Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chwilówki - warto?

118 odpowiedzi w tym temacie

#41 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 14:15

Jeśli zwrócisz pożyczkę w terminie, raczej nic większego się nie stanie. Zapłacisz odsetki (o których będziesz wiedział już w dniu podpisywania umowy), niektóre chwilówki oferują też darmowe pożyczki przy terminowej spłacie. Ale jeśli nie dochowasz terminu odsetki rosną lawinowo.. Bardzo ciężko jest potem ją spłacić, gdyż z niepozornie małej kwoty robi nam się ogromny dług.

#42 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:02

Chwilówki? Dla mnie jeśli ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, musi być naprawdę zdesperowaną osobą. Niezależnie od tego, jaką ktoś ma za sobą historię, pożyczanie pieniędzy poza bankiem jest nadzwyczaj ryzykowne. Przecież w umowach zawieranych przez klientów z firmami pożyczkowymi aż roi się od niekorzystnych zapisów. Ja wolę już wziąć taki kredyt jak ten - https://www.bzwbk.pl...-gotowkowy.html, przeznaczyć go na konkretny cel i nie stresować się potencjalnymi karami. A banki są ściślej kontrolowane niż firmy pożyczkowe.

#43 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 567 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:36

Proponuję jeszcze zorientować się czy nie lepszym rozwiązaniem będzie chociażby założenie konta w banku które będzie dawało możliwość zaciągnięcia debetu. Wydaje się to być efektywniejszy sposób. Po pierwsze dlatego, że można to traktować jako szybką pożyczkę, którą można zaciągnąć niemal w każdej chwili. Pod drugie koszta bywają dużo mniejsze.

Poza tym tutaj https://www.gazeta-m...ac-6-wskazowek/masz informacje jakie konto bankowe wybrać. Na co należy zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji.

#44 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:34

Moim zdaniem nie warto. Z tego łatwo o problemy finansowe.

#45 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 09 październik 2017 - 18:24

pytanie tytułowe odrobię mnie dziwi :) pożyczki pozabankowe raczej są rozwiązaniem, jeżeli jesteśmy w potrzebie można z nich skorzystać aby poprawić swoją sytuację. trzeba jednak się liczyć z tym że trzeba taką pożyczke zwrócić. ma wiele plusów: jest szybka, dostępna i nie wymaga papierologi. Idealna dla osób które tu i teraz potrzebują kasy. ale to nie jest np lokata żeby pytać "czy warto" :) 

#46 rekinek

rekinek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 09 październik 2017 - 20:14

przede wszystkim nie korzystaj z jakiś anonimowych forów i innych niezaufanych stron. Na stronie blogera Rekina Finansów masz listę firmy pożyczkowych działających zgodnie z ustawą anty-lichwiarską.

1. Porównanie kosztów opłat i opinii o chwilówkach http://rekinfinansow...ozyczki-online/
  2. Ranking pożyczek ratalnych rekinfinansow.pl/pozyczki-raty/ w firmach działających legalnie

Odkąd przeczytałem bloga Rekin Finansów moje życie finansowe stało się lepsze. Dziś jako wielki fan Rekina staram się pomóc innym.

#47 bankss

bankss

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 październik 2017 - 22:48

To proste - nie warto. Zdecydowanie lepiej wziąć kredyt gotówkowy. RRSO takiego kredytu jest znacznie niższe. Po prostu jest tańszy, a czasami (np. w Inbanku) niewiele wolniejszy niż w szybkich pożyczkach. Zobaczcie np. taki ranking - http://www.wktorymba...edyty-gotowkowe i porównajcie te RRSO z tymi w lichwiarskich pożyczkach.

#48 awelko

awelko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 30 październik 2017 - 18:46

jak potrzebujesz kasy na już to nawet nei tyle warto ile nie ma innego wyjścia :) z pożyczki pozabankowej korzystałam kilka razy  nigdy się nie przejechałam. ale zawsze trzymam się https://forum.wnet-pozyczka.pl/ i chyba dzięki temu nie mam żadnych problemów 

#49 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 23:44

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy są tak niechętnie do nich nastawieni. Tym bardziej, że warunki, na których bierze się chwilówki są naprawdę korzystne. Szukając firmy, w której zasady są jasne, warto zainteresować się Concash (niestety, na rynku chwilówek nie brak firm, które są nieuczciwe). 

#50 benik3

benik3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 00:05

Znalazłem tu informacje o chwilówkach w Warszawie.

#51 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 17 listopad 2017 - 10:28

Ja to stronię od pożyczek, ale jeśli już musiałabym ją wziąć to raczej ze sprawdzonej firmy. Coś w tym temacie możecie podpowiedzieć? 

#52 Kowalczuk

Kowalczuk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 listopad 2017 - 16:53

Zależy od kwoty i Twojej zdolności. Sprawdzałaś już może jakieś oferty?

#53 Guest_Szuszunia

Guest_Szuszunia
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 14:27

Ostatnio tylko porównywałam oferty firm pożyczkowych w Sowie Pożyczkowej, ale mimo wszystko koszty tego typu pożyczek są wysokie.

#54 Kowalczuk

Kowalczuk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 22 listopad 2017 - 19:39

Wiadomo, ze nie jest to na każdą kieszeń. Ale warto sprawdzić, co kto może ewentualnie zaoferować. 

#55 Guest_Szuszunia

Guest_Szuszunia
  • Goście

Napisano 24 listopad 2017 - 12:26

No tak, taka porównywarka też pomoże w wyborze najtańszej ofercie. Bo czasami firma ma mniejsze koszty o kilka procent, a dla nas to spora oszczędność. Ja generalnie stronię od tego typu pożyczek, ale wiem że czasami ludzie nie mają wyjścia i muszą z nich korzystać.

#56 Kowalczuk

Kowalczuk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 25 listopad 2017 - 10:35

No tak, z resztą gdyby nie było osób biorących pożyczki to i by nie było tylu firm. Ale taka porównywarka to faktycznie dobra rzecz. Na pewno można dokładnie sprawdzić ratę i dokładnie przeanalizować czy będzie nas stać na spłatę. Bo przecież to jest najważniejsze.

#57 Guest_Niedzielna

Guest_Niedzielna
  • Goście

Napisano 25 listopad 2017 - 14:26

Samo sedno. W każdym razie jeśli już brać taką pożyczkę to lepiej porównać oferty, sprawdzić firmę i przeczytać umowę. Taka sowa pożyczkowa to pomocne narzędzie, ale tylko dla tych co biorą pożyczkę z głową.

#58 Kowalczuk

Kowalczuk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 25 listopad 2017 - 15:20

Dokładnie. A to przecież nic nie kosztuje. 

#59 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 07:00

Czy ja wiem. Niekoniecznie chwilówka jest taka zła.... Niektóre takie pożyczki oferują oprocentowanie 0%. Tak tak. Można w ramach pierwszej darmowej pożyczki. Taka opcja jest na przykład w firmie smartpożyczka. Nie ma tam żadnych ukrytych kruczków czy opłat. Możecie skorzystać z takiej możliwości wyłacznie w sytuacji jeśli jeszcze nigdy nie byliście klientami tej firmy.

https://smartpozyczka.pl/

#60 Guest_zenekkk

Guest_zenekkk
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 19:40

Ja brałem pare razy i nic zlego nie moge powiedziec. wcale tak duzo nie zaplacilem. szczegolnie teraz nie ma sie czego bac, bo weszla ustawa, ze nie mozna udzielac pozyczek na wysoki procent. ja bardzo zadowolony byłem z firmy kredyt1000 . bralem od nich juz 3 razy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych