Skocz do zawartości

Zdjęcie

Korzyści z posiadania firmy w Anglii

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198329 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 11:21

Zarówno założenie firmy w Anglii jak i jej prowadzenie jest o wiele prostsze i bardziej opłacalne niż w Polsce, dlatego coraz więcej polskich przedsiębiorców wybiera Wielką Brytanię i przenosi tam swój biznes. Przekonuje ich do tego przede wszystkim brytyjski system podatkowy, który jest znacznie bardziej przejrzysty i przyjazny niż w Polsce, jak również wysokość składek na ubezpieczenie społeczne i brak uciążliwej biurokracji.

Powrót do artykułu: Korzyści z posiadania firmy w Anglii

#2 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 11:21

Nic a nic o minusach tego rozwiązania, ale w końcu Autor zajmuje się tymi kwestiami w swojej firmie Reklama? Infor-a bym o to nie podejrzewała....

#3 Guest_Olaf

Guest_Olaf
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 11:40

Jakie to smutne coraz to nowe wiadomości czytać o tym jak to jest lepiej w Wielkiej Brytanii. Niestety, ale wiele w tym kraju jest do zmiany. Pozostaje odkurzyć kurs metodą Emila Krebs, który kupiłem jakiś czas temu, uczyć się angielskiego i znikać z tego kraju...niestety.

#4 Guest_fewwa

Guest_fewwa
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 12:36

Rejestracja firmy w Wielkiej Brytanii pozwoliła mi skupić się na faktycznie prowadzonym biznesie. Korzystałem co prawda z usług innej firmy, ale z tego co widzę ta ma zdecydowanie lepszą i tańszą ofertę. Teraz będę polecać znajomym Drozd.biz.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2016 - 20:10

Niestety jest to artykuł sponsorowany - brak w niej prawdziwych informacji i czarnych o spółkach brytyjskich - m.in kwestii rezydencji podatkowej - wystarczy popatrzyć do polskiej CIT - podmiotem tej ustawy jest osoba prawna, która ma "siedzibę lub zarząd" na terenie Polski. Już za kilka lat fiskus przyglądnie się spółkom LTD, złożonym wyłącznie z polskich podatników . Wiele działalności od razu powoduje powstanie zakładu w Polsce - np. Pan, który podpisuje umowy w imieniu spółki LTD, a działa jako dyrektor sp. ltd w Polsce.

#6 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2016 - 17:46

Ja też założyłam firmę w Anglii, dla mnie świetne rozwiązanie wcześniej wielu znajomych się zdecydowało ja potrzebowałam więcej czasu i więcej informacji ( przeniesienie firmy dla mnie było powaznym krokiem) Korzystałam z firmy www.wolfwspolnicy.com  i ja jestem zadowolona dla mnie najważniejsze możliwość konsultacji z prawnikiem i kompetentnymi księgowymi. 

Jak ktoś chciałby się czegoś więcej dowiedzieć przed decyzja to służę swoimi doświadczeniami barbara.andruszkiewicz@gmail.com

pozdrawiam wszystkich,

Basia

#7 Guest_Romek44

Guest_Romek44
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 12:41

Mi znajoma poleciła to biuro rachunkowe w UK -> polskie-biuro-ksiegowe.co.uk prowadzą jej spółkę Limited, zajmuje się tłumaczeniami na różne języki. Zastanawiam się nad zamknięciem firmy w PL i przeniesieniem jej właśnie do Anglii, tam dbają o firmy a u nas szkoda gadać.

#8 Guest_Bznes w Polsce

Guest_Bznes w Polsce
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 20:18

Do Pana Gościa sceptyka, czy artykuł jest sponsorowany czy nie, większość argumentów ZA, bo mnie przemawia, i chyba tak zrobię że załóżę, teraz firmę w UK, bo w Polsce już miełem i co? Straszliwa lipa, Zus mało mnie nie zakatował, o biurokracji nie chcę nawet wspominać, bo wiąże się to z palpitacją nie tylko mojego serca, ale i każdego ośrodka nerwowego zahaczając o nerwy nawet mojego psa i chomika.

#9 RobertiPatrycja

RobertiPatrycja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 11:28

Można dość szybko załatwić sprawy formalne przy rejestracji spółki LTD w UK na stronie  https://rejestracjaspolkionline.co.uk. polecam to biuro, mają swoją siedzibę w Londynie także są na miejscu, znają specyfikę rynku i przepisy które akurat jeśli chodzi o Anglię są dużo bardziej czytelne i stabilne niż to wygląda w Polsce.

#10 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 22:46

Przede wszystkim koszty działalności w UK są tak śmiesznie niskie, że lepiej zarejestrować właśnie tam działalność . Oczywiście też wiele zależy od tego, co zamierzasz robić w ramach tej działalność. W PL nie dosyć, że to drogo wychodzi, to jeszcze przepisy są tak skomplikowane, że nawet sami urzędnicy ich nie rozumieją. W Anglii jest wszystko prostsze. Z założeniem firmy też nie ma problemów. Np. Fair Accountancy ( http://www.fairaccountancy.co.uk) pomaga w rejestracji firmy i prowadzi obsługę księgową. Trzeba mieć pod ręką specjalistów, aby zajmować się biznesem i robieniem pieniędzy, a nie przepisami i papierkami.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych