Skocz do zawartości

Dofinansowanie na ekologiczne ogrzewanie

39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 18:54

Spodziewam się że wkrótce dołączymy do cywilizowanych krajów i za palenie ekologicznymi nośnikami energii choćby takimi jak pellet będzie można ubiegać się o dofinansowanie do pieca czy też samego paliwa.

#22 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 08:07

Kraków pokazał całemu krajowi kierunek co do przyszłości ogrzewania dla właścicieli domostw. Ci co opalają pelletem i innymi odnawialnymi źródłami energii mogą spać spokojnie i pisać wnioski o dofinansowanie do ogrzewania.

#23 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 08:29

Sam ogrzewam pelletem m.in. dla tego, że jest czystym paliwem i wkurza mnie to, że płace tyle samo za niego lub więcej niż sąsiad który pali tradycyjnym paliwem i kopci na całą okolicę. Ludzie tacy jak ja powinni mieć jakąś zachętę do ekologicznych nośników energii ze strony państwa.

#24 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 13 luty 2016 - 10:25

Przydałoby się jakieś dofinansowanie . Jednak ja nie czekałem na to , tylko zmieniłem kocioł na taki do spalania pelletu . Mam ciepło i czysto. Mnie jaj bardziej wnerwiał popiół. po zimie zostawała mi hałda popiołu. Teraz mam spokój. 

#25 kamilabbb

kamilabbb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 12:11

Podobno teraz uruchomili kolejne możliwości na zdobycie dotacji. Oprócz programu KAWKA, który znałem jest też PONE i Prosument. Ten ostatni zapewnia od 20 do 40% dofinansowania do zakupu i montażu nowych instalacji odnawialnych źródeł energii. Fajnie, ze istnieje cos takiego, taki wlasnie powinien być kierunek w przyszłości, jesli chodzi o ogrzewanie domów. Jeśli ktoś interesuje sie tematem dofinansowań, sporo ciekawych informacji mozna znależć tu: http://blog.dedietri...ne-urzadzenia/

#26 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 29 maj 2016 - 22:03

Dokładnie tak to jest. W każdym razie było. Znajomi z Krakowa załapali się na takie dofinansowanie z urzędu. Sami się tym nie zajmowali, tylko skorzystali z fachowców którzy to wszystko policzyli. Trzeba było spełnić odpowiednie kryteria, by dostać takie finansowanie. Tutaj (http://machaczka.pl/...-wymiany-pieca/) można więcej przeczytać o warunkach na takie dofinansowanie. Chyba w miarę aktualne to jest.

#27 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 11:04

Liczę, że w przyszłości ze strony lokalnych samorządów będą jakieś bonusy za ekologiczne ogrzewanie biomasą. Na razie cieszę się jej skutecznością i niewielką ceną pelletu, którego kupuję przez stronę www.epellety.pl

#28 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 10:38

Nasze państwo jest coraz bogatsze bo chce rozdawać pieniądze na pompy ciepła które nie przeczę są ok, ale bardzo drogie podczas gdy pellet jest ekologicznym paliwem i kilkukrotnie tańszą alternatywą.

#29 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 09:57

W niektórych miastach głównie tych narażonych na smog samorządy mają dofinansowywać nowe piece pod kątem spalania ekologicznych paliw. Mam nadzieję że pellet będzie w tym uwzględniony bo jest wydajny i tani.

#30 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 08:04

Moim zdaniem warto zainwestować w dobry kocioł na pellet. Jest to opał który z powodzeniem zastąpi trujący węgiel. 

#31 radoslaw

radoslaw

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 21 luty 2017 - 11:00

Węgiel trujący? Na początku wypadałoby zacząć od karania osób, które w piecach spalają śmieci, a dopiero później zwrócić uwagę na wpływ węgla na środowisko. Jeżeli zależy komuś na ograniczeniu zanieczyszczeń, to warto jest kupić ekogroszek, który wraz z połączeniem z piecem i automatycznym podajnikiem jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Ja ekogroszek kupuję od Smart Trans. Materiał nie spieka się, jest dobrze oczyszczony i wydajny.

Oferty nieruchomości: https://www.verso.com.pl/.

#32 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 26 luty 2017 - 15:53

Ja również uważam że pellet z czystego drewna , jest opałem ekologicznym. Nie wydziela do atmosfery tyle toksyn co wegiel

#33 Tomasz2

Tomasz2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 06:20

Ekogroszek i pellet są dobrym i ekologicznym ogrzewaniem, pod warunkiem, że są prawidłowo spalane. A prawidłowe spalanie może zachodzić tylko w dobrych kotłach, dostosowanych do tego rodzaju paliw. Takie kotły, z wszelkimi certyfikatami, potwierdzającymi ich jakość ma firma Sas z Buska. Co zaś do dotacji, to trzeba pytać w gminie, bo każda gmina może do tego zagadnienia inaczej podchodzić.

#34 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 23 październik 2017 - 16:24

Ogrzewam pelletem kupionym online z adresu www.epellety.pl i uważam go za bardzo dobre paliwo grzewcze zarówno dla ludzi ceniących skuteczność cieplną jak i ekologię.

#35 Guest_renata

Guest_renata
  • Goście

Napisano 26 październik 2017 - 09:54

Moi rodzice w tym roku zmienili kocioł i będą ogrzewać dom pelletem. Jest to ostatnio modny sposób ogrzewania pomieszczeń. Sama jestem ciekawa jak się sprawdzi. 

#36 karina87

karina87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 12:38

Dobrze wiedzieć, że na ogrzewanie też można dostać dofinansowanie. My dostaliśmy na fotowoltaikę także instalacja zestawów fotowoltaicznych nie była tak droga a firma http://www.fotowolt-...woltaiczne.html , która się tym zajmowała u nas doradziła nam złożenie wniosku ;)

#37 Gumiś

Gumiś

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 09:42

a jest teraz jakieś dofinansowanie do PV? Kiedyś znalazłem, że jest coś dla rolników: http://pvprojekt.com...e-dla-rolnikow/, a coś dla firm? 

#38 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:39

Dla rolników jest dużo ciekawych projektów. Jednak z tego co wiem była taka opcja przy MDM, że jak budowało sie dom pasywny to dodatkowo jeszcze było kilk k dofinansowania.

#39 edekk1

edekk1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 12:25

Pellet drzewny fajna sprawa są jeszcze inne wersje pelletów zobacz tutaj https://biopellet.pl...tylko-z-trocin/

#40 Teklla

Teklla

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 16:04

A ktoś słyszał czy jest szansa na dofinansowanie pompy powietrznej?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych