Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żaluzje, rolety czy plisy do okien?

124 odpowiedzi w tym temacie

#1 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 17:18

Jak wam się wydaje, czym najlepiej zasłaniać okna w mieszkaniu na parterze - plisami, roletami czy żaluzjami?

Jakie macie doświadczenia z poszczególnymi rodzajami zasłon?

sisi

#2 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 06:40

Żaluzji nie polecam. Miałam w poprzednim mieszkaniu i były niestety ale bardzo niewygodne .Szczególnie jeśli chodzi o czyszczenie.Było to bardzo uciążliwe. Aktualnie mam plisy i jestem o wiele bardziej zadowolona.Są wygodne oraz fajnie prezentują się na oknie.Nad roletami również się zastanawiałam ale plisy wydawały mi sie ciekawsze.

Zamawiałam je tutaj: http://www.plisa.sklep.pl/- w sklepie mają obecnie dobre ceny na tego typu wykonczenia. Można sobie u nich zamówić próbki materiałów. Na oknie wygląda to mniej więcej tak:

plisa%20(10).jpg

#3 rafael

rafael

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:15

Na parterze najlepiej chyba się sprawdzają rolety antywłamaniowe. A jeżeli kwestie bezpieczeństwa są nieistotne, to rolety typu dzień-noc albo plisy. Żaluzje są mało praktyczne

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 październik 2015 - 09:20

O plisach to nie słyszałam smile.png

#5 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 08:45

W pewnym momencie również zrezygnowaliśmy z żaluzji ponieważ znaleźliśmy rolety typu dzień-noc. Idealne rozwiązanie na przykład dla rodzin z dziećmi, które śpią w ciągu dnia. Sami sterujemy ręcznie lub automatycznie na ile chcemy oświetlić dane pomieszczenie. W firmie Debastor zrobili mi takie rolety na wymiar ponieważ mam nietypowe okna.

#6 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 02:21

Ja bym wybrał rolety materiałowe z Toruńskiego sklepu http://www.oknawtoruniu.pl/ gdzie wykonywane są one z wysoką dokładnością, a same ceny nie odstraszają i są dopasowane do jakości.

#7 qwerek

qwerek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 19:33

U mnie wszędzie sprawdzają się rolety. Łatwe w użyciu i niedrogie

Ludzie nie są tacy, jak się zdają.

#8 kamil_rr

kamil_rr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 03 luty 2016 - 09:39

Wszystko tylko nie żaluzje. Raz popełniłem ten błąd i już nigdy więcej tego nie zrobie

#9 Celinka152

Celinka152

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 08 luty 2016 - 09:51

Ooo, to prawda, coś strasznego. Chociaż ostatnio kupiłam sobie taką gąbeczkę, która ma wycięte rowki na segmenty żaluzji to czyści się szybciej, ale drugi raz bym nie kupiła....

#10 Guest_kari1

Guest_kari1
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 09:08

Chcę kupić mieszkanie na parterze i właśnie się zastanawiam czy lepiej założyć żaluzje czy może normalnie firany i zasłony?

#11 Guest_vini88

Guest_vini88
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 09:41

Wydaje mi się że lepiej żaluzje mniej z nimi roboty, a firanki trzeba często prać :D

#12 Guest_kari1

Guest_kari1
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 10:16

A co byście powiedzieli gdybym zamontować rolety i firanki, bo w sumie jak się rolety całe odsunie to i tak widać co się robi. Tylko czy w każdym pomieszczeniu nowezerniki-or.pl/nieruchomosc/mieszkania/mieszkanie-b09 dać taki sam kolor rolet??

#13 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 17 luty 2016 - 09:07

U mnie są rolety rzymskie i dobrze to wygląda.

Always look on the bright side of life!

#14 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 17 luty 2016 - 10:16

U nas też rolety rzymskie. Poręczne, łatwe w utrzymaniu w czystości i bardzo atrakcyjne. Osobiście nie spodziewałem się, że rolety mogą tak odmienić wnętrza. Tutaj http://www.wystroj-o...je_wnetrza.html jest ciekawy artykuł na ten temat także polecam lekturę wszystkim niezdecydowanym.

#15 Kamil673252

Kamil673252

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 luty 2016 - 09:30

Ja zamontowane mam rolety zewnętrzne na oknach a mam okna pcv, Wrocław jest w niektórych miastach niebezpieczny :) dlatego zdecydowałem się na antywłamaniowe i takie polecał bym wszystkim którzy mieszkają na parterze oczywiście od środka można zamontować coś na zasadzie bardziej dekoracyjne rolety na przykład dzień noc słyszałem ze ludzie sobie je chwalą.

#16 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 422 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 16:27

Świetnym rozwiązaniem są żaluzje drewniane. Świetnie wyglądają i chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Tutaj http://rs-design.net...niane-warszawa/ można sobie szerzej poczytać o ich właściwościach i dokonać zakupu. Uważam, że jest to najlepszy wybór.

#17 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 05 marzec 2016 - 19:38

Świetnym rozwiązaniem jest nie wtrynianie nachalnych reklam angry.png

#18 Agatabiz

Agatabiz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 15:53

U mnie są plisy w każdym pokoju tylko w sypialni mam ciężkie, nieprzepuszczające światła zasłony - nadaja fajnego klimatu;) Mieliśmy wcześniej rolety, ale plisy są wygodniejsze w użytkowaniu - możesz zasłonić tę część okna, którą chcesz. Z racji dużej ilości okien szukaliśmy w miarę taniej możliwości i znaleźliśmy opcję kupienia plis przez neta https://projekt-plis...igurator,2.html Plisy są bardzo dobrej jakości i proste do montażu - nie ma sensu wydawać dodatkowych pieniędzy na montaż:)

#19 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 23:29

Zobaczcie jakie tutaj http://san-set.pl/oferta/plisy/ mają plisy. Normalnie dzieło sztuki! Fajnie to wygląda nie tylko w pokojach, ale również w kuchni czy nawet w łazience. Warto dobrze zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bo wyglądają naprawdę cudnie.

#20 Anna Bliska

Anna Bliska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 13:30

W ostatnim czasie zmieniłam w domu wszystkie żaluzje na plisy i muszę przyznać, że ta zmiana wyszła mi na dobre. Mam więcej przestrzeni w pomieszczeniach 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych