. Poczytałem trochę o kredytach odnawialnym z bgż i RRSO jest lekko ponad 10%... Jak ktos potrzebuje to chyba taniej nie dostanie.

A jeszcze lepiej nie brać kredytu, tylko uzbierać sobie :) No chyba ze kupujemy mieszkanie czy wypasione auto to wtedy ciężko ;/

#98 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 20:25

Warto czy nie warto. To zależy od każdego z nas indywidualnie. Ja kiedyś wzięłam pozyczke i spłaciłam ja w ratach dogodnych dla mnie. Dużo firm oferuje raty 0% lub nie wielkie oprocentowanie. Mój kolega ostatnio wymieniał sprzęt AGD i skorzystał z hapi pożyczki. Wypełnił formularz przez internet. Akceptację dostał szybko. Teraz spłaca co miesiąc w bardzo dogodnych dla niego warunkach.

#99 Guest_pancju

Guest_pancju
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 22:16

Ja skorzystałem z takim pożyczki online nawet dla mojej firmy i jestem zadowolony. W banku nie chcieli mi udzielić i zwróciłem się do firmy KredytMarket - tam nie było problemu 

#100 kubka

kubka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 22:53

Chwilówki czy banki o krótkiej historii są mega złe. To dramat . Wezmą twoje dane i masz przerąbane, nie mówiąc o % do spłaty . Tylko pewnie źródła

No tak, zdolność kredytowa na pewno odgrywa sporą rolę . Ciekawe czy są i jak wysokie odsetki przy takim kredycie :P

Ale w tej ofercie BGŻ z odnawialnym to jest ciekawa opcja, bo daja Ci możliwość wnioskowania o taki kredyt zaraz po otworzeniu konta 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych