Skocz do zawartości

Dofinansowanie na ekologiczne ogrzewanie

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mietek

Guest_Mietek
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 16:20

Można dostać jakieś dofinansowanie na ekologiczne ogrzewanie?? Znajomy szuka jakiegoś dofinansowania ponieważ chce przejść z węgla na biomasę (strasznie nakręcił się na pellet, gdzieś to zagranicą widział i powiedzieli mu że to super rozwiązanie)

#2 oenordglass

oenordglass

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 08 październik 2015 - 19:29

Dofinansowanie no dobrze by było ale czy można dostać to się nie orientuję. Ale ze swojej strony polecam sam palę pelletem także wiem o czym mówię. Ważny przede wszystkim jak się zdecydujesz jest wybór dobrego pelletu.

#3 Guest_Kasjaniusz

Guest_Kasjaniusz
  • Goście

Napisano 10 październik 2015 - 00:41

Przypuszczam, że to może zależeć po części od samorządu, bo to oni rozpatrują wnioski. Często brakuje im środków do zwrotów dla wszystkich za dany rok i przenoszą je na następny. Ale tak czy inaczej pellet jest dobrym rozwiązaniem - gaz i prąd drożeją, zresztą od gazu jesteśmy wciąż zależni wiadomo jak.

#4 Guest_sebeg

Guest_sebeg
  • Goście

Napisano 12 październik 2015 - 19:10

Interesujący wątek. Mam zamiar zainstalować w domu ogrzewanie  dostosowane do spalania pelletu. Chętnie zapoznam się z możliwością dofinansowania.

#5 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 13 październik 2015 - 10:29

Słyszałem że w Krakowie i okolicy mają dawać dofinansowania do pieców na ekologiczne paliwo więc pellet pewnie będzie robił furorę jako że to niezwykle wydajny oraz czysty nośnik energii.

#6 Guest_marcel

Guest_marcel
  • Goście

Napisano 15 październik 2015 - 20:27

Myśle o zmianie ogrzewania domu. W związku z tym interesuje mnie tego typu dofinansowanie. Poszperam w gminie. 

#7 Guest_biegacz

Guest_biegacz
  • Goście

Napisano 15 październik 2015 - 21:29

a jak rozpoznać dobry pellet??

#8 martinrylko

martinrylko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 październik 2015 - 13:15

Dofinansowania to bardzo fajna sprawa, tym bardziej w ekologiczne sposoby ogrzewania. Wydaje mi się, że teraz dużo bardziej zwraca się na to uwagę tym bardziej, że od września obowiązuje nas ekoprojekt. Pewnie teraz i firmy i gminy chcą spełnić wymagania, które określiła UE. Zmniejszenie CO2 o 20% i zwiększenie OZE o 20% to na prawdę spore wyzwanie.

#9 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 20 październik 2015 - 18:57

a jak rozpoznać dobry pellet??

Witam! Dobry pellet odnacza się tym, że uzyskiwany jest on z legalnych źródeł (co potwierdzają certyfikaty) oraz ma on potwierdzoną wartość kaloryczną. Właśnie taki pellet można znaleźć w ofercie firmy Stelmet. Zapraszam zatem do zapoznania się z naszą ofertą http://www.polishpellet.com

Pozdrawiam

Andrzej Wysocki

eRzecznik pelletów Stelmet

#10 Guest_passat

Guest_passat
  • Goście

Napisano 22 październik 2015 - 13:58

a jest tylko jeden rodzaj pelletu czy są jakieś różne tak jak to ma miejsce przy węglu??

#11 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 11:52

Czy pellet można zakwalifikować do miana paliwa odnawialnego?

#12 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 31 październik 2015 - 20:43

Czy pellet można zakwalifikować do miana paliwa odnawialnego?

Witam! Pellet firmy Stelmet - Olimp oraz Lava można zakwalifikować do takiego miana. Emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2. Korzystając z okazji zapraszam do sklepu internetowego: www.sklep.polishpellet.com

Pozdrawiam

Andrzej Wysocki

eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

#13 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 12:28

a jest tylko jeden rodzaj pelletu czy są jakieś różne tak jak to ma miejsce przy węglu??

Witam ponownie! Jeżeli chodzi o pellet firmy Stelmet to produkowany on jest wyłącznie z trocin drzew iglastych - sosny i świerku.

Pozdrawiam

Andrzej Wysocki

eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Zapraszam do sklepu internetowego: www.sklep.polishpellet.com

#14 rafek34

rafek34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 15:33

Z tego, co wiem to na 100% jest jakieś dofinsnowanie do pomy ciepła. Poczytaj o tym rozwiązaniu na stronie wrocławskiego Termolitu i podpytaj tam o szczegóły. Inwestycja wydaje sie byc droga, ale warto - koszta zwracają się po ok. 7 latach, później masz ciepło prawie za darmo, no i chronisz środowisko :)

#15 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 17 listopad 2015 - 08:36

W Polsce mamy prawie najgorszą jakość powietrza z państw UE, a  nadal brak jest narodowego programu z dofinansowaniem zakupu pieca bądź samego opału dla ludzi chcących korzystać z ekologicznych nośników energii. Jako osoba ogrzewająca pelletem poza ciepłem i satysfakcją że nie truję przyrody i powietrza nie mam nic z tego tytułu i uważam to za systemowy błąd!

#16 Guest_Edek

Guest_Edek
  • Goście

Napisano 26 listopad 2015 - 16:45

Szkoda że ludzie nie myślą i palą czym popadnie trując środowisko w którym żyją. Z drugiej strony brak jest programów i dofinansowań zachęcających do kupowania paliw ze zródeł odawilanych, a mimo to zwolenników pelletu i innych ekologicznych nośników powoli ale przybywa.

#17 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 12:41

Rafek34 ma rację, pompy ciepła to opłącalne i ekologiczne rozwiązanie. I faktycznie na stronie tej firmy Termolit, o której pisze, można sporo informacji na ten temat znaleźć. Ja mam piec na pellet i wcale nie polecam tego rodzaju ogrzewania. Gdyby decyzja o sposobie ogrzewania zapadała teraz, to z pewnością byłaby to czysta, ekologiczna pompa ciepła.

#18 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2015 - 12:39

Które oznaczenie na worku z pelletem opisuję nam że jest to produkt pochodzenia ekologicznego?

#19 tonka

tonka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 11:47

jak i tak koszty czegoś takiego są wyższe.... to bez sensu przecież.

#20 pa_ula

pa_ula

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 09:49

Może tu znajdziesz jakąś podpowiedź: http://www.dopoznani...z_doplata.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych