Kategorie
Skocz do zawartości

Naprawa laptopa a gwarancja

Gość Marta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy może ktoś mi podpowie jakie mam prawa? Rok temu zakupiłam na firmę laptop. Z tego co wiem gwarancja baterii wynosi nie 2 lata a 1 rok. Ok tygodnia temu zaczęły się problemy z bateria- początkowo myślałam, że to coś w sofcie bo nie pokazywało stanu naładowania, ale teraz po prostu bateria nie działa- nie mogę korzystać inaczej niż razem z ładowarką sad.png

Problem polega na tym, że wczoraj minął rok od zakupu (30,09,2014). Dodatkowo okazuję się że  w tych samych laptopach wielu osób dzieje sie to samo. Czy mam szansę na naprawę w ramach gwarancji?

• 2 tygodnie później...

Tak jak pisze J23.. choć z doświadczenia wiem, ze jak kończy się gwarancja to wszystko zaczyna się psuć... czasem dodatkowo wydłużam gwarancję za kilkadziesiąt złotych ale to sporadycznie. Jak już muszę oddać laptopa albo tablet do naprawy to mogę polegać tylko na jednym serwisie w Krakowie czyli na Redicreo. W kwestii naprawy nigdy się na nich nie zawiodłem :)

• 1 miesiąc temu...

To jest, niestety, coraz częściej spotykany problem. Sprzęt ma taką wytrzymałość, aby dobrze działać na gwarancji, ale jak tylko kończy się gwarancja, to coś zaczyna się dziać. Mój serwis laptopów http://arvika.pl zawsze mi powtarza, żeby nie brać super drogiego sprzętu, bo i tak jego wytrzymałość nie będzie dłuższa. Coś w tym jest i nie dotyczy jedynie sprzętu komputerowego, ale takze AGD i RTV.

Gość markotnymarkot

Tak, niestety coraz czesciej gwarancja = zywotnosc sprzetu. To jest okropne po prostu... sprobuj oddac do serwisu, moze cos zrobia? Jak nie to kup nowe. Jak jstes z Krk to Ci polecam RediCreo, oni sa dla mnie po prostu od spraw niemozliwych od kompow wink.png jak oni juz nie pomoga, to nigdzie Ci nie pomoga ;p

• 10 miesięcy temu...

Ja zawsze korzystam z serwisu pogwarancyjnego. Ostatnio współpracowałem z tą firmą http://3giga.pl/serwis-laptopow/

Generalnie chodzi o to, że serwis gwarancyjny nie zawsze obejmuje wszystkiego, co zawarte jest umowie sprzedaży. Jednak zdarzyło mi się kiedyś kupić sprzęt, gdzie dostałem informację - w takim miejscu możesz w ramach umowy serwisować sprzęt aż do kompletnego zużycia. 

Jednak jak to piszą przedmówcy: jedyna szansa na w miarę spokojne użytkowanie sprzętu to albo wydłużenie gwarancji (choć w nieskończoność się nie da), albo znalezienie partnera - firmy, która będzie Cię serwisować w ramach cyklicznej współpracy. 

• 2 lata później...

Gwarancja niestety ma to do siebie, że sami nie możemy ingerować w środek laptopa, teraz można stracić gwarancję nawet gdy przeinstalujemy system operacyjny. Wymogi są dość restrykcyjne. Mi kiedy mineła gwarancja to oddałem laptopa do serwisu https://optima-md.pl/serwis-laptopow-czestochowa-tani-serwis-notebookow/ . Niestety przez moją nieuwagę został on zalany herbatą i nie było innego wyboru.

• 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Warto też spróbować przełożyć baterię z innego laptopa i sprawdzić czy działa. Ja miałam kiedyś tak, że wirus zablokował działanie komputera i również myślałam, że przyczyną usterki jest zepsuta bateria. Pracownik serwisu www.dotbros.com zainstalował nową kopię systemu Windows oraz wszystkie potrzebne sterowniki, dzięki czemu komputer znów zaczął działać jak przed awarią ;). Miałam dużo szczęścia, ponieważ udało mu się odzyskać wszystkie potrzebne dane.

• 1 rok później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...