Skocz do zawartości

PAKIET MEDYCZNY- jak naliczyć

lux med pakiet składki podatek

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 09:45

Witam, mam pytanie odnośnie pakietu medycznego LUX MED - co ze składkami i podatkiem....? Pierwszy raz mam małą firmę, gdzie od września jest taki pakiet pracowniczy, nigdy wcześniej tego nie naliczałam a wiem ze szkoleń, że powinno być to oskładkowane i opodatkowane , bo jest to przychów pracownika.. W tej firmie jest tak: 8 pracowników z czego pakiet ma 6. W całości sami to sobie finansują. Pracodawca wziął im tylko to na firmę , bo wtedy płaci się mało za taki pakiet. Ale on nie dokłada do tego nic.. Co z tym zrobić? Bo już zgłupiałam.. Jedni mówią , ze trzeba wszystko, inni , że sam podatek.. Proszę o pomoc.. Bo muszę tę nieszczęsną listę naliczyć . Z góry dziękuję smile.png

#2 Guest_mirella

Guest_mirella
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 14:17

Mi się wydaję, że jeśli w 100% pracownik opłaca składkę, to jest mu to po prostu potrącane(odejmowe) od pensji netto i to wszystko. 

Jeśli pracodawca finansował by np 50 % wtedy należałoby dodać to 50% do kwoty brutto pensji pracownika, a następnie od kwoty netto odjąć 100% wartości składki . Tak przynajmniej wygląda to u nas.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19560 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 październik 2015 - 14:22

Zgadza się.

Co chcesz pracownikowi doliczać jak on sam to finansuje?

trzeba tylko tak zorganizować aby w momencie potracenia pracownikowi z wynagrodzenia jednocześnie robić przelew płatności do LUX....wtedy pracodawca nic nie finansuje a pracownik nic nie oddaje pracodawcy.

po prostu ze środków potraconych dokonujesz płatności FV 

#4 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 12:40

Tak właśnie myślałam i tak zrobiłam , wolałam się upewnić, bo trochę mnie właśnie zmylono..  Dzięki serdeczne za pomoc.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19560 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 październik 2015 - 12:43

smile.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lux med, pakiet, składki, podatek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych